Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, Şırnak İl Başkanlığı Olağan Kongresinde konuşma yaptı. Osmanağaoğlu konuşmasında “14 mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde Şırnak’a gelenleri, söyledikleri yalanları hatırlayın. Zilletin bal şerbetine karıştırılarak Şırnaklılara servis ettiği zehri hatırlayın. Hatta değil milletimize attıkları yalanları, her gün ortaya bir yenisi saçılan, birbirlerine söyledikleri yalanları hatırlayın.” İfadelerini kullandı.

MHP’li Tamer Osmanağaoğlu’nun konuşmasının tamamı:

Sayın MYK Üyem, Kıymetli il Başkanım, İlçe Başkanlarım, Saygıdeğer Dava Arkadaşlarım hepinizi saygı ve muhabbetlerimle selamlıyorum.  Sözlerimin başında; bende bulunan kıymetli bir emaneti sahibine, yani sizlere arz etmek isterim. Buraya hareket etmeden önce ziyaret etme şansı bulduğum; Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin selamlarını ve muhabbetlerini sahibine, sizlere takdim etmekten mutluluk duyuyorum. Elbette bugün burada sizlerle bulunmaktan duyduğum mutluluğu da ifade etmek istiyorum.

İnsanlığın adeta ikinci varoluşuna ev sahipliği yapan bu topraklarda olmak;  Nuh Aleyhisselam’ın emanetlerini ismiyle ve insanıyla yaşatan, yok olmanın ve var olmanın önemini iliklerine kadar hisseden Şehr- i Nuh’ta olmak, sizlerle birlikte olmak elbette benim için gurur vericidir. Hiç şüphe yok ki; bu toprakların her bir karışı insanlığa dün nasıl umut olan hadiselere ev sahipliği yaptıysa, Türk milletinin ve Türk Devletinin insanlığı huzura kavuşturacak ülkülerinin hayata geçmesine de şahitlik edecektir. Çünkü geçmişimiz, birlik ve dirliğimizin muhafazası için gerekli olan en güçlü silahımızdır.

Meclis'ten TikTok adımı Meclis'ten TikTok adımı

Gerçek olan şudur ki; mazinin berrak hafızasına sahip her bir ülküdaşım, binlerce yıllık tarihimizin oluşturduğu değerler havuzumuzun nasıl kirletilmeye çalışıldığının farkındadır. Biliyorum ki; Şırnaklı her bir dava arkadaşım, mukaddesatımıza yapılan saldırıların ve külli iradenin bizlere bahşettiği cüzi iradenin nasıl bir tazyik altında olduğunu görmektedir.                İnanıyorum ki; Şırnaklı her bir hemşerim, varlığımızın yegâne teminatı olan birlik ruhumuzun nasıl bir kuşatma altında olduğunu müşahede etmektedir. İşte bugün burada birlikte olmamamızı sağlayan güç Allah’ın izniyle bu ferasettir.   Bugün burada aynı duaya amin dedirten gerçek, bu idrak kabiliyetinin ürünüdür. Ne mutlu ki; Şırnaklı hemşerilerim birliğimizi kuşatan zillete, dirliğimizi tehdit eden ilkesizlere, ihaneti siyasi strateji haline getiren hainlere ve onlarla iş tutan nefsinin kölesi bünyelere cevap vermeye hazır ve nazırdır.

BİZİ BİZ YAPAN GELECEĞİMİZ İÇİN KATİYEN TERK EDİLMEMESİ GEREKEN BİR KADİDEDİR

Kıymetli dava arkadaşlarım, Saygıdeğer Şırnaklı Hemşerilerim;  Bizi biz yapan geçmişin muhafazası bizim için bir istisna değil; geleceğimiz için katiyen terk edilmemesi gereken bir kadidedir.  İnanın bu kaide; nasıl ki geçmişimizin parlak asırlarını şekillendirmişse aydınlık yarınlarımızı da şekillendirecek yegâne kaidedir. Bu kaide Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin “Tanı ağarmamış gecelerin ummanında hilalimizi yüzdürdük.” sözünde kendisini bulmuş sarsılmaz irademizin kaynağıdır. Şükürler olsun ki, bugün burada sizlerin gözünde gördüğüm; umutsuzluğun koyu sisini dağıtma kararlılığı, ve bu topraklarda verdiğimiz haysiyet mücadelesini ne pahasına olursa olsun kazanma arzusudur.  Ne mutlu ki 54 yıldır; Türk milletinin istiklal ve istikbalini ülkülerinin öznesi yapan Milliyetçi- Ülkücü Hareket Şırnak’ta emin adımlarla yol almakta, önüne çıkan engelleri bir bir aşarak mukaddes ülkülerine ulaşma yolculuğuna devam etmektedir.

TÜRKLÜK BU COĞRAFYADA TARİH İÇİNDEKİ ENGELLENEMEZ AKIŞINI, BENTLERİ AŞA AŞA DEVAM ETTİRECEKTİR

Hiç şüphe yok ki; kervan kervan yürümeye, kafile kafile yükselmeye devam edeceğiz. Maziden atiye olan kutlu yolculuğumuz ilk günkü heyecanla devam edecek, heybetli Cudi Dağının zirvesinde bütün ihtişamıyla dalgalanan ay yıldızlı Türk Bayrağı’nın gölgesi sadece milletimiz için değil bütün insanlık için umut olmaya devam edecektir.

Nasıl ki İdil’deki Timur Çeşmesi 620 yıldır geleceğe akıyorsa, Türklük bu coğrafyada tarih içindeki engellenemez akışını, bentleri aşa aşa devam ettirecektir. Selçuklu Sultanı ecdadımız Alparslan’ın 1085 yılında emanet ettiği Cizre’mizin dik duruşu bu coğrafyanın karakterinin harcı olmaya devam edecektir.  Hiç şüphe olmasın; bu toprakların feraseti Silopi Ovası gibi engin olmaya devam edecek, Türk milletinin birlik ruhu Beytüşşebap gibi her dem genç kalacak, Türk milleti Uludere’nin derelerinde ruhunu kandırmaya devam edecektir. 

MASKELERİNİN ARDINA GİZLENEN HAİNLERİN GERÇEK YÜZLERİNİ İFŞA EDEN, HAİNE, SATILMIŞA, TERÖRİSTE, NURSUZLARA VE RUHSUZLARA GEREKLİ CEVABI İLK VEREN ŞIRNAK’TIR

Şırnaklı hemşerilerim bunda kararlı olduğunu dün gösterdi bundan sonra da gösterecektir.  Çünkü biliyorum ki; yeminimiz için, kutsallarımız için, hasretle birbirimize sarılmak için verdiğimiz mücadeleyi en iyi bilen Şırnak’tır.       Yaklaşık 50 yıldır bedhahlarla sürdürülen mücadelenin şahidi Şırnak’tır. Korkakların haysiyetsizliklerine muhatap olan, kaçanların tuzaklarını bertaraf etmesini bilen, fare gibi saklandıkları deliklerden fitne yayanlara haddini bildiren, kalleşliğin harlanan ateşine su döken Şırnak’tır, Şırnaklıdır!  Maskelerinin ardına gizlenen hainlerin gerçek yüzlerini ifşa eden, haine, satılmışa, teröriste, nursuzlara ve ruhsuzlara gerekli cevabı ilk veren Şırnak’tır, Şırnaklıdır! Sadece yıllardır bu toprakların kene gibi kanını emen PKK’ya karşı değil FETÖ iblisine karşı da bu cevap verilmiştir. FETÖ’cülerin işgal girişiminde Şırnaklı hemşerilerimizin gösterdiği takdire şayan duruş hafızalarımızdan silinmemiştir.  Ne dinini ne de dilini kullandırtmayan, varlığını istismar ettirmeyen, birliğine vurulmak istenen her darbede hainin suratına tokadını korkusuzca indiren, devletin ve milletin bölünmez bütünlüğünü canı pahasına savunan siz değerli hemşerilerimiz cesaret veriyorsunuz. Tekrar ediyorum: Umut oluyorsunuz.

BİRLİĞİMİZ VE DİRLİĞİMİZ İÇİN ÖDEDİĞİMİZ BEDELLERİ HATIRLAYIN

Kıymetli Dava Arkadaşlarım, Saygıdeğer Şırnaklı Hemşerilerim;  Gün safları daha da sıklaştırma zamanıdır.  Bizim vazgeçilmez yeminimizi, ruhumuzu teslim ettiğimiz aşkımızı, gönlü kış kesilen müptezellerin anlamasını beklemiyoruz.  Birliğimiz ve dirliğimiz için ödediğimiz bedellerin kanı akarken göğsümüzün sol yanında, etrafımızı saran hilkat garibesi sırtlanların bizi anlamasını nasıl bekleyebiliriz? Başımızda dönüp duran hakikat katili akbabaların bizim iyiliğimizi istediğini nasıl düşünebiliriz?  

Lütfen hatırlayın; 14 mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde Şırnak’a gelenleri, söyledikleri yalanları hatırlayın. Zilletin bal şerbetine karıştırılarak Şırnaklılara servis ettiği zehri hatırlayın. Hatta değil milletimize attıkları yalanları, her gün ortaya bir yenisi saçılan, birbirlerine söyledikleri yalanları hatırlayın.  Zilletin 14 Mayıs’taki yalanlarını,  birbirlerini kandırma konusunda gösterdikleri ibretlik hikâyelerini hatırlayın. Söz de ittifak ortaklarının birbirlerinin yüzüne gülerken eş zamanlı birbirlerinin arkasından iş çeviren, CHP’sinden İP’ine, İp’inden HDP’sine her biri birbirine yalan atarak ikbal arayışlarına düşen zillet ortaklığını hatırlayın, hatırlatın.  Elbette Şırnaklı hemşerilerim ortaya saçılan gerçeklerin farkındadır. Elbette Şırnaklı hemşerilerim maskesi düşenlerin gerçek karakterlerini görmüştür. Ve Mart 2024’te gerçekleştirilecek seçimlerde ferasetiyle yine gereğini yapacağından hiçbir şüphe yoktur.

Yusuf Has Hacip’in dediği gibi; “Yalancı insan vefasız olur, vefasız kimseler de halkın hayrına iş yapmazlar.” Şükürler olsun ki dün de bugün de ne yalancılarla ne de vefasızlarla işimiz olmamıştır. Hele hele milletimizi yok sayan, onların sesine kulak vermeyen, onları sadece ve sadece siyasi ikballeri için kullanma hadsizliğine düşenlerle yollarımız kesişmemiş, kesişmeyecektir. 

Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı erdemler üzerine kurulmuş, ülküler için ahidleşmiş, kadroların adresi olmaya devam edecektir.

               Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin ifade ettikleri gibi;

               “Çileyi çeken biziz, bekayı dert eden biziz.

               Şehidin şühedanın hakkını sonuna kadar savunacak olan da bizleriz.”

Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi saygı ve muhabbetlerimle selamlıyor, Kongremizin Şırnak’ımız için ülkemiz için ve partimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Sağ olun var olun, hepiniz Allah’a emanet olun. Ne Mutlu Türk’üm Diyene!