Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım, Mersin İl Başkanlığı Olağan Kongresinde konuşma yaptı. Milliyetçi Hareket Partisi’ne gönül vermiş ülkücü şehitleri de “Nereden geldiğimizi unutmazsak nereye gideceğimizi de unutmayız, yalpalamayız, şaşırmayız, yoldan sapmayız.  Bizi biz kılan, kıymetli kılan, eşrefi mahlukat kılan, halifesi olarak gören Yüce Yaradan’a layık kılan bu halimizdir, bu duruşumuzdur. Dumanı hiç eksik olmayan Yörük çadırlarının diyarı mersinden bir kez daha hatırlatalım ki, Türk’ten ve Türkiye’den taraf olan,  Ayyıldız’a meftun olan her kardeşimin,  Türk Milleti’nin menfaatlerini her şeyin üstünde gören herkesin yeri, yuvası, ocağı Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Ülkücülerin ebedi sığınağı, Türk Milliyetçilerinin sarsılmaz karargahı Milliyetçi Hareket Partisi’dir.” İfadeleri ile andı.

MHP’li Yaşar Yıldırım’ın konuşmasının tamamı:

Kıymetli Mersinli kardeşim,  Gölgesi altında toplandığımız şanlı Ayyıldız, çehresini çatmasın diye ne kadar ağır bedeller ödedik, hatırlıyorsunuz değil mi? Bugün heybetinde toy kurup cem olduğumuz hürriyetimizin timsali Üç Hilalimiz gönderden inmesin diye kaç kınalı kurban verdik, kaç anamızın bağrını yaktılar, kaç evladımızı yetim koydular unutmadınız değil mi? Kafasına sıkılan kahpe kurşunlarla şehadete yürüyen Halil Kuşkonmaz’ı, Muhittin Atlı’yı hatrınızdan hiç çıkartmıyorsunuz değil mi?  İşkencede katledilenleri, aklını oynatanları, namusuna el uzatılanları zihnimizden, kalbimizden silmemiz mümkün mü?

NEREDEN GELDİĞİMİZİ UNUTMAZSAK NEREYE GİDECEĞİMİZİ DE UNUTMAYIZ

Bunları neden anlatıyorum?  Bugün o acı ama bir o kadar da şerefli hatıraların himayesinde burada genel kurulumuzu gerçekleştiriyoruz. Allah’ın davasını yaşayarak, Türk milletinin haklarının savunulması uğrunda ölümü öldürerek imtihan olmuş ve bu çetin imtihanı Allah, tarih ve millet huzurunda layıkıyla vermiş bir hareketin çileli, onurlu ve yılmak bilmeyen mensupları olarak bugün buradayız. Nereden geldiğimizi unutmazsak nereye gideceğimizi de unutmayız, yalpalamayız, şaşırmayız, yoldan sapmayız.  Bizi biz kılan, kıymetli kılan, eşrefi mahlukat kılan, halifesi olarak gören Yüce Yaradan’a layık kılan bu halimizdir, bu duruşumuzdur. Dumanı hiç eksik olmayan Yörük çadırlarının diyarı mersinden bir kez daha hatırlatalım ki, Türk’ten ve Türkiye’den taraf olan,  Ayyıldız’a meftun olan her kardeşimin,  Türk Milleti’nin menfaatlerini her şeyin üstünde gören herkesin yeri, yuvası, ocağı Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Ülkücülerin ebedi sığınağı, Türk Milliyetçilerinin sarsılmaz karargahı Milliyetçi Hareket Partisi’dir.

MİLLİYETÇİ HAREKET’İN OLDUĞU YERDE ADALET VARDIR

Bizimle aynı değerleri yaşayan, yaşatan herkese kapımızda gönlümüzde sonuna kadar açıktır. Hangi partiye gitmiş olursa olsun Türkiye’nin beka mücadelesinde her bacıma, her anama, her dedeme, her bibime, her emmime gel Üç Hilal’in altında buluşalım diyoruz.  Çünkü biliyoruz ki Milliyetçi Hareket’in olduğu yerde bereket vardır.  Çünkü biliyoruz ki Milliyetçi Hareket’in olduğu yerde şefkat vardır.  Çünkü biliyoruz ki Milliyetçi Hareket’in olduğu yerde adalet vardır.  Çünkü biliyoruz ki Milliyetçi Hareket’in olduğu yerde HÜRRİYET vardır. Başı dumanlı Torosların kara yağız delikanlıları, Bakışı kartalca olan asalet abidesi hanımları  Milliyetçi Hareket Partisi olarak Ak Parti ile birlikte kurduğumuz Cumhur İttifakı da, adaletin, bereketin ve hürriyetin ittifakıdır.

Gemlik’teki depremlerde mesaj geldi: Tahmin mi uyarı mı? Gemlik’teki depremlerde mesaj geldi: Tahmin mi uyarı mı?

CHP’Lİ BELEDİYELERİN GÜNDEMİ HALKA HİZMET ETMEK DEĞİL, HÜKÜMET İLE KISIR SİYASİ TARTIŞMALARA GİRMEKTİR

Başta başkentimiz ile büyükşehirlerimizde yaşayan herkesin malumudur ki zillet ittifakı belediyecilikte zelil olmuştur, rezil olmuştur.  CHP’li belediyelerin gündemi halka hizmet etmek değil, hükümet ile kısır siyasi tartışmalara girmektir.  Daha birkaç ay önce bir cumhurbaşkanlığı seçimini geride bıraktık.  Ankara’yı İstanbul’u sel götürürken, İmamoğlu ve Yavaş seçim meydanlarında boy gösterip, sırıtırak elleriyle kalp işareti yapmakla meşguldüler.  Yerel idare ile merkezi hükümetin tam uyumu belediyecilikte de tam ve kesintisiz hizmeti beraberinde getirecektir.

Önümüzdeki bahar da Allah nasip ederse bir seçim daha yaşayacağız.  Bu seçimlerde il genel meclislerinden büyükşehir belediye başkanlıklarına, ilçelerden beldelere kadar her yerde Cumhur İttifakı en iddialı şekilde seçimlere hazırlanmaktadır.  Ne kadar belediye varsa hepsine talibiz ki göreceksiniz başta zillet ittifakının aldığı belediyelerin hepsini kendilerine yakışır şekilde Cumhur İttifakı olarak kazanacağız.  Altılı beceriksizlere bu milletin itimadı yoktur.  Altılı kumar masasının müdavimlerine bu güzel memleket teslim edilmeyecektir.