Mine Gümüşkaya'nın sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğraflar.

İsrail ordusu 10 gün önce onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi'ne saldırı başlattı. Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail'in Gazze'ye saldırılarında 91'i çocuk 436 kişinin hayatını kaybettiğini, 2 bin 271 kişinin yaralandığını açıklamıştı. Tüm bunlar yaşanırken Instagram hesabından paylaşımda bulunan bir kullanıcı, İsrail ordusuna katılacağını açıkladı.

Ünlü ekonomistten Türkiye açıklaması: Heyecan verici bir yıl olabilir Ünlü ekonomistten Türkiye açıklaması: Heyecan verici bir yıl olabilir

'GÖNÜLLÜ OLARAK İSRAİL ORDUSUNA KATILMA KARARI ALDIM'

İsrail Savunma Kuvvetleri üniforması ve üstündeki silahlarla poz veren Mine Gümüşkaya, ''Aldığım karar üzerine gönüllü olarak İsrail Savunma Kuvvetleri'ne katılma kararı aldım, bir süre buralarda olmayacağım, eminim zafer bizim olacaktır'' dedi.

KALP ÇİZİLEN BOMBALARI PAYLAŞTI

Kullanıcının diğer fotoğraflı paylaşımlarında bombaların üzerine kalpler ve İbranice yazılar dikkat çekti.

TEPKİ ÇEKTİ: TÜRK HALKINI TEMSİL ETMİYOR

Mine Gümüşkaya'nın fotoğraflı paylaşımları kullanıcılar tarafından farklı sosyal medya mecralarda paylaşıldı.

Kullanıcılar, 'Bu kadın Türk halkını temsil etmiyor' diyerek tepkilerini dile getirdi.

FRANSIZ VATANDAŞI İSRAİLLİ YEDEK ASKERLER ORDUYA KATILMAK İÇİN BÖLGEYE GİDİYOR

Fransız televizyon kanalı BFMTV'nin haberine göre, Fransız-İsrail vatandaşı çok sayıda yedek asker, İsrail Silahlı Kuvvetlerine katılmak için ülkeden ayrılmaya başladı.

İsrail'e gidecek yedek askerlere uçuşlarda öncelik verildiği ifade edildi. Paris'teki Charles-de-Gaulle Havalimanı'na gelen İsrailli yedek asker Mickael Alhadeff, orduya katılmak için bölgeye hareket edecek ilk uçakla gideceğini söyledi.

Öte yandan sosyal medyada Fransız hükümetine, Filistin'e destek için gidenlere izin vermediği ama İsrail'e gidenlere "ses çıkarmadığı" yönünde çok sayıda eleştiri yöneltildi.

NE OLMUŞTU?

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail'e "Aksa Tufanı" isimli kapsamlı saldırı başlattığını açıklamıştı. Gazze'den İsrail yönüne binlerce roket atılırken, silahlı gruplar bölgedeki yerleşim yerlerine girmişti.

İsrail ordusu da onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi'ne saldırı başlatmıştı. Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail'in Gazze'ye saldırılarında 91'i çocuk 436 kişinin hayatını kaybettiğini, 2 bin 271 kişinin yaralandığını açıklamıştı.

İşgal altındaki Batı Şeria'nın çeşitli kentlerinde ise İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu 15 Filistinli yaşamını yitirmişti. İsrail basınında, saldırılarda şu ana kadar 700 İsraillinin hayatını kaybettiği, 2 bin 315 kişinin yaralandığı belirtilmişti.

Kaynak: Yeni Şafak