Osman Kavala…

ABD ve AB’nin gözdesi, PKK’nın ve FETÖ’nün vücutlarından bir parça olan, CHP ve ittifak ortaklarının özgürlüğü için yırtındığı işte o isim…

Türk Ceza Kanunu'nun 312/1 maddesi gereğince, "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan Osman Kavala hakkındaki mahkûmiyet hükmü, geçtiğimiz ay Yargıtay 3. Ceza Dairesi tarafından onandı. Bu karar onun ipini tutanlar için büyük hayal kırıklığı olmuştur.

Geçenlerde bir haberde onu tarif eden “Hayırsever faaliyetleriyle birçok sivil toplum kuruluşunu destekleyen, ileri gelen iş adamı Osman Kavala” cümlesine rastladım. Kimlere ne hayırlar yapmış acaba?

Yetimlere, öksüzlere mi?

Şehit ailelerine, gazilere mi?

Garibanlara, yoksullara mı?

Hayırsever Osman Kavala kimlere yardım etmiş?

Öyle ya! Hayırsever olunca kimlere yardım yaptığını insan merak ediyor.

ABD, AB, PKK, FETÖ, DHKP-C, CHP, HDP, İP, Gelecek, Saadet, Deva Osman Kavala da nasıl bir cevher buldu da bu derece sahip çıktı?

Ya da biz hangi faziletini göremedik de onun için sürekli “Hak ettiği sonu buldu” diyoruz?

Bu hayırsever Osman Kavala(!) ne hayırlar işlemiş bir bakayım dedim.

Osman Kavala’nın lakabı biliyorsunuz “Kızıl Soros” …

Osman Kavala, Türkiye’de Açık Toplum Vakfı’nın yöneticisi idi. Açık Toplum Vakıfları, hedefteki ülkeleri emperyalizme uyumlu hale getirme misyonuyla Macar asıllı Amerikalı George Soros tarafından kurulmuş bir vakıftır. Toplumu siyasi, kültürel, ekonomik, askeri olarak zayıflatma, dönüştürme adına kurulmuş ne kadar vakıf, dernek varsa yolu muhakkak Açık Toplum Vakfı ile kesişmiştir. Bu vakfın, milli duruşlu, vatansever bir siyasi partiye, derneğe, vakıfa yardım yaptığını göremezsiniz. Osman Kavala’nın yardım yaptığı, iltisak ve irtibat içinde olduğu derneklere, vakıflara bakıyorsun hepsi de PKK ve FETÖ odaklı… Niçin? Çünkü başta ABD ve AB, bu terör örgütleri üzerinden Türkiye’yi emperyalizm kıskacına almaya çalışıyor. Onlar adına bol bol dernek ve vakıflar kurarak Türkiye içinde bölücü ve emperyalizm damarını güçlendirmeye çalışıyor.

Bunlar Osman Kavala’ya atılmış iftira diyorsanız, o halde hayırsever Osman Kavala’yı, niçin terör örgütü PKK’nın televizyon kanallarında ya da neden PKK’nın Moskova ve Brüksel’de gerçekleştirdiği toplantılarda onun başaktör olduğunun izahını da yapacaksınız. Osman Kavala terör örgütü PKK’nın yanında durarak nasıl bir hayır işlemiş olabilir?

Bir tane şehit cenazesinde göremediğimiz hayırsever Osman Kavala, Rusya'nın başkenti Moskova’da 2017’nin 15 Şubat’ında yapılan 'Birleşik Kürt Konferansı'na' PYD Eş başkanı Asya Abdullah, terörist Demirtaş, Osman Baydemir, Dilek Öcalan ve CIA’in sesi Michael Rubin ile birlikte oralarda ne geziyordu?

Bir vatan gazisinin yanında göremediğimiz hayırsever Osman Kavala, 2014 yılında Brüksel’de “Kürt sorunu” konulu düzenlenen konferansta, PKK’ya çok yakınlığı olan ABD Dışişleri Bakanlığı üst düzey strateji uzmanlarından Prof. Dr. Michael Gunter, terörist Selahattin Demirtaş, teröristbaşı PYD Başkanı Salih Müslim ile ne geziyordu?

Hayırsever Osman Kavala’nın, teröristbaşı Öcalan ile nasıl bir bağı var ki PKK’lı Sırrı Süreyya Önder, onun selamını “Osman Kavala’nın size selamları var" diyerek teröristbaşı Öcalan’a götürüyor ve teröristbaşı Öcalan da” Kavala’ya sevgilerimi iletin” şeklinde karşılığını veriyordu?

Hangi hayırsever bir iş adamı(!), on binlerce insanı öldürmüş terör örgütünün televizyon kanalı IMC Tv’ye çıkar ve PKK’yı "PKK Türkiye'de kalmalı ve mücadele etmelidir” diyerek ve üstüne “Rasyonel siyaset yapma kapasitesine sahip bir örgüt” şeklinde bir propaganda yaparak PKK’yı kutsallaştırmaya çalışır ki?

Osman Kavala’nın ilişkileri, diyalogları ve kimden yana olduğu alenen ortadadır. Sırf ona sahip çıkanlara bakarak kimin adamı olduğunu herkes anlayabilir.

Böyle birine, Avrupa Konseyi’nin en büyük insan hakları ödülü olan Vaclav Havel Ödülü veriliyor. On binlerce insanı öldürmüş terör örgütü PKK ile iş tutan Osman Kavala’ya “en büyük insan hakları ödülü” veriliyor. Avrupa Konseyi ona-buna ödül dağıtacağına kendine bir beyin nakli yaptırsa iyi olmaz mı? İnsanları öldüren terör örgütü destekçiliğine “insan hakları ödülü” vermek, beyinsizlik değil de nedir?