TBMM Genel Kurulunda görüşülecek olan “Türk Silahlı Kuvvetlerinin Irak ve Suriye’ye Gönderilmesinin İki Yıl Daha Uzatılmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi” üzerine Milliyetçi Hareket Partisi adına MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Kamil Aydın konuşma yaptı. “Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin de izlediği görüşmelerde tezkereye partimiz tam destek verdi.  Milliyetçi Hareket Partisi olarak bölgede ve ülkemizdeki güven, huzur ve barışın teminatı özelliği taşıyan söz konusu tezkereye açık, sarih ve net bir şekilde desteklerimizi ifade ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

MHP’li Kamil Aydın “Türk milletinin ve vatanının ilelebet payidar kalmasına matuf kutlu yürüyüşü zaman zaman sekteye uğratıp engelleme girişiminde bulunacak dâhilî ve haricî bedhahların da mutlaka olacağı kesindir. Onların bu girişimleri zaman zaman gaflet ve dalalet sınırlarını aşıp ihanete kadar varabilecektir, bunun farkındayız. Bu ihanetin daha kabul edilemez yansıması ise Gazi Meclisimizin kutlu çatısı altında bu aziz milletin seçerek sağladığı her türlü maddi ve manevi imkânları tepe tepe kullanmakta hiçbir beis görmeyip fakat söz konusu bu millete ve değerlerine aidiyet olunca her türlü kin, nefret ve öfke nöbeti eşliğinde milletimizin elleri kınalı evlatlarının “Peygamber ocağı” diyerek kutlu yuva kabul edip katıldığı ve bunun bütün dünyanın barışın teminatı görüp gıptayla seyrettiği TSK’yi fütursuzca soykırımcı veya işgalci iftiralarıyla yaftalamalarıdır."

Meteoroloji saat vererek uyardı: Fırtına geliyor Meteoroloji saat vererek uyardı: Fırtına geliyor

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin de izlediği görüşmelerde tezkereye partimiz tam destek verdi.  Milliyetçi Hareket Partisi olarak bölgede ve ülkemizdeki güven, huzur ve barışın teminatı özelliği taşıyan söz konusu tezkereye açık, sarih ve net bir şekilde desteklerimizi ifade ediyoruz.