Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize Merkez Kentsel Dönüşümü, Isırlık Tabiat Parkı, Müyesser Kart Huzurevi ve yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Saygıdeğer hemşehrilerim, ana ocağım, baba yurdum, Rize'nin güzel insanları sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum.

Çöp, çukur ve çamur içindeki İstanbul'u bunlardan kurtardık.

Girdiğim her mücadelede milletimin desteğini gördüm. Başarılarımızın gerisinde hep millete hizmetimiz var.

Ömrünü davasına, ülkesine, milletine ve elbette hemşehrilerine hizmet yoluna adamış bir kardeşinizim.

Yolumu kesmek için kurulan her tuzağın bozulduğunu, her engelin kalktığını gördüm.

Yarım asrı bulan yolculuğumun her safhasında milletimden başka yaslanacak gövde aramadım.

Şu anda hamdolsun, aldığım rakamlara göre karşımda 40 bin kişi var.

Artık bu ülkede darbecilerin borusu ötmüyor. Vesayetçilerin tekeli sona erdi.

Artık bu ülkede çalışmak, üretmek, kendini geliştirmek isteyen herkesin yolu açık çünkü artık Türkiye Cumhuriyeti devleti tek parti faşistlerinin, kendilerini imtiyazlı gören bir avuç siyasi ve ekonomik seçkinin değil, bizatihi milletin devletidir.
Türkiye Yüzyılı vizyonuyla çıtayı en tepeye çıkartıyoruz. Geçtiğimiz 21 yılda ülkemizde hayata geçirdiğimiz demokrasi ve kalkınma atılımlarının her biri işte bugünler içindi.
Bir ateş çemberinin ortasındayız. Bu ateşin ülkemize zarar vermesini önleyecek güce sahibiz.

(İsrail'in Gazze'ye saldırıları...) Filistinli kardeşlerimizin İsrail zulmünden kurtarılması, Gazze'de dünyanın gözleri önünde işlenen katliamların durdurulması da bizim boynumuzun borcudur.

(Gazze'deki) Bu ahlaksız, vicdansız, alçakça katliamı yapanları destekleyenlerin yüzlerine suçlarını haykırmak tarihe karşı sorumluluğumuzun bir gereğidir.

Gazze'deki kardeşlerimizi asla sahipsiz, çaresiz ve tek başlarına bırakmıyoruz, bırakmayacağız.
Milletimiz 14 ve 28 Mayıs seçimlerinde kararlılığını haykırdı. Terör örgütlerinden medet umanlara, emperyalist güçlere selam çakarak iktidar hayali görenlere milletimiz sandıkta çok esaslı bir ders verdi.

Türkiye elektronik harp yeteneklerini yükseltecek Türkiye elektronik harp yeteneklerini yükseltecek

(CHP'de Özgür Özel dönemi) Ana muhalefetin dün kongresi vardı. Bay Bay Kemal, Edirne'deki terörist başı Demirtaş'a bay bay dedi. Kavala'ya bay bay dedi. Kongreyi kazanan zat da Selahattin Demirtaş'a ve Kavala'ya selam verdi. Al birini, vur diğerine.

Bugüne kadar biz hep eserlerimiz ve hizmetlerimizle karşınıza çıktık. Hükümetlerimiz döneminde getirdiğimiz yatırımların şahidi sizlersiniz

3 milyon yolcu kapasiteli Rize-Artvin havalimanımızı şehrimize kazandırdık. Şu anda yolcu kapasitesi gayet iyi. Yıl sonuna kadar 1 milyon yolcu kapasitesine havalimanımız ulaşacak.

Geçtiğimiz 21 yılda Rize'ye, 66 milyar TL tutarında kamu yatırımı yaptık. Laf değil hizmet. Ana muhalefetin yavrularının burada hizmeti var mı? Bunlara gereken dersi benim hemşehrilerim sandıkta en güzel şekliyle verecektir