Kemal Kılıçdaroğlu’nun, 13 yıllık CHP Genel Başkanlığı geçmişinde en çok eleştirildiği konu nedir? CHP’yi kurucu ayarlarından uzaklaştırması, milli ve manevi değerlere düşman bir CHP yaratması ve CHP’yi terör örgütlerinin yuvası haline getirmesi… Kemal Kılıçdaroğlu’nun eleştirilme profili ve özeti bu şekildedir. CHP’de “Değişim” diye ortaya düşenler kim? Bu özeti ve profili düzeltme adına yola çıkanlar mı yoksa devam ettirecek olanlar mı?

Ekrem İmamoğlu, “Değişim” diye yola çıkmıştı. Onun Atatürk’ün çizgisiyle alakası var mı? Zerre yok… O da İBB Başkanı iken Kemal Kılıçdaroğlu’nun ihanet noktasındaki çizgisini sürdürmedi mi? HDP ve terörist Demirtaş ilişkisine bakmanız bile yeterlidir.

Ekrem İmamoğlu, İBB Başkan Adayı olmakla yetinerek “Değişim” masalından vazgeçti. Onun yerine sahneye bugüne kadar Kemal Kılıçdaroğlu’ndan habersiz nefes bile almamış Özgür Özel geçti. “Değişim” masallarını şimdi o anlatıyor. Özgür Özel’e “Tavşan aday” denmesinin sebebi de zaten nefes alıp verme derecesinde Kemal Kılıçdaroğlu’na yakın olması ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’ye yerleştirdiği ihanetleri meşrulaştırmak için CHP içinde en çok emek veren olmasıdır.

Özgür Özel CHP Genel Başkanı olarak seçilse bile, sadece “Küçük Kemal” olarak Kemal Kılıçdaroğlu’nun boşluğunu dolduran olacaktır.

“Küçük Kemal” olacağını sadece siciline bakarak anlayabilirsiniz, misal CHP’nin iyice rayından çıktığının tartışıldığı şu günlerde hem de CHP Genel Başkan adayı olarak, Osman Kavala ve Merdan Yanardağ'ı cezaevinde ziyaret etmesi bile onun Kemal Kılıçdaroğlu’ndan farklı olmayacağının ispatıdır.

PKK/YPG ve FETÖ gibi terör örgütlerine yakın olan bu isimleri cezaevinde ziyaret ne demektir? Olsa olsa “CHP içinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun çizgisini asla bozmayacağım” mesajını vermektir. O çizgi devam edecekse Kemal Kılıçdaroğlu’nun “CHP’yi rayından çıkarma” tecrübesinden yararlanmak daha mantıklı değil mi? Kemal Kılıçdaroğlu bu konuda bir (uzman kişi) olarak CHP’nin başında kalabilir. Çünkü 13 yıl içinde gerçekten bu işin büyük uzmanı olmuştur. Madem bu çizgi devam edecek, o halde Kemal Kılıçdaroğlu varken Özgür Özel’e ne ihtiyaç vardır? Aslında Özgür Özel’in, Osman Kavala ve Merdan Yanardağ gibi terör örgütleriyle irtibatlı ve iltisaklı olan kişileri cezaevinde ziyaret etmesi bir nevi Kemal Kılıçdaroğlu’nu “CHP’nin doğal çizgisi bu” mesajıyla rahatlatmak istemiştir. Tavşan aday misyonu da işte budur. CHP’de Atatürk’ün çizgisi dışında gerçekleşen bir olay, Türkiye’de kimseyi şaşırtıyor mu?

Türk Ordusu’na iftira atan Sezgin Tanrıkulu’nu ve teröristbaşı Öcalan’ı övdüğü için Merdan Yanardağ’ı bağrına basan CHP’nin en güncel bu hali kimde bir rahatsızlık yaratıyor? 13 yıl içinde o kadar ihanet gerçekleşti ki, CHP artık bunun dışında bir davranış içine girerse asıl o zaman çok dikkat çekecektir. Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’yi öyle bir başkalaşım içine soktu ki onun yerine Genel Başkan Adayı olarak ismi geçenler bile bu başkalaşımın ürünü olarak sahneye sürülmektedir.

Ekrem İmamoğlu, Özgür Özel ve Örsan Öymen bu süreçte CHP Genel Başkan adaylığı için adı geçenler… Hangisi Atatürkçü, hangisi Atatürk’ün çizgisinde siyaset yapan? Ya da hangisi Atatürk’ün CHP’sini ihanet yuvasına çeviren Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı bir itiraz sesi yükseltebilen?

Hepsinin tek eleştirisi CHP’nin siyasi rant ve kazanımları konusunda eksiklikleri konuşmak. CHP’nin milli konulardaki ihanetleri, Atatürk’ün çizgisinden ayrılması bunların umurunda bile değildir. Atatürk ismi sadece siyasi şov yaparlarken dekor olarak kullanılmaktadır.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun çizgisini takip ettirmek adına ortada siyasi gürültü yaratıyorsanız bunun bir getirisi olmayacaktır. Kemal Kılıçdaroğlu artık bildiğimiz bir tehlike konumundadır. Onun yerine gerçek bir Atatürkçü geçmeyecekse, huyunu suyunu tam bilmediğimiz Atatürk düşmanlarının onun yerine oturmasının bir manası yoktur.

Ne her türlü sinsilik, kurnazlık kokan Ekrem İmamoğlu, ne Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugüne kadar noteri olmuş Özgür Özel ne de CHP içindeki ihanetlere susan ama MHP düşmanlığında kalem oynatan Örsan Öymen, Kemal Kılıçdaroğlu’nun uzmanlık alanındaki çapına ulaşacak kişiler değildir. Baksanıza 13 yılda CHP’yi nerden nereye getirdi? CHP’ye bakan bir daha bakıyor. Ve sadece “Affet bizi Atam” diyorlar…