“Tek isteğim çocuklarımızın yüzlerinin daima gülmesi”

Evlerinin bahçesine göktaşı düşen Şahin ailesi zengin oldu Evlerinin bahçesine göktaşı düşen Şahin ailesi zengin oldu

Başkan Vidinlioğlu tüm çocukların yüzünün gülmesi için deprem bölgesindeki çadır kentlere gönderilmek üzere Mobil Çocuk Tiyatro Tırını 40 kişilik ekibiyle birlikte yola çıkarttı. Mobil Çocuk Tiyatro Tırı ve ekipler önceki gün Kahramanmaraş’a ulaşarak çadır kentlerdeki çocuklarla buluştu.

Çocukların yoğun ilgisiyle karşılaşan ekipler duygusal anlar yaşadı. Ekipler kurulan sahnede çocukları eğlendirmek için birbirinden özel aktiviteler ve gösteriler düzenledi. Gösterilerin sonunda Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu’nun çocuklar için gönderdiği hediyeler dağıtıldı.

Zor günlerden geçildiğini ifade eden Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, “Yaraları el birliğiyle saracağız. Devletimiz büyük devlet, milletimiz büyük millet. Birlikte güçlüyüz. Bu doğrultuda bizde Kastamonu Belediyesi olarak elimizden geleni her daim yapacağız. Deprem bölgesinden gelen ve şehrimizde misafir ettiğimiz ailelerimiz ile yakından ilgileniyoruz. Çocuklarımıza ilimizde çeşitli aktiviteler yapıyoruz. Ancak deprem bölgesinde de bizim yavrularımız var. Onlarında yüzlerinin gülmesini istiyorum. Bu doğrultuda Mobil Çocuk Tiyatro Tırı hazırlattık ve 40 kişilik ekiple birlikte çadır kentlere gönderdik. Ekiplerimiz bölgeye gitti ve hızla etkinliklere başladı. Onların yüzlerinin gülmesi için mücadelemiz sürecek.” diye konuştu. Başkan Vidinlioğlu, Mobil Tiyatro Tırı’nın 15 gün boyunca deprem bölgesindeki çocuklara hizmet vereceğini de ifade ederek “Bir nebze olsun oradaki çocuklarımızı güldürebilmek, az da olsa onlara geçmişi unutturabilmek tek hedefimiz. İnşallah orada da çocuklarımızın yüzlerini güldüreceğiz. Çocuklarımızı biraz olsun mutlu edebilirsek bizde mutlu oluruz.” diye konuştu.