Serok Ahmet'in Karar tetikçileri!

18.09.2021 10:00

            AK Parti’den süpürülenlerin kurduğu “Karar” isimli bir gazete var. Nerede Kürtçü, bölücü, Kürdistancı, ikinci Cumhuriyetçi, Ermenici var bu gazetede yerini aldı. Temel misyon olarak Ahmet Davutoğlu’na hizmet için kurulan bu gazete gerek AK Parti’den intikam almak, gerekse “AK Parti’yle Cumhur İttifakı kurdu” diye MHP’ye düşmanlık için CHP’nin başını çektiği garabet muhalefete de ayrıca hizmet ediyor. Zaten Kemal Kılıçdaroğlu “Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan ile benzer düşüncelerimiz %99” demişti… Hiçbirinin birbirinden farkı yok… Meral Akşener de “Ahmet Davutoğlu milletvekili istesin göndereyim” diyerek pazar alanına koyunlarını çıkarmıştı. Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan, Temel Karamollaoğlu, Pervin-Mithat ikilisi zaten tek merkezden yönetildikleri için birbirlerinden farkları yoktur. O yüzden Karar hepsinin sesi durumundadır. Hepsinin propagandasını özenle yapıyor. Yapmaları elbette yasak değil, isteyen istediğini savunur, istediğiyle beraber olur.

            Tek nefretleri Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye olan bu Karar’cılar, bu nefretlerini yaşatmak için her türlü kirli propagandayı da yapmaktadır.

            Hatem Ete isminde bir yazar da geçtiğimiz gün “Erdoğan’ın Cumhur İttifakı çıkmazı” başlıklı bir yazı yazarak kirli algı üretiminde Karar’daki yerini almış… Bu yazar kim diye baktım, Ahmet Davutoğlu Başbakanlıktan kovulmadan önce onun danışmanıymış… Bana kimin danışmanı olduğunu söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim hâli yani…

            Hatem Ete karşılıklı menfaat ilişkisi olarak değerlendirdiği yazının bir bölümünde “Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi MHP-içi muhalefetin gerçekleştirdiği tüzük kurultayından 1 yıl; Bahçeli’nin önerisi, katılımı ve desteğiyle hazırlanan 16 Nisan 2017’deki başkanlık sistemine geçiş referandumundan 2 ay sonra, 21 Haziran 2017’de, olağanüstü kurultayı iptal ederek Bahçeli’nin genel başkanlığını garantiye aldı” şeklinde saçmalıkları yer alıyor.

            MHP’de kongre kararı veren çoğu hâkimin şimdi FETÖ’den cezaevinde olması bile aslında oyunun finali olmuştu ama Hatem Ete’nin niyeti gerçekleri ifade etmek olmadığı için sadece kirli algı nasıl üretilir ve bu nasıl servis edilir derdinde olmuştur. Madem AK Parti iktidarı MHP’deki kongre kararını engellemiş, o hâlde Yargıtay nasıl tüm üyeleriyle MHP’de kongre olmasına oy vermişti?

            MHP’de kongre olması için FETÖ’cü hâkim ve savcıların seferberlik başlatması, geçmişte delegesi tarafından imza toplanmış aynı durumdaki CHP’ye başka karar, MHP’ye başka karar verdirilmesi bile oyunu görmenizi sağlayacaktır. Ama art niyetli olmayan bunu yapmaya çalışır. Hatem Ete’nin niyeti burada Serok Ahmet’in intikam duygularını tatmin etmek olduğu için hadiseye “Oldu-bitti-maşallah” düzeyinden bakmaktadır.

            “Irak’ta Kürdistan kurulsun, Suriye’de Kürdistan kurulsun” diye gezen, PKK’nın kavramlarıyla siyaset yapan, HDP yanaşması Serok Ahmet’in dünyasından bakınca elbette terör örgütlerine büyük darbe vuran Cumhur İttifakı itibarsızlaştırılmak için Hatem Ete gibilere hedef olmaktadır.

            Biz, Hatem Ete’ye 15 Temmuz akşamı Cumhur İttifakı’nı kuran MHP ve AK Parti’nin niçin yan yana geldiğine dair birçok somut örnek ortaya koyabiliriz ama Hatem Ete bize Ahmet Davutoğlu’nun kendisine “ileri derecede gerizekâlı” diyen Kemal Kılıçdaroğlu ile nasıl ve niçin yan yana geldiğini izah edemez.

            Biz, 1 Kasım seçimleri sonrası MHP’de yapılmak istenen FETÖ operasyonunun her boyutunu bilen kişileriz. Zaten MHP’deki FETÖ operasyonu 15 Temmuz’a giden süreçte daha rahat davranmak için ön hazırlıktı.

15 Temmuz hain darbe girişiminden saatler önce trollük yapan darbeci bir askerin attığı “Şunu da yazın, olmazsa bana hesap sorarsınız; 2 ay sonra Devlet Bahçeli MHP ile ilişiğini kesecek” şeklindeki twit, Hatem Ete için ne ifade ediyor?

            FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişiminde adı “Kırşehir Sıkıyönetim Komutanı” olarak yer alan ve “Analizi Harbiyeli” adlı Twitter hesabını kullandığı tespit edilen, 4 kez müebbet ve 12,5 yıl hapis cezasına alan eski Jandarma Kurmay Albay Ömer Kulaç bu twiti niye atmıştı Hatem Ete?

FETÖ’nün tüm unsurları niçin MHP’de kongre yaptırmak için uğraşmıştı?

Fethullah Gülen’in evinde ailece kalmış olan Ahmet Davutoğlu bilir mi bunu?

            Cumhur İttifakı menfaat birlikteliği değil, sizin birlikteliğinizin kâbusudur. Rahatsızlığınız bunun için… Kimi kandırdığınızı sanıyorsunuz?