MHP Manisa İl Başkanlığı tarafından, Yunusemre Belediyesi Millet Çarşısında düzenlenen toplantıda MHP Manisa milletvekili adayları tanıtıldı. Toplantıya Manisa’dan 1inci sıradan aday gösterilen MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, milletvekili adayları, MHP’li Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve partililerin yanı sıra AK Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal, AK Partili belediye başkanları ile AK Parti Manisa il ve ilçe teşkilatları da katıldı.

Tanıtıp toplantısında konuşan MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Millet İttifakına yüklendi. Akçay, Karşımızda CHP’nin öncülük ettiği bir zillet ittifakı var. Bunlar 6lı mı 7li mi kendi içlerinde kavga ede dursunlar, kaçlı ittifak oldukları bile belli değil. Fakat belli olan ve görünen bir gerçek var o da şu asıl ittifak CHP ile HDP arasındadır. PKK-FETÖ arasındadır. Diğerleri figürandır. Milletimiz, ülkemizi kaos, kargaşa ve iktidarsızlığa sürüklemek isteyenlere asla fırsat vermeyecektir. CHP’nin öncülük ettiği bu ittifak, kirli ve sinsi bir ittifaktır. Biz bilge liderimiz Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde güçlü Türkiye diyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan aday belli, karar net diyoruz. En az 2,5 yıldır söylüyoruz. Adamlar adaylarını belirleyemediler, az daha birbirlerini vurup kan gövdeyi götürüyordu. 14 Mayısta büyük bir zafere imza atıp, burada Cumhur İttifakının mensupları ile birlikte hem cumhurbaşkanının seçimini hem de Cumhur İttifakının zaferini kutlayacağız diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine sonrası yeni dönemde yapılacakları tek tek sıraladı Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine sonrası yeni dönemde yapılacakları tek tek sıraladı

MHP Manisa’da milletvekili aday sıralaması Erkan Akçay, Ali Uçak, Şehnaz Güvendik Arık, Mustafa Ünveren, Güngör Dinçer, Seval Başkesen, Hüseyin Şahin Erturan, Nadi Sarı, Deniz Sevim, Öztürk Demir' den oluşuyor.

Kaynak: DHA