Demek ki, akıllı transferler takımı toparlıyormuş. Tıpkı Trabzonspor örneğinde olduğu gibi. İyice araştırılan isimlerin 4-5’i bir araya gelince ortaya çok farklı bir takım çıktı. Mesela Onuachu, boy desen var, pres desen var, rakip defansı karıştırmak desen var, defansına yardım var, üstelik gol de var. Daha ne olsun ki ? İkinci yarının başında talihsiz bir sakatlık yaşadı, yıldız oyuncu. Mesela Mendy, adam sahada basmadık yer bırakmadı, rakip ataklarını kesti, takımını hücuma kaldırdı, üstelik ilk yarının sonunda bir şut çıkardı, muhteşem. Tam bir organizatör hüviyetindeydi, Mendi. Peki Rayyan’a ne demeli ? Adam canını dişine taktı, risksiz oynadı, yerinde müdahalelerle oyuna damga vurdu. Sağ bek Mehmet Can’ı da “Es” geçmeyelim. Sanki 40 yıllık Trabzonsporlu gibi sahada mücadele etti genç yetenek. Bunlara bir de sezona müthiş bir başlangıç yapan Bardhi ve attığı mükemmel golle Bakasetas ayak uydurunca skor ortaya çıktı.

Beşiktaş, bildiğimiz mücadele eden, rakibi bunaltan bir oyun sergileyemedi. İsimlerinden çok söz edilen Fernandes, Salih ve Hadziahmetoviç ne defansa yeterli katkıyı verebildi, ne de ofansa. Şenol hoca baktı ki, olmuyor yorgun Afrikalı yıldızlarını sahaya sürdü ikinci yarı ile birlikte. Aboubakar, Masuaku, Muleka ve sonrasında Ghezzal da çare olamadı, Beşiktaş’a.

Sonuçta Trabzonspor isabetleri transferlerinin takımı verdiği olumlu katkı ve iyi futbol ile güçlü rakibini farklı geçti.