Yılan hikayesine dönen Kuntz’un gönderilme süreci nihayet bugün tamamlanıyor. TFF yönetimi Ermenistan beraberliği üzerine yolların ayrılması kararını vermişti. “Kulağına kar suyu kaçan” Kuntz da, Japonya maçı sonrasında verdiği demeçle kararı kesinleştirdi. Federasyon yönetiminin amacı, Kuntz’u gönderirken, ödenecek tazminatı mümkün olduğu kadar düşük tutmak. Bu nedenle hukuksal sıkıntı yaşamamak için önceki gün henüz böyle bir karar olmadığını TFF sitesinde bilgilendirme olarak yayınladılar. Ama Riva’daki herkes Kuntz’un biletinin kesildiğini biliyor. Bugün Kuntz ve avukatı ile yapılacak görüşme sonrası fesih name imzalanacak.

ADAY BOLLUĞU

Ekim ayındaki kritik maçlarımız için takımın başına getirilecek hoca konusunda TFF yönetimi kararını vermiş gibi. Kuntz’la resmi ayrılık gerçekleştikten sonra yeni hocayla sözleşme hemen imzalanacak. Her zaman olduğu gibi ricacılar, aracılar, hatırlı kişiler hoca belirlenmesinde rol oynamaya çalıştılar. Federasyon kurmay heyetinin yaptığı çalışmalara göre en kuvvetli adaylar, şu anda Montella ve Abdullah Avcı. Ömer Erdoğan, Emre Belözoğlu, Sergen Yalçın ve Volkan Demirel isimleri de masaya yatırılmış. Ama kariyerlerinin kamuoyunu tatmin etmeyeceği düşüncesiyle vazgeçilmiş. Aykut Kocaman için sivri dilli denmiş, o da devre dışı kalmış. Görev kabul etmesi zor ve koşulları ağır olur diye Fatih hoca düşünülmemiş. Joachim Löw adı da gündemde ama olma ihtimali düşük. Şu anda Montella adı ön planda. Federasyon yönetiminde Abdullah Avcı’yı isteyenlerin sayısı da az değil. Yeni hoca ile yarın öbür gün sözleşme imzalanması planlanıyor.

SEÇİMLER FORMALİTE Mİ?

İl Hakem Kurulu seçimleri hakkında Sayın Büyükekşi’nin hassasiyetini, bizzat arayarak süreç hakkındaki dikkatli takip ve kontrolünü geçen hafta yazmıştık. Ek müracaat sürelerinin de 12 gün önce tamamlanmasına rağmen halen aday listeleri ve sınav programı açıklanamadı. Ama MHK bölge sorumluları, bazı illerde bırakın başkanı, üyeleri dahi belirlemeye başlamışlar. Seçimler için “zaten bir formalite” diyenleri dahi varmış. Milli takımdaki Hoca krizini çözdükten sonra, Sayın Büyükekşi’nin sürece el koyması bekleniyor.

DENİZLİ HAKEMLİĞİ REVAÇTA

MHK başkanının ilinde hakemlik her zaman vites yükseltir. Bu, yıllardan beri hep böyledir. Şu anda en üst 2 ligde Denizli’den 2 hakem, 3’te yardımcı hakemimiz var. Bu kardeşlerimizin performans bakımından sıkıntısı yok. Görev almayı hak ediyor ve başarıyorlar. Başkan kontenjanından 1-2 maç fazla gitmeleri de doğal. Ama ay sonunda belirlenecek olan 2024 FIFA listesine Denizli’den bir kadın hakemin hazırlandığı ve destekçileri konusunda iyi kokular gelmiyor. Sinek küçüktür, fakat mide bulandırır. Biz şimdiden uyaralım dedik