Öte yandan Edirne'de hem kuvvetli rüzgar hem de şiddetli yağmur etkili oldu. Cadde ve sokaklar su ile dolarken, bazı mahallelerde ağaçlar devrildi.

Son günlerde birçok kent önce el nino, ardından Eyyam-I Bahur sıcaklarının etkisi altına girdi. Termometreler 40 dereceyi gösterirken serinlemek isteyen vatandaşlar da sahillerde ve parklarda zaman geçirdi.

ORHAN ŞEN: 8-9 DERECE DÜŞÜŞ OLACAK

Bunaltan sıcak havanın ne zaman yurdu terk edeceği de belli oldu. CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, salı gününden itibaren sıcaklıkların 8-9 derece birden düşerek mevsim normallerine düşeceğini açıkladı.

METEOROLOJİ: PERŞEMBE SAĞANAK VAR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün sitesinde yer alan verilere göre İstanbul'da perşembe günü gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Megakentte hava sıcaklığı da 29 derece olacağı tahmin ediliyor.

EDİRNE'DE SAĞANAK ETKİLİ OLDU

Kentte sabah saatlerinde itibaren kuvvetli rüzgar etkili oldu. Öğle saatlerinde de şiddetli yağmur, etkisini gösterdi. Cadde ve sokaklar su ile dolarken, hem rüzgar hem yağış bir süre aynı anda etkili oldu.

Kentin farklı noktalarında su dolan yollar nedeniyle sürücüler, araçları ile ilerlemekte güçlük çekti. Abdurrahman ve Yeniimaret mahallelerinde de ağaçlar devrilirken, Uzunkaldırım Caddesi'nde bulunan bir ağaç, park halindeki bir otomobilin üstüne düştü.

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada salı, çarşamba ve perşembe günleri Marmara, Batı Karadeniz, İç Ege ve göller bölgesinde yağmur beklendiğini açıkladı.

"YAĞIŞLAR 3 GÜN SÜRECEK"

Orhan Şen, yaptığı paylaşımda, "Bugün Pazar. Edirne, Çanakkale'de yağmur var. Diğer yerler açık. Marmara ve Kuzey Ege de Lodos kuvvetli.
Batıda aşırı sıcakların son günü yarından itibaren olması gereken derecelere dönecek. İç Anadolu'da pazartesi salı günüde aşırı sıcaklar var. Dışarı çıkmayın.

Salı akşamı, çarşamba, perşembe Marmara, Batı Karadeniz İç Ege ve göller bölgesinde yağmur var. Çarşambadan itibaren iç bölgelerdeki aşırı sıcaklarda ortalamaya dönüyor. Önümüzdeki hafta sonu Güney Ege ve İç Anadolu'da sıcaklar tekrar artıyor. Bugün İstanbul 34 Yarın 32 Salı 30 Çarşamba 28,Ankara Bugün 38 yarın 36 Salı 37 Çarşamba 34, İzmir Bugün 34 Yarın 35 Salı 33 Çarşamba 34, Antalya Bugün 32 Yarın 32 Salı 31 Çarşamba 30" dedi.

Diyarbakır'da "Reset" operasyonu! Gözaltılar var... Diyarbakır'da "Reset" operasyonu! Gözaltılar var...