Beşiktaş taraftarı gerçekten takımını seviyor. Fedakarlıktan kaçınmıyor. Lugano faciasına rağmen dün takımlarını yalnız bırakmadılar. 5 dakika sessiz kalıp, sahaya sırtını dönme protestosu da çok anlamlıydı.

Seyircinin sahaya dönmesi ve muhteşem tezahüratı ile takımın golcüsü Aboubakar’dan gelen güzel gol herkesi ilerleyen dakikalarda farklı skor beklentisine soktu. Üstelik, ilk yarı boyunca hiçbir varlık gösteremeyen İstanbulspor vardı karşıda. Bu kadar baskılı oyuna rağmen, beklenen goller gelmeyince, seyircilerin de Beşiktaş’ın da tavı kaçtı. 2’nci gol için 83 dakika bekledi taraftarlar.

 İlk yarı tek farklı skorla bitince ikinci yarıya İstanbulspor oyun oynamayı hedefleyerek başladı. Buldukları fırsatları değerlendirebilselerdi, rahatlıkla tabelayı da lehlerine çevirebilirlerdi. Görünen o ki, ligin en az gol atan takımı olan sarı siyahlılar, sözleşme imzalayacakları Hakan Yakın’la kısa sürede vites yükseltmezse lige erken veda edeceğe benziyor.

Anlaşılan o ki;

Milli aranın ardından gelecek yoğun ve zor maç trafiği döneminde hem teknik adam hem de yönetim değişikliğinin sıkıntılarını aşmak, kolay olmayacak kara kartallar için... Burak Yılmaz şu aşamada iyi bir abi ve arkadaş olarak takımın başında sırıtmıyor belki ama, yönetim en kısa zamanda yeni teknik adamla takımı buluşturmalı.

Tugay Kaan Numanoğlu’nu, 3 yıl önce dönemin MHK Başkanı Serdar Tatlı’nın yaptığı yanlış ataması ile yaşadığı talihsiz Fenerbahçe-Beşiktaş maçı çok yıpratmıştı. Sanki halen o maçın tedirginliğini yaşıyor gibi bir havası vardı sahada. Maç boyunca 2 kere penaltı kararı verdi. 2’nci golü getiren penaltı doğruydu. VAR odasındaki Mustafa Öğretmenoğlu Beşiktaş’ın bir golünü, bir de penaltısını iptal ettirdi. Onun iki müdahalesi de doğruydu.