Çıkılan üçüncü yolda da İP açısından işler iyi seyretmiyor.

Kimi ağır açıklamalarla, kimi sadece e-devletten aldığı ekran görüntüsünü sosyal medya hesabından paylaşarak İP bağlantısını kopardığını duyuruyor.

İlçe yöneticilerinden belediye meclis üyelerine, il başkanlarından milletvekillerine kadar herkes tel tel dökülüyor, istifaların ardı arkası kesilmiyor.

***

İşlerin yolunda gitmediğini bir tek istifalar göstermiyor.

Bir bakıyorsun gece yarısı bir il teşkilatının görevden alındığı haberi çıkıyor, ardına bu haberi basın danışmanının işine son verildiği bilgisi izliyor.  

Dedikodu kazanı son sürat kaynıyor, eskiden bu konular söz konusu olduğunda sessizlik sarmalına bürünen genel başkan, parti içinde yalanın dolanın cirit attığını, arkadan iş çevirmenin gelenek haline geldiğini bizzat kendisi dillendiriyor.

***

Akşener düzenlediği grup toplantısında milletvekillerinin gözünün içine bakarak kazık atan herkesi partisinden silmezse adını değiştireceğini söylüyor.

Konuşurken baktığı gözleri takip edenler partiden silinecek isimlerin Akşener’in en yakınları Ümit Dikbayır ve Uğur Poyraz olduğu tahmininde bulunuyor.

Bu ikilinin attığı kazıkların, genel başkanın izni olmadığı halde banka hesaplarını inceletmek, belediyelerle akçeli işlere girmek ve istifa ederek AK Parti’ye geçen Eskişehir milletvekilini İP’e getirdiği halde gidişinin önüne geçememek olduğu konuşuluyor.

*** 

İyilik hareketi olarak kurulduğunu söyleyen partinin geldiği nokta aslına bakarsanız şaşırtmıyor.

Şehit bacısına ağza alınmayacak sözler söyleyen küfürbazın, Ülkücü şehit katiline burs veren finansörün ve borsa manipülatörüne geçilen vekillik kıyağının nedenini bilen herkes partide dönen dolapları biliyor.

O yüzden ateş olan yerden çıkan dumandan değil, patlayan lağımdan dolayı nefes alınamıyor.

***

İP’in kurulduğu günden beri para pul işleriyle anılan bir parti olması tesadüf müdür, doğrusu merak ediliyor.

Kazık atan herkesin silineceği söylemiyle gündeme gelen bu bilmeceyi bir ismin çözeceği düşünülüyor.

Ümit Dikbayır ve Uğur Poyraz ikilisinin çevirdiği işlerde ortağı olduğu için genel başkanla görüştürülmeden işine son verildiği iddia edilen basın danışmanı Murat İde’nin, sosyal medyadan yürüttüğü işsizlik edebiyatı ve Akşener’e bağlılık seremonisi biterse her şey açığa çıkacak gibi görünüyor.