Rahmetli Haydar Aliyev’e ait olan “iki devlet tek millet” sloganının doğruluğunu dün akşam bir kez daha yaşadık. Beşiktaş, renkdaşı Neftçi Bakü’nün stadında resmi olarak deplasmanda sayılsa da evinde oynuyor havasındaydı. Bu evde olma duygusu, kadrolar arası kalite farkı, temsilcimizi sonuca kolay götürdü. Golcülerinin yeteneğinin yanı sıra, topu tehlike hattına en doğru şekilde atan Salih’in yarattığı artı Beşiktaş’ın üstünlüğünü skora da yansıttı.

Alt yapısını en kaliteli şekle dönüştüren, futbola yaptığı yatırım ile dikkat çeken Azerbaycan temsilcisi var olan gücünü sahaya yansıtmaya çalıştı. Ancak Şenol Güneş’in talebeleri, rakibe toparlanma, kendi oyununu sergileme şansını vermeden kazandı. Birçok pozisyondan da yararlanamayan Beşiktaş, İstanbul’daki rövanşın ardından play off turuna katılacak takım olma yolunda çok önemli bir avantaj elde etti.

LİGDE KULÜBEYE DİKKAT!

Bu akşam saat 21 itibarıyla Trabzonspor-Antalyaspor ve Boluspor-Adanaspor maçlarıyla liglerimize merhaba diyoruz. Kazasız, belasız, sakatlıksız, olaysız, kaossuz, afetsiz, pandemisiz, sadece futbolun güzelliklerinin olduğu bir sezon olsun.

Geçen sezonun UEFA Avrupa ligi Kupa finalinde Roma-Sevilla müsabakasında Anthony Taylor ile Jose Mourinho arasındaki yaşanan gerginlik, maç sonrasında havaalanında dahi devam etmişti. Bu konuyu gündemine alan UEFA, konuya kesin bir çözüm buldu. UEFA hakem komitesinin aldığı karara uyan TFF Merkez Hakem Kurulu da hakemlere sezon öncesi seminerinde çok sıkı talimat verdi. Buna göre, yedek kulübelerinde sadece bir sorumlu ayakta olacak. Onun haricindekilerin yapacağı sorumsuz davranışlarda direkt kırmızı kart gösterilecek. Hakemlerimiz ve dördüncü hakemlerimiz bu konuda ciddi bir şekilde uyarıldılar. Hatta kararı uygulamayan kırmızı kart göstermeyen hakemlerin ceza alacağını açıkladılar. Teknik adamlar ve kulübedeki diğer görevlilere, bugün başlayacak müsabakalar öncesindeki son dakika ikazımız olsun.