Halk TV'nin patronu Cafer Mahiroğlu, Sarıyer ilçesi Kireçburnu İsak Sokak'taki İzmirli Villaları sitesinde yer alan Boğaziçi öngörünümüne sahip villasına kaçak kat çıkma ısrarını sürdürüyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İstanbul İl Müdürlüğü ekipleri, 1 Eylül'deki denetiminde kaçak yapılaşmanın devam ettiğini tutanak altına almış, Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Boğaziçi İmar Şube Müdürlüğü'ne yazı yazarak yıkım işlemleri yapılması gereğini bildirmişti. Ancak İBB yönetimi herhangi bir işlem gerçekleştirmedi.

Villada geçen yılki yıkımın ardından bu kez çelik konstrüksiyonla kaçak çalışmayı sürdüren Mahiroğlu, bakanlık tarafından uyarılmasına rağmen hiçbir müdahalede bulunmayan İBB'den aldığı cesaretle kaçak katın yapımını durdurmadı.

TAHTA PERDEYLE KAPATTI

Mahiroğlu'nun, inşaat çalışmasını villanın dış cephesini tahta perdeyle kapatarak gizlemeye çalıştığı gözlendi. SABAH'ın görüntülediği o anlarda tahta perdeyle kapatılan villadaki çalışmanın başında en az 4 işçinin olduğu görüldü. Öte yandan İBB Boğaziçi İmar Şube Müdürlüğü, kaçak yapılaşmaya neden müdahale etmediğine yönelik ısrarlı soruları yanıtsız bırakmaya devam ediyor.

'İKİYÜZLÜLÜKLERİ AŞİKÂR OLDU'

TCG Anadolu Kocaeli'ne geliyor TCG Anadolu Kocaeli'ne geliyor

Sabah'a konuşan AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı, Çevre Şehir ve Kültür Başkanı Recep Aslıyüksek, "Boğaziçi öngörümüne sahip olan bölgelerde inşaat faaliyetlerinin yürütülmesi, birilerine imtiyaz tanınması, kanuni hükümlere rağmen ayrıcalıklı işlem yürütülmesi asla kabul edilemez. İstanbul'un tarihi ve doğal dokusu, özgün kimliği ve güzelliği ikili çıkar ilişkilerine, siyasi ayrımcılığa, rant pazarlığına kurban edilemez. Hak, hukuk, adalet diyenlerin ikiyüzlü politikası kamuoyu nezdinde bir kez daha aşikâr olmuştur" dedi.

DİYET BORCUNU ÖDÜYOR

AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Dr. M. Ejder Batur ise, "İBB'nin her konuda konuşan ama iş yapmayan misafir başkanı, şahsi kariyer planlamasında dolgu malzemesi olarak kullandığı İstanbul'u, kendisinin diyet borcu olduğu kişilere kurban etmeye devam ediyor. Bunlardan biri de kendisini destekleyen Halk TV ve onun patronu. Anlaşılan İmamoğlu, Halk TV'nin patronunun villasındaki kaçağı görmezden gelerek diyet borcunu ödüyor" dedi.