Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Medya, Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, sosyal medya hesabı üzerinden Metropol tarafından yayınlanan “En Çok Beğenilen Tarihsel Kişilik” anketine ilişkin açıklamalarda bulundu.

‘BU MİLLETİN HER EVLADI BU DÜZMECE ANKETİ REDDETMELİ’

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan terörle mücadelede net mesaj: Bir gece ansızın gelebiliriz Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan terörle mücadelede net mesaj: Bir gece ansızın gelebiliriz

Sözde anket şirketinin her seçimde Türkiye’nin istikrarını hedef aldığını belirten MHP’li Özdemir, “MHP hasmı olduğunu da yayınladığı sözde anket, özde algı verilerinden çok iyi bildiğimiz bu şirketin servis ettiği bilgiler tam bir garabet ve rezalet örneğidir. Böylesi düzmece bir anketin varlığını toptan reddetmek, bu milletin her bir evladının vazifesidir” sözleriyle Metropol’e sert tepki gösterdi.

MHP’li Özdemir, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Gün geçmiyor ki Türkiye hasımlığında bilerek yahut bilmeyerek sürdürülen projelere payanda olan isim ve kuruluşlar yeni senaryolarla milli birlik ve beraberliğimizi hedef alma konusunda türlü rezillikler sergilemesin, olmadık gerekçe ve bahanelerle yeni oyunlar kurgulamasın.

Bir birini takip eden silsileler ile Devlet-i Ebed Müddet anlayışımızla 1923 yılında kurduğumuz son devletimiz olan Türkiye Cumhuriyeti’ni içeriden kirli tezgâhlar ve ayrışmalarla çözmeye çalışan zihniyet, milleti kendisiyle ve tarihiyle hasımlı hale getirebilmek için tüm hünerlerini sergiliyor.

Kendi değerleriyle ayrışma yaşayan bir milletin geçişinden kopmasını, böylelikle de geleceğinin sorunlu ve karanlık olmasını hedefleyen güruhun son tezgâhı, Metropol isimli sözde bir araştırma şirketi üzerinden servis edilen bir haberde kendisini ele vermiştir.

Hemen her seçimde, Türkiye’nin istikrarını hedef alan, dahası MHP hasmı olduğunu da yayınladığı sözde anket, özde algı verilerinden çok iyi bildiğimiz bu şirketin servis ettiği bilgiler tam bir garabet ve rezalet örneğidir. Böylesi düzmece bir anketin varlığını toptan reddetmek, bu milletin her bir evladının vazifesidir.

"TÜRK DEVLET ADAMLARINI BİRBİRİYLE KIYASLAMAK AHLAHSIZLIKTIR"

Tarih boyunca Türk Milleti’ne büyük hizmetleri olmuş, bizim nazarımızda abideleşmiş ve kutup yıldızımız haline gelmiş büyük devlet adamlarını birbirleriyle mukayese etmek akılsızlık, ahmaklık ve ahlaksızlıktır. Senaryo ve figüranları bilenler içinse bu durum maksatlı bir çabanın ürünüdür.

"FATİH SULTAN MEHMET HAN DA SULTAN ABDÜLHAMİT HAN DA MUSTAFA KEMAL ATATÜRK DE BİZİMDİR"

İstanbul’u fetheden büyük komutan Fatih Sultan Mehmet Han da, ülkesini ayakta tutabilmek için mücadele eden Sultan Abdülhamit Han da, son Türk Devleti’nin banisi Mustafa Kemal Atatürk de bizimdir. Binlerce yıllık tarihimizde var olan tüm devlet başkanları, asla ve kat’a kendi çıkarını devletinin ve milletinin çıkarı üstünde görmemiştir.

"BU SENARYOYU DA SAHİPLERİNİ DE KURŞUN ASKERLERİNİ DE İYİ TANIYORUZ"

Hal böyleyken, birini diğerine tercih etmek sadece Türk Milleti ile hesaplaşma arzusu güden ve Türk tarihinde kopukluk yaratmak isteyen; 1071 yılı ile başlayan tarihi Şark Meselesi’nin sahibi olduğu bilinen rezil anlayışın sahiplerinin harcıdır. Biz bu senaryoyu da sahiplerini de, kurşun askerlerini de iyi tanıyoruz.

'NE YAPARLARSA YAPSINLAR OYUNLARINI BOZACAĞIZ'

Kim ne yaparsa yapsın, bin yıldır bir ve beraber yaşadığımız bu aziz vatanda binlerce yıl daha bir ve hür olarak yaşama irademizden asla taviz vermeyecek, oyunları bozmaya, maskeleri düşürmeye devam edecek, azim ve kararlılıkla cihan hâkimiyeti mefkûremizi Türkiye merkezli olarak 21. yüzyılda bir kez daha hedefine ulaştıracağız."