CHP Genel Başkan Adayı Özgür Özel, geçtiğimiz yıl düzenlediği bir basın toplantısında “Yıldıray Çiçek var, çok temiz bir kardeşimiz.” diye ismimi zikretmişti. Biz de keşke Özgür Özel için “CHP’de Özgür Özel isminde çok temiz bir Atatürkçü, milliyetçi var” diyebilseydik. Ama diyemiyoruz. Geçtiğimiz gün hakkında Tavşan aday âdeta küçük Kemal gibi” başlıklı bir yazı yazmıştım. Beni yine zerre yanıltmadı.

Özgür Özel’i, Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaş itibariyle düşük bir versiyonu olarak o yazımda değerlendirmiştim. Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’yi Atatürk çizgisinden tamamen uzaklaştırırken Özgür Özel de yıllardır bu misyona eylem ve söylemleriyle omuz veriyordu. CHP’de bunca ihanet gerçekleşirken Özgür Özel’in zerre milli duruşu olmamıştır. Kemal Kılıçdaroğlu, ihanet politikalarını adım adım CHP’ye yerleştirirken Özgür Özel, sürekli o politikaları meşrulaştırmaya çalışıyordu.

Böyle biri şimdi nasıl olduysa Kemal Kılıçdaroğlu’nun karşısına CHP Genel Başkan Adayı olarak çıkmıştır. Aslı varken fotokopiye ne ihtiyaç varsa?

Seçim sonrası "Ben Kılıçdaroğlu istifa etsin diye bir tartışma duymuyorum. Sosyal medyada Kılıçdaroğlu istifa etsin diyenlerin altını kazıyın ya AK Partili ya Cumhur İttifakı trolü çıkar." açıklaması yapan Özgür Özel’in, şimdi “Değişim” isteyerek Genel Başkan Adayı olması şüpheli bir durum değil mi? Tam da “Tavşan Aday” hali de bu olsa gerek…

Herkes “CHP’de Atatürk’e ihanet var” diyor, “Kemal Kılıçdaroğlu bu ihaneti CHP’de sistemli yerleştiren” diyor. Özgür Özel ise bu sistemin çarklarını kırmayacağını aynen çevireceğini, geçtiğimiz hafta Osman Kavala ve Merdan Yanardağ gibi PKK irtibat ve iltisaklı kişileri cezaevinde ziyaret ederek göstermiştir. Yani Kemal Kılıçdaroğlu’nun çizgisine sadık kalacağını göstermiştir.

Geçen gün Özgür Özel hakkında yazdığım yazı içindeMadem bu çizgi devam edecek, o halde Kemal Kılıçdaroğlu varken Özgür Özel’e ne ihtiyaç vardır? Aslında Özgür Özel’in, Osman Kavala ve Merdan Yanardağ gibi terör örgütleriyle irtibatlı ve iltisaklı olan kişileri cezaevinde ziyaret etmesi bir nevi Kemal Kılıçdaroğlu’nu “CHP’nin doğal çizgisi bu” mesajıyla rahatlatmak istemiştir. Tavşan aday misyonu da işte budur. CHP’de Atatürk’ün çizgisi dışında gerçekleşen bir olay, Türkiye’de kimseyi şaşırtıyor mu? Türk Ordusu’na iftira atan Sezgin Tanrıkulu’nu ve teröristbaşı Öcalan’ı övdüğü için Merdan Yanardağ’ı bağrına basan CHP’nin en güncel bu hali kimde bir rahatsızlık yaratıyor?” değerlendirmesinde bulunmuştum.

Özgür Özel, bu yazımdan üç gün sonra bizi şaşırtmayan, yanıltmayan bir şekilde Sezgin Tanrıkulu’na "Maalesef parti sözcümüz (Faik Öztrak) de benzer tavra girdi. Tanrıkulu bunları şaibe kalmasın diye soruyor. Kendi milletvekilimi linç ettirmem" diyerek arka çıkmıştır.

PKK/YPG gibi terör örgütlerine sahip çıkma sicili bir hayli fazla olan Sezgin Tanrıkulu, "15 köylüyü helikopterden atan Türk Silahlı Kuvvetleri değil mi? Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararı orada. Bu kadar köyü kim yaktı?" diye kesin hüküm verdiği bir konudaki cümleleri nasıl oluyor da “şaibe kalmasın diye soruyor’’’a çevriliyor Özgür Özel? Görmüyor musun direkt suçluyor, direkt iftira atıyor…

CHP’nin ihanet politikaları yüzünden kamuoyunda sıkıştığı vakitlerde "CHP, herkesin bildiği gibi Kuvayı Milliye'den doğmuştur. Tüzüğümüzde de bu geçmektedir ve CHP kökünü, gücünü Kuvayı Milliye'ye dayar. CHP'nin kumu, çimentosu, taşı ve çakılı Kuvayı Milliye'dir." nutukları atan Özgür Özel, şimdi Türk Ordusuna iftira attığı için köşeye sıkışan Sezgin Tanrıkulu’na arka çıkıyor. Kemal Kılıçdaroğlu da aynı onun gibi sahip çıkmıştı. Bu ihanet yolculuğunda birbirinden farkınız nedir?

Sezgin Tanrıkulu, terörist cenazelerinde boy gösteren değil mi?

Sezgin Tanrıkulu, PKK’nın Suriye kolu YPG’li teröristler için vatanını koruyan kahramanlar muamelesi yapan değil mi?

Sezgin Tanrıkulu, terör örgütü PKK’nın televizyon kanallarında teröristbaşı Öcalan’ın propagandasını yapan değil mi?

Sezgin Tanrıkulu, terörle mücadele eden SİHA-İHA düşmanlığı yapan değil mi?

Siz de haklısınız Sezgin Tanrıkulu’nun, Kemal Kılıçdaroğlu ve Özgür Özel’den farkı nedir ki? Farkları olmadığı için böyle geniş geniş ve yüzleri kızarmadan böyle bir adama sahip çıkıyorlar.

Özgür Özel asla masken düşmedi, zaten bilinen gerçek yüzün Kemal Kılıçdaroğlu’nun ihanet yolculuğuna katkı vermekti. Sadece bunu yapıyorsun. CHP, ihanetle kuşatılmış ve Kemal Kılıçdaroğlu, çizgisi/kadrosu ile devam ettiği sürece daha da bataklığa saplanacaktır.

CHP’deki içler acısı hal “Tavşan Aday” ile kapatılacak gibi değil…

Görünen o ki CHP artık tamamen Türkiye Cumhuriyeti düşmanlarının haz ve keyif aldığı bir ihanet mekânıdır.