Dünya Filistin’in Gazze şeridindeki şiddetli çatışmaların bir an önce bitmesi gerektiğini konuşurken Gazze’deki sivillere yardımların ulaşıp ulaşmadığı merak konusu oldu. Başta devletimiz ve Türk Kızılay olmak üzere yardımın ulaşması için resmi makamlarla görüşmelerini sürdürüyor. Gazze halkının dışarıdan gelecek bu yardımları beklememesi adına da Türk Kızılay Gazze içinden tedarik ettiği malzemeleri savaş mağduru sivil halka ulaştırıyor. Ancak başta gıda, yakıt, sağlık malzemeleri, ilaç gibi ihtiyaçların bulunduğu Gazze için daha çok desteğe ihtiyaç duyuluyor.

NASIL YARDIM EDERİM?

Filistin ve Gazze’deki sivillerin temel gıda, hijyen, barınma ve sağlık malzemeleri ihtiyaçlarının acil bir şekilde karşılamak için çalışan Türk Kızılay “Filistin’in Yaralarını Birlikte Saralım” isimli bir kampanya başlattı.

Emine Erdoğan'dan, Filistin için Tek Yürek Zirvesi'nin ardından oluşturulan eylem planlarına ilişkin adım Emine Erdoğan'dan, Filistin için Tek Yürek Zirvesi'nin ardından oluşturulan eylem planlarına ilişkin adım

"FİLİSTİN" yazıp 2868'e SMS göndererek 20 TL bağışta bulunulabileceği gibi bağışlarınızı www.kizilay.org.tr ve Kızılay banka hesaplarından da yapabilirsiniz.