Transferde istedikleri henüz tamamlanmayan Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, geçen sezon devre arasında katılanlarla yetinerek çıktı sahaya. Maçın özelinde de Konferans Ligi'nin genelinde de sonuna kadar gitme hedefi olan Güneş, Tirana karşısına bilindik taktikle başladı. Oyuncular, geçen sezonu bitiren oyun planına sadık bir şekilde topun sahibi olup çabuk paslarla rakip kaleye inmek için çalıştı. Muleka gizli, Aboubakar açık santrfor olarak kenarlardan gelecek pasları değerlendirmek için ceza alanı ve çevresinde gezindi.

Orta saha üstünlüğünü hemen ele geçiren Beşiktaş, gol için bastırsa da yapması gereken son hareketlerde zorlandı. Arnavutluk temsilcisi haddini bilerek, savunarak ve ani atak kovalayarak oynadı.

Takımın iki sağ bekinden önde açık gibi oynayan Onur'un ceza alanı içine yaptığı atak, Masuaku'nun soldan ortasından gelen topu ağlara gönderişi futbol güzelliğiydi. Devre bitmeden 'Aboubakar pas, Muleka gol' sonucu Beşiktaş'ın tura imzası oldu. Maç boyunca istediğini, ezberden uygulayan siyah beyazlılar, fark yaratan' yaratıcı oyuncu yoksunluğunu yaşadı. Ghezzal benzeri 'ekstra' oyuncu eksiği belirgin Beşiktaş, mütevazı rakibinin sonlardaki tek atağında bulduğu gole karşın 3'üncü tura göz kırptı.