İşgalci İsrail, dünyanın gözü önünde katliam yapıyor. Dünyada bu kadar kısa sürede bu kadar çok bebek-çocuk öldüren başka bir vahşi devlet sanırım yoktur, üstelik birbirlerini “Filistinlilerin çocuğuna kadar öldürün” diyerek katliamlarına motive ediyorlar. Düşünsenize Doğu Türkistan üzerinde yaptığı baskı ve zulüm sicili bir hayli bozuk olan Çin’in Devlet Televizyonu CGTN’nin muhabiri bile Gazze’den olayları dünya kamuoyuna gözyaşları içinde “Daha önce böyle bir şeye tanık olmamıştım. İsrail, Filistin'de katliam yapıyor. Kendi gözlerimle gördüm ki, 5 yaşın altında kafası olmayan en az 10 Filistinli çocuk vardı." diyerek bildirdi. İsrail’in vahşetine karşı ona tepki göstermek için zerre kadar insani duygu sahibi olmak yeterdir. Bir insanın, İsrail’in vahşetlerine karşı insan olma erdemlerini taşıyıp da tepkisiz kalması mümkün değildir. Eğer ki Filistin, İsrailli çocukları öldürürse tepkimiz yine aynı olurdu. Kaldı ki Hamas’ın sivillere yönelik soru işaretleriyle dolu saldırısını da kınamıştık.

İsrail’in vahşet uyguladığı Filistin, şu an için dünyanın insanlık davası haline gelmiştir. O ölen bebeklerin ahı; dini, ırkı ne olursa olsun dünyadaki susan tüm insanların üzerinedir. İsrail’in, Hamas’ın saldırısına karşı böyle bir kudurganlık başlatması yeni değildir, bu vahşetleri zaten rutin bir şekilde yıllardır gerçekleştiriyor.

Bugünlerde bu vahşet halini meşru kılacak her yorum, her ima, her manipülasyon İsrail’in vahşetlerine ortak olmak demektir. ABD ve İsrail’in istihbarat örgütleriyle işbirliği diyalogları öteden beri konuşulan Ümit Özdağ, İsrail vahşetinin yürekleri dağladığı, mazlum Filistin halkının üzerine bomba yağdığı bir zamanda ortaya çıkıp "Filistin davası Türk milletinin davası değildir. Filistin davası Filistinli Arapların davasıdır. Filistin davası nasıl İslam davası olsun?" şeklinde propaganda yapmasının psikolojik ve stratejik zemini nedir?

Her şeyden öte öldürülen insanlar, Müslüman ve suçsuz-günahsız çocuklar. Filistin tarihini konuşmanın, siyasi nutuklar atmanın yeri ve zamanı mıdır? Filistin’de eğer Müslümanlar öldürülüyorsa bu Türk milleti gibi İslam’la şereflenmiş her milletin davasıdır. Öldürülen her Müslüman çocuk ve mazlum, kendisine sahip çıkılmadığının hesabını ahirette sormayacak mı?

“Filistin davası nasıl İslam davası olsun?" derken İsrail’e propaganda desteği mi vermeye çalışıyorsun? İslam peygamberi “Bir yanlış görürsen elinle düzeltmeye çalış, buna gücün yetmezse, dilinle düzelt, ona da gücün yetmezse kalbinle buğz et” diye yol gösterirken böylesine büyük bir vahşet karşısında İslam dünyasının “Filistin’den bize ne?” demesini mi bekliyorsun? Senin bu vahşetler karşısında muradın nedir Ümit Özdağ?

Sen, her milli ve dini konularda zaten böyle tuhaflıklar içinde olan biri değil misin?

Türk Ordusu, Zeytin Dalı Operasyonu yaptığında çıkıp “Afrin’i almak için ne veriyorsun Erdoğan?” diyerek terör örgütü YPG’ye yapılan operasyonu sulandırmaya ve Türk Ordusu’nu Suriye’de çok aciz durumda göstermeye çalışan da bu Ümit Özdağ idi! Zeytin Dalı Operasyonu’nda 4600 YPG’li terörist öldürülürken Ümit Özdağ’ın yaptığı Amerikan propagandaları onun siciline kara leke olarak eklenmişti.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinden sonra yaptığı bir yorumda, CHP-HDP-İP ittifakı içinde akil adam konumuna getirilen terörist Demirtaş’ı, “Galiplerden birisi de hiç şüphesiz Selahattin Demirtaş’tır” şeklinde öven de bu Ümit Özdağ idi. Son seçimlerde de HD(P)KK ile birlikte Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı seçtirmek için ittifak ortağı olmuştu.

O yüzden İsrail menfaatleri için yaptığı hiçbir propaganda bizi şaşırtmamaktadır. Ümit Özdağ öyle bir zehir akıtıyor ki kendi partisinin yöneticileri bile “Rabbim bu cehennem zebanilerine karşı İsrail ordusuna güç kuvvet versin. “ diyecek kadar zırvalıyor.

Ümit Özdağ ve avaneleri; kendilerini haklı çıkarmak için Filistinli bazı ahmak yöneticiler yüzünden, Ermenistan, Doğu Türkistan, PKK ile mücadele gibi Türk milletinin milli davalarına karşı tutumlarını hatırlatıyor.

"Maalesef gelen haberlerde, Türkiye'den Azerbaycan'a silah yardımı yapıldığı ve söylentilere göre cihatçı grupların da Azerbaycan'a gönderildiği ifade ediliyor." diyen ve HD(P)KK ile her konuda işbirliği içinde olan CHP ile ittifak yapanlar kendileri değil sanki…

Filistinli bazı yöneticilerin geçmişteki bu ahmaklıkları yüzünden İsrail’in vahşeti karşısında öldürülen masumlara sahip mi çıkmayalım? Bu katliamda yapılanları masum çocuklara ve Filistin halkına mı fatura edelim?

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Türk milletinin milli davaları karşısında Filistinli yöneticilerin yanlışlarını geçmişte nasıl ağır bir şekilde eleştirdiyse İsrail’in vahşet yaşattığı mazlum Filistinlilere de böyle büyük duyarlılıkla sahip çıkmaktadır.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, “Mescidi Aksa ilk kıblemizdir, Müslümanların şerefidir.” Ve “Kudüs İslam’dır ve aynı zamanda Türklüğün derin izlerini taşımaktadır.” diyerek meselenin aynı zamanda İslam dünyasının bir meselesi olduğunu da vurgulamıştır. İsrail, Mescidi Aksa’da Cuma namazı kılan Müslümanları öldürürken sen ne zırvalıyorsun Ümit Özdağ?

“Filistin davası nasıl İslam davası olsun?" dedikten sonra kuracağın başka bir cümlenin anlamı kalıyor mu? İsrail bu cümleyi silah zoruyla kimseye kurduramaz ama sen gönlünle kurabildin.

Filistin’deki işgalci İsrail’in vahşetlerine karşı çıkmak İslam dünyasının, Türkiye’nin ve tüm insanlığın davasıdır. Sen kendini bunlardan birinin bile içinde görmüyorsan eğer kendine dert etmen gereken insanlığındır Ümit Özdağ!