Ligin futbol oynama isteği en yüksek takımlarından olan Adana Demirspor ile Trabzonspor, kendi karakterlerine uygun taktiklerle, kaybetmemek için değil kazanmak için mücadele etti.

Bordo mavililer, 2.01’lik Onuachu’ya topu geçirip onun indireceği ya da çevresine atacağı toplardan yararlanmayı hedeflemişti. Nijeryalı kule, kendisine gelen hemen her topun servisini yaptı. Topu saklayıp arkadaşlarının oyuna çıkmasını sağladı. Yine de ceza alanı çevresindeki yanlış şut ve pas tercihleri pozisyonların skora yansımasını engelledi.

Sezonu erken açmanın, var olan ezberini daha da pekiştirme avantajına sahip ev sahibi, topu yere indirip, çabuk paslaştı. Özellikle Trabzonspor’dan gelen Yusuf Sarı ile etkili oldu. Rakip alandaki hareketlilik sonucunda bulduğu şutlar, Uğurcan’a takıldı. Konuk takımın öne çıktığı anda orta sahada kaptığı topu o kadar hızlı taşıdı ki Uğurcan da çaresiz kaldı. İkinci yarıda, Onuachu’yu ceza alanında kullanmak isteyen Karadeniz ekibi, orta sahayı da iyi kapatarak oyunu Adana Demirspor kalesine yıktı. Duran toplar, kalabalık savunmaya rağmen atılan şutlar, heyecan yarattı.,

Rakibinin ilk hızını kesen Güney ekibi, öne çıkmaya başlayınca, oyun, ilk yarıda olduğu gibi karşılıklı oynanmaya başladı. Maçın bu kadar keyifli, yüksek tempolu geçmesinde, oyunu kesmeyen, küçük gerilimleri fazla büyümeden dindiren Kadir Sağlam’ın da etkisi vardı kuşkusuz.