MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç MHP Erzincan İl Başkanlığı 14. Olağan Kongresinde konuşma yaptı. Kılıç konuşmasında Bir toplanan bir dağılan 6+1’li masa etrafında bir araya gelen zillet ittifakı teröristlerle aynı sufleyi aldığı sürece hezeyandadır. Bunu Türk Milleti 14 ve 28 Mayıs 2023’te görmüştür. 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan seçimler kapsamında TBMM’de Cumhur İttifakı çoğunluğu kazanmıştır.” İfadelerini kullandı.

MHP’li Filiz Kılıç’ın konuşmasının tamamı:

Çok kıymetli Erzincanlı kardeşlerim, MHP MDK Üyemiz, Türk Hukuk Enstitüsü Başkanımız Yavuz Aksu, MHP MYK Üyemiz Hakan Özarslan, MHP Erzincan İl Başkanımız Bilgehan Çağrı Özarslan, Erzincan Belediye Başkanımız Bekir Aksun, Ülkü Ocakları Erzincan İl Başkanımız Burak Serhat İşbar, KAÇEP’imizin kıymetli Başkanı, İlçe Başkanlarımız, İlçe Belediye Başkanlarımız, Akademisyenlik hayatım boyunca üyesi olmaktan onur ve gurur duyduğum Türkiye Kamu-Sen’imizin Başkan ve Yöneticileri, teşkilatımızın her bir mensubuna ve basınımızın değerli  temsilcilerine selam ve saygılarımı iletiyorum.

ERZİNCAN; CANDIR, CANANDIR, TÜRK TARİHİNİN CAN EVİDİR

Bugün, Cumhuriyet'in yeni yüzyılına, Türk ve Türkiye Yüzyılına yaraşır bir coşku ve kararlılıkla adım atmaya geldik. Kongremizde, Türk milletinin vefası, cesareti ve azmi ile dolu olan Milliyetçi Hareket Partisi’nin şanlı tarihine bir kez daha şahitlik ediyoruz. MHP Erzincan İl Başkanlığı 14. Olağan Kongresine hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Hepinizi hürmet ve muhabbetle selamlıyor, en iyi dileklerimi sunuyorum. Çok şükür Erzincan’dayız, yiğitlerin huzurundayız. Sizlere Türkmen Beyimiz, Saygıdeğer Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin selam ve muhabbetlerini getirdim. Erzincan; candır, canandır, Türk tarihinin can evidir. Erzincan vatan ve millet sevdasının kalbidir. Milliyetçi Hareket Partisi’ne her daim güvendiniz, sandıkta güç verdiniz; bizler de güveninizi boşa çıkarmadık, çıkarmayacağız, Allah’ın izniyle beklentilerinizi karşılıksız bırakmadık, bırakmayacağız. Milliyetçi Hareket Partisi umudun aydınlığı, huzurun sıcaklığı, millet ve vatan sevdasının eğilmez başı demektir. Milliyetçi Hareket Partisi sarsılmaz duruştur, sağlam şuurdur, hamd olsun bu duruş, bu şuur Erzincan’a damgasını gönül seferberliğiyle bu salonda vurmuştur. Terzi Baba’nın ihlaslı nefesi, Melike Mama Hatun’un güçlü iradesi, Sultan Melik’in fütühat felsefesi Erzincan’ın manevi güzelliklerinde eşsiz pay ve değere sahip olmuştur.

 MEHMETLERİMİZ VURDUKÇA HAİNLER İNLEMEKTEDİR

Muhterem dava arkadaşlarım, Erzincan Doğu Anadolu’nun yükselen yıldızı, parlayan incisidir. Bu bölgenin huzur ve güvenliği sağlam esaslara bağlandıkça, inanıyorum ki Erzincan’ın ve diğer illerimizin önü bütünüyle açılacaktır. Erzincan kardeşliğin şehri, sadakat ve muhabbetin diyarıdır. Dokunan halılara bin yıllık özlem ve hatıralarımız işlenmiştir. Kahramanlığın, ağır başlılığın ve sabrın sembolü olan halk oyunu Bar’la yakınlığımız ve yürekten bağlılığımız aşikardır. Söylenen türkülerle, çalınan ezgilerle, dilden dile dolaşan efsanelerle dostluklar güçlenmiş, birlikte yaşama ülküsü pekişmiştir. Türkülerimize kast edenlerle, dostluklarımıza ve en önemlisi birlikte yaşama ülkümüzden rahatsız olanlarla görülecek hesabımız vardır. Bu hesap vatanımızı bölmek isteyenlerledir. Türkiye bölücü terörün belini kırmak, kökünü kurutmak için büyük bir mücadelenin içindedir. Kanlı örgütün dağ kadrosu günbegün erimektedir. İnsan ve mali kaynakları etkili şekilde kurutulmaktadır. Mehmetlerimiz vurdukça hainler inlemektedir. Türkiye Cumhuriyeti ileri atıldıkça teröristler kaçacak delik aramaktadır.

SÖZ DE, KARAR DA TÜRK MİLLETİNİNDİR

Bir toplanan bir dağılan 6+1’li masa etrafında bir araya gelen zillet ittifakı teröristlerle aynı sufleyi aldığı sürece hezeyandadır. Bunu Türk Milleti 14 ve 28 Mayıs 2023’te görmüştür. 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan seçimler kapsamında TBMM’de Cumhur İttifakı çoğunluğu kazanmıştır. 28 Mayıs 2023 tarihinde tekrarlanan Cumhurbaşkanlığı seçiminde, milletimiz sağlam iradeyi ve istikrarlı gelişmeyi desteklemiş, Türk ve Türkiye Yüzyılı hedeflerini sahiplenerek Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden devletin başı olarak görevlendirmiştir. Söz de, karar da Türk milletinindir.

Cevdet Yılmaz: Gazze’de yaşananlar insan hakları konusunda samimiyet testidir Cevdet Yılmaz: Gazze’de yaşananlar insan hakları konusunda samimiyet testidir

CUMHUR İTTİFAKI ÜLKESİ VE MİLLETİ İÇİN ELİNİ DEĞİL GÖVDESİNİ TAŞIN ALTINA KOYMUŞ VAZİYETTEDİR

Ülküdaşlarım, Milliyetçi Hareket Partisi olarak, Türk milletinin hizmetinde olmaya, ülkemizi daha büyük hedeflere taşımaya devam edeceğiz. Hiçbir güç, Türk milletinin azmini ve iradesini zayıflatamaz. CHP ne kadar isterse istesin, İP ne kadar çırpınırsa çırpınsın, Gelecek’i, DEVA’sı, Saadet’i, Demokrat Partisi ne kadar konuşursa konuşsun seçilmiş meşru hükümet görevinin başındadır. Cumhur İttifakı ülkesi ve milleti için elini değil gövdesini taşın altına koymuş vaziyettedir. Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli 3 Ekim 2023 Salı günü TBMM Grup Toplantısında gündem konularımızı sıraladı. İfade buyurdukları üzere 7 başlık altında aziz milletimizle paylaştı.

“Birinci gündem konumuz; depremin hasarlarını tümüyle onarmak, yaraları sarmak, yeni ve güvenli 650 bin konut inşa ederek depremzedelere teslim etmektir.

İkinci gündem konumuz; sosyal ve ekonomik reformlarla toplumsal refah ve rahatlamayı daha da güçlendirmek, daha da genişletmek ve nihayet her kesime yaymaktır. Bu çerçevede küçük esnafın emeklilik gün sayısı aşağıya çekilmeli ve 7200’e indirilmelidir.

Üçüncü gündem konumuz; terörle mücadeleyi mutlak bir başarıyla sonuçlandırıp bu kanlı döngüyü milletimizin ve ülkemizin gündeminden tamamıyla çıkarmaktır.

Dördüncü gündem konumuz; yeni, demokratik, kapsayıcı, mutabakata dayalı, milletimizin beklentilerine uygun, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin doğasıyla uyumlu, yeniçağı kavrayan, Türk ve Türkiye Yüzyılının hukuki altyapısını kuran bir anayasayı ülkemize kazandırmaktır. Milliyetçi Hareket Partisi yeni anayasanın hazırlanmasında 100 maddelik teklif metniyle hazırdır.

Beşinci gündem konumuz; adaletten sanata, sanayiden eğitime, ulaştırmadan sağlığa, spordan kültürel hayata, tarımdan teknolojiye, çevre ve iklim değişikliğinden kentsel dönüşüme, diplomasiden turizme, ekonomiden siyasete varıncaya kadar her alanda yeni yüzyılın ruhunu kavrayan ve aslında devam eden yapısal dönüşüm hamlesini hızlandıran, önümüzdeki yüzyılı Türkçe kuşatan bir milli stratejiyi el birliğiyle oluşturup olgunlaştırmaktır.

Altıncı gündem konumuz; çevremizi samimi diyalog ve sağlam diplomasi imkanlarıyla barış kuşağı haline dönüştürmek, komşularımızla iyi ve dostane ilişkiler geliştirmek, Türk ve İslam dünyasıyla sıkı diyaloglar kurmaktır. Suriye ve Mısır ile temaslar memnuniyet vericidir.

Yedinci gündem konumuz da; 17 Mart 2024 tarihinde yapmayı planladığımız 14’üncü Olağan Büyük Kurultayımızla, 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek olan Mahalli İdareler Genel Seçimidir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak il ve ilçe kongrelerimizi büyük oranda tamamlayarak 14’üncü Büyük Kurultayımıza hazır hale geldik.” şeklinde ifade buyurmuşlardır.

Elhamdülillah bu gündemleri hayata geçirecek, muzaffer olacak kadrolar Milliyetçi Hareket Partisinde vardır. Sorumlu ve ilkeli siyasetin vücut bulmuş hali; Sayın Genel Başkanımızda bu irade mevcuttur.  İnandık, başaracağız. Hedefledik, ulaşacağız. Milletimizin istikbali parlak, istiklali tam, bekası eksiksiz olsun istiyoruz. Vatanımızın güvenliği, esenliği, selamet ve saadeti ebedi olsun diyoruz. Devletimizin varlığı, birliği, dirliği, kuvvetli ve kudretli olsun diliyoruz. Sizlerin desteğiyle Milliyetçi Hareket Partisi gönüldedir, gözdedir, dildedir, dilektedir, duadadır. Cumhur İttifakı Cumhuriyet’in yüzüncü yıldönümünün güvencesi, gelecek Türk asırlarının güvenli limanıdır.

ERZİNCAN YENİDEN MHP DİYECEK

Değerli Erzincanlı Kardeşlerim, Muhterem Dava Arkadaşlarım, Belediye Başkanlığı emanettir, nitekim bu emanet büyüktür, mühimdir, kutludur. Bu ulvi emaneti, milliyetçi şuurla milletimizin sinesinde yaşatacak, toplumun en ücra köşelerine tebliğ edecek olanlar 31 Mart 2019 seçiminde sandıktan başarıyla çıkan şehrül eminlerimizdir. Belediye başkanlarımızın insanı merkezine alan parlak projeleri hayata geçirmiş partimizin farkını göstermişlerdir. Erzincan güzelleşmiş, gönüller kazanılmıştır. Erzincan’ın layık olduğu gelişmişlik seviyesine çıkmış inşallah bu kutlu hizmetlerine Erzincan Belediye Başkanlığımız ve İlçe Belediye Başkanlarımız devam edecektir. 31 Mart 2024 seçimlerinde Erzincan yeniden MHP diyecek, Üretken Beleciyecilik Vizyonuna tekraren sahip çıkacaktır.

Ülkü Ocaklarımızın her bir yiğidi ve asenasıyla, KAÇEP’imizin her bir mensubu kadınlarımızla, İl ve İlçe teşkilatlarımızda tam kadro sahaya inecek MHP ve Cumhur İttifakının başarısı için var gücünüzle çalışmaya hazır mısınız? Erzincan kararını çoktan vermiş. Erzincan çoktan yollara düşmüş. Erzincan’ın her bir köyünde, her bir mahallesinde, her bir sokağında MHP rüzgarı çoktan esmiş, esmeye de devam ediyor. Birlik ve beraberlik içinde, Türk milletinin geleceği için bir adım daha atıyoruz. Hep birlikte el ele vererek, Türkiye’yi daha aydınlık yarınlara taşıyacağız. Milletimizin gücü ve kararlılığı ile Türkiye, her zorluğun üstesinden gelecektir. Tek adaylı kongremizde delegelerimizin oyları ile MHP Erzincan İl Başkanı olarak seçilecek Bilgehan Çağrı Özarslan ve yönetimini tebrik ediyorum. Son olarak, bu kutsal davanın bir neferi olarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasına ve Türk milletinin değerlerine olan bağlılığımızı bir kez daha vurguluyor, Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i rahmetle anıyor, Sayın Genel Başkanımız, Bilge Liderimiz Devlet Bahçeli Bey’in her daim emrinde çalışmaktan kıvanç duyduğumu belirtmek istiyorum.

“Verilecek Doğru Karar Yaraları Cumhur Sarar” diyerek sözlerime son verirken hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.

Haydi Bismillah. MHP hep yanınızda! Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Ne mutlu Türk’üm diyene!