Meral Akşener’in partiye alıp rozetini takarken "Başından beri bizimleydi. Ben 'dur' dedim durdu, 'geldedim geldi." dediği ve daha sonra İP Sözcüsü yaptığı Kürşad Zorlu isimli bir şahıs var.

Kürşad Zorlu, İP sözcüsü olduğu günden bu yana partisinin ihanetlerini, gafletlerini, beceriksizliklerini "Propaganda öyle bir sanattır ki, insan başkasının ayağına basarken, kendisi ah der." taktiği ile kapatmaya çalışıyor.

Geçtiğimiz günlerde, Kürşad Zorlu’nun tam da bu tarife uygun bir videosuna sosyal medyada denk geldim.

Kürşad Zorlu, İP Genel Merkezi’nde bir odada bir masaya oturmuş, etrafında da bay-bayan partilileri almış, şehit analarını-babalarını Türkiye Cumhuriyeti’nin 100.yılını kutlama vesilesiyle, Meral Akşener’in selamıyla arıyordu. Kürşad Zorlu’nun videoda olan telefon görüşmesi de Şehit öğretmenimiz Aybüke Yalçın’ın babasıyla yapmış olduğu görüşmeydi. “Aybüke kardeşimizin ruhu şad olsun. Dualarımız onunla” diyordu. Şehitlerimizin anasını, babasını arayarak onların hatırını sormanın, şehitlerimizi anmanın neresi tuhaf diye sorabilirsiniz. Tuhaflık şu arayan parti 2019 ve 2023 seçimlerinde şehitlerimizin katili PKK’nın siyasi uzantısı HD(P)KK ile ittifak yapan bir parti olmasıdır. Böyle bir partinin şehit ailelerini araması onlarla dalga geçmek gibidir.

Şehit öğretmenimiz Aybüke Yalçın’ın babası Sadık Yalçın, kızını şehit eden terör örgütü PKK’ya hizmet eden HDP’ye "Bunlara insan demek veya bu toplumun bireyi demek ne kadar doğru onu bilemiyorum. Türk milleti bunu kendi vicdanında değerlendirmesi lazım. Ekmeğini yiyorsunuz, suyunu içiyorsunuz, havasını teneffüs ederek, devletin bütün imkânlarından faydalanıyorsunuz, ama kalkıp kürsüden akla ziyan kelimeleri rahatlıkla ifade edebiliyorlar. Biz gücümüzü dağdan alıyoruz diye cesaretleri olabiliyor. HDP, TBMM'den defedilmeli” tepkisini gösterirken, Kürşad Zorlu’nun partisi ise Kemal Kılıçdaroğlu’nun ayaklarına kadar gidip iki seçimdir ittifak anlaşması yaptığı HDP ile yan yana durmaya zerre itirazı olmamıştır. Yerel seçimlerde HD(P)KK kadrosuyla birlikte aynı CHP’li Belediye Başkanlarına, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de Kemal Kılıçdaroğlu için oy toplama seferberliğine girmişlerdi. HD(P)KK kim? Meral Akşener’in “Kürt siyasal hareketinin temsilcisi” gördüğü, terörist Demirtaş’ın Bizim başarımız, yani HDP’nin başarısı ki Sayın Öcalan’ın çok önemsediği bir projedir. Kendisinin özellikle son 20 yılını adadığı bir projedir.” gördüğü bölücü partidir.

Dönemin AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, bir gün mecliste "Dağa kaçırılan çocukları için evlat nöbeti tutan Diyarbakır Annelerini, gencecik yaşta şehit edilen Aybüke öğretmen, hayatları karartılan, terörist olmaya zorlanan kız çocuklarını görmezden gelenlerin, hatta bu zulme ortak olanların kadına dair tek bir söz söylemeye hakları yoktur. “cümlelerini kurduğunda HDP'li Meral Danış Beştaş, "Sataşma var" diye söz alıp saçmalamıştı. HDP'li Meral Danış Beştaş kim?  Başka bir zamandaPKK’lıların cenazesine katılıp acılarını paylaşmaya devam edeceğiz” diyerek terörist alçaklara arka çıkan PKK kölesi... Bunlar iki seçimdir kiminle ortaklık yaptılar? CHP ve şehit ailelerini arayan Kürşad Zorlu’nun partisi İP ile…

Şehit ailelerini arayarak kara sicillerini temizlemeye çalışan Kürşad Zorlu, ortakları HDP’li milletvekillerinin, şehidimiz Eren Bülbül’ün katili PKK’lı teröristin cenazesine katıldığını, şehit öğretmen Necmettin Yılmaz’ın katili PKK’lı teröristin evine de taziye için gittiklerini biliyor değil mi? Bu HDP’lilerin üzerindeki toplumsal baskıyı azaltmak için ne diyordu Meral Akşener: HDP PKK üzerinden şeytanlaştırılıyor.

“Sırtımızı PKK’ya dayadık” diyen HDP şeytan değil de biz mi şeytanlaştırıyoruz?

HD(P)KK ile seçimlerde ittifak yapacaksın, “Meşru/yasal/şeytanlaştırılıyor” diyerek HD(P)KK’yı korumaya çalışan cümleler kuracaksın, “PKK’lı gençlerin ölüsüne de dirisine de sahip çıkacağız” diyen HD(P)KK’lıların özgürlüğünü isteyeceksin, “PKK’lıların cenazesine katılmayan HDP milletvekillerine soruşturma açtırırım” diyen alçakla kahvaltı hayali kuracaksın, HDP ile Anayasa taslakları hazırlarken deşifre olacaksın, “HDP Kürtlerin temsilcisi” diyeceksin, CHP’nin PKK ilişkisine zerre itirazın olmayacak sonra kalkıp şehitlerimizin anasını-babasını arayarak siyasi maskeniz için duygu istismarı yapacaksınız. Size göre ne kadar basit ne kadar kolay değil mi?

Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmak isteyenlerle ittifak yapıp, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100.yılını bahane ederek, ittifak yaptıklarınızın şehit ettiği canların anasını, babasını aramak ancak size yakışan bir yüzsüzlük olurdu. Onu da yerine getirdiniz.

İYİ Parti’nin geçtiğimiz dönem Adana Milletvekili olan İsmail Koncuk ne diyordu: “Akşener ve ekibi seçimleri kazanmak için PKK talebine bile evet der.

Sizin halinizi kendi milletvekiliniz söylemişken şehit anası ve babasından uzak durun…

Meral Akşener tarafından “'Dur' dedim durdu, 'geldedim geldi." diye tarif edilen Kürşad Zorlu, biz de sana “Şehit ailelerini istismar etme” diyoruz. “Bundan sonra düzeleceğiz” diye bir iddianız varsa önce HD(P)KK siciliniz adına Türk milletinden ve şehitlerden özür dileyin.

6 ay önce PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile ittifak yapıp, HDP’nin Türkiye Cumhuriyeti’ne yönelik tehditlerine sustuğunuzu unuttuk mu sanıyorsun?

Kürşat Zorlu seni İP’in ihanetlerini, gafletlerini örtbas etmek için konuşurken-yazarken görünce aklıma Saddam’ın 2003 Irak Savaşı'nda ülkenin Enformasyon Bakanı olan Muhammed Said es-Sahhaf geliyor. Abartılı ve gerçek olmayan propagandalarla Saddam’ı korumaya çalışıyordu ve bu yüzden ona "Baghdad Bob" ve "Komik Ali" lakaplarını vermişlerdi… ABD’nin işgal uçakları gökyüzünde uçarken canlı yayında “Hani neredeler?” diye soruyor ve “Onların hepsini Bağdat'tan kovaladık, katlettik" şeklinde tam tersi propaganda yaparak, Amerikan-İngiliz birliklerinin etrafının ''tamamen kuşatıldığını'' dünyaya duyuruyordu ya hani, sen de aynen böylesin. Bu özelliğinden dolayı ona "Baghdad Bob" ve "Komik Ali" lakapları verilmişti. HDP ile seçim ittifakı yaptığınız halde şehit ailelerini aramandan dolayı da sana nasıl bir lakap verilmeli Kürşad Zorlu? Saddam’ın Enformasyon Bakanı olan Muhammed Said es-Sahhaf bu propaganda oyununu yine de emperyalist devletlere karşı yapıyordu. Sen ise Türk milletini, milliyetçileri ve şehit ailelerini kandırmak için yapıyorsun!

Belki de “Ben Saddam’ın Enformasyon Bakanı olan Muhammed Said es-Sahhaf’a değil de Nazi Almanya’sının bakanı ve yalan ustası Joseph Goebbels'in “Propaganda esnasında yalan söyleyin, inananlar olacaktır. Şayet başarısız olduysanız devam edin." yolundan gidiyorum” diyebilirsin. Karar senin Kürşad Zorlu, çünkü Meral Akşener’in her türlüsüne ihtiyacı var. Haliniz Necip Fazıl’ın şiirindeki “Baba katiliyle baban bir safta!” hali gibiyken, şehit babalarından, analarından uzak durun.

Gece kurtla bir olup koyuna saldırıyorsunuz, sabah da çobanla beraber yas tutuyorsunuz; Olmuyor, çok değişik oynuyorsunuz Kürşad!