Abdullah Avcı, gösterişli seyirciyi tatmin eden futbol oynatan bir teknik adam değil. Sistemi seviyor, sistemli oyun oynatıyor. “Geri döndüm” dediği Trabzonspor’da da öncelikle savunma sorunlarını çözmesi bekleniyordu. Ancak, bordo mavililer, ilk maçta teknik adam dokunuşu izleyemedi. Konuk Alanyaspor teknik direktörü Ömer Erdoğan, futbola pozitif yönden bakıp, rakip gözetmeksizin iyi futbol oynatmayı hedefleyen bir teknik adam. Bu doğrultuda da oynattı takımını.

İlk 45 dakikada ev sahibi takımdan futbol adına, taraftarlarını umutlandırmak adına hiçbir olumlu çabasını göremedik. Ömer hocanın talebeleri, rakibin kanatlardan gelmesini engelleyip, kaptıkları toplarla atağa kalktı. Trabzonspor defansının arkasına sarkarak önemli fırsatlar yakaladı. Efecan ve Oğuz biraz daha dikkatli olsalar, Alanyaspor adına skorda fark da yaratabilirlerdi.

 İlk yarıda savunma sorunu da yaşayan Trabzonspor, ikinci yarının başında konuk takımın hatalar zinciri sonrasında öne geçti. Oğuz orta sahadan geri döndü, Onuachu topu kaptı, ceza alanı içinde Aliti yetişti, kendi kalesine vurdu. Oysa sonraki pozisyonlarda kaçırdıklarına bakılırsa sanki, Nijeryalının golü atma şansı da yoktu. Sonrasında şans ev sahibini bırakmadı. Kazanan haklı desek bile Avcı’nın baştan sona işi zor.