Sakatlıklar nedeniyle lig başlamadan kadro sıkıntısına düşen Trabzonspor, evindeki ilk maçta Antalyaspor’u futbolsuz da olsa yendi. Galatasaray deplasmanından yenik dönünce, takımını şampiyonluğa taşıyan taraftarı hem de en çok rekabet yaşadığı komşu karşısında tribünleri boş bıraktı. Karadenizlilerin mücadelesinde konuk Çaykur Rizespor, rakibine oranla daha az beklentili bir takımın rahatlığı ile oynadı. İyi başlangıç, akıllı saldırganlık, duran top pozisyonunda, Uğurcan’ın büyük hatası, Mocsi’nin kariyerinin ilk golüne dönüştü.

Geriye düşen ev sahibi, saldırgan bir görüntü ile rakibin üstüne gitti. Pozisyon da buldu. Rakibinin panik baskısında[1]ki hızını kesen Rizespor, oyun içinde dirençli olacağını, rakibine kolay teslim olmayacağını gösterircesine karşılık verdi. Karşılıklı atakların sonunda, golü bulan yine konuk ekip olunca, takımlarını izlemeye gelen taraftar da isyan etti. İşte bundan sonrası Trabzonspor için kaosa dönüştü. Gol için çaba harcayan, ancak kendine güveni her geçen dakika azalan bir takım.

İkinci yarıya yeni santrforu Fountas’ın getirdiği hareketlilikle baskılı başlayan bordo mavililer, golü penaltıdan da olsa beklediğinden de önce buldu. Umutlandı, ancak, direnci yüksek, inatçı bir rakibi vardı. İlk goldeki hatasını telafi eden Uğurcan’ın oyunda tuttuğu Trabzonspor, Enis’in golüyle son dakikaları ateşli geçirdi. Ancak, konuk takımın direncini kıramayınca kaderiyle baş başa kalarak, komşusunu üç puanla uğurladı.