Ermenistan Ulusal Meclis Başkanı Alen Simonyan, Moskova'dan destek göremediklerini söyledi. Ermeni yetkili, yanlarında duranların İran, Avrupa Birliği ve ABD olduğunu belirtti.

Erivan yönetimi, Moskova'yı Azerbaycan'a karşı destek vermemesiyle suçluyor.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, güvenlik açısından Rusya'ya bağımlı olmalarının "stratejik hata" olduğunu söylemişti.

"DESTEĞİ BATI'DAN GÖRDÜK"

Şimdi ise Ermenistan Ulusal Meclisi Başkanı Alen Simonyan, Rusya'ya göndermede bulundu, Devlet Başkanı Vladimir Putin yönetiminden göremedikleri desteği Batı'dan gördüklerini ifade etti.

"ERMENİSTAN'I ÇATIŞMANIN TARAFI HALİNE GETİRMEYE ÇALIŞTILAR"

Rus yetkililerin, her şeyi uygun gördükleri şekilde yorumladığını belirten Simonyan, şöyle devam etti:

Azerbaycan'ın saldırısı sırasında Rusya Dışişleri Bakanlığı taraflara itidal çağrısında bulundu.

Ancak Ermenistan taraf bile olmadı. Bu anlamda Ermenistan'ı çatışmanın tarafı haline getirmeye ve Ermeni topraklarına sızmaya çalıştılar.

Gizli rapor ortaya çıktı! Netanyahu'nun sağ kolu CNN yayınında ne yapacağını şaşırdı Gizli rapor ortaya çıktı! Netanyahu'nun sağ kolu CNN yayınında ne yapacağını şaşırdı

GERİLİM AZALDI

Simonyan, Azerbaycan birliklerinin Ermenistan sınırında yoğunlaşmasına da değinerek, gerilimin azaldığını ve Azerbaycan güçlerinin geri çekildiğini belirtti.

Rusya'yı işaret eden söz konusu Ermeni yetkili, ana müttefikinin aksine, bu zorlu süreçte destek sağlayan İran, Avrupa Birliği ve ABD gibi ortaklara güvendiklerini yineledi.

Serini olması gereken yere Liderimize taktim etti.

Emniyet mensubu, ressam Ahmet Sula beyefendinin Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’ye hediye ettiği “Anadolu” tablosu artık MHP Genel Merkezimizde sergileniyor.

Kaynak: AA