Wagner'in lideri Prigojin ölmedi mi? Rusya Prigojin'in uçak kazasında öldüğünü doğrulasa da uluslararası basında aksi yönde iddialar mevcut... Rus uzmana dayandırılan bir haberde, Prigojin'in ölmediği ve yakın zaman da yeniden ortaya çıkacağı iddia edildi. Yayınlanan pasaport ve fotoğraflar ise akıllarda soru işaretlerine neden oldu.

İngiliz Daily Mail Prigojin'in ölmediğini öne sürdü. Rus uzmana dayandırılan haberde Prigojin'in intikam için geri döneceği iddia edildi.

Moskova'nın önemli kurumlarından Uluslararası İlişkiler Enstitüsü'nün eski profesörü olan ve çok sayıda casus ve diplomat yetiştiren Dr. Solovey, Prigojin'in "Hayatta, iyi durumda ve özgür" olduğunu belirtti.

Prigojin'in şimdi bir intikam planladığı da iddiaları arasında yer aldı.

Dr Solovey, Rus yetkililerin Prigojin'in DNA'sının Tver bölgesinde kaza mahallinde bulunduğuna yönelik açıklamalarının gerçeği yansıtmadığını ileri sürdü.

"Rus yetkililer enkaz alanında Prigojin'in DNA'sını bulmadı. Uçak içeriden patlamadı" ifadelerini kullanan Dr Solovey, Prigojin'in 1.7 milyar dolarlık Bitcoin'e sahip olduğu bunu Rusya'ya yeniden saldırmak için kullanacağını iddia etti.

İsrail'den ilk defa bir bakan, Suudi Arabistan'a gitti İsrail'den ilk defa bir bakan, Suudi Arabistan'a gitti

Haberde, Prigojin'in dublorüne ait olduğu belirtilen pasaport ve fotoğraflar da paylaşıldı.

Prigojin'in Afrika ve Orta Doğu'da sıklıkla peruk ve takma sakal takarak dolaştığı hatırlatıldı.