KÜRDİSTANCI SİCİLİNE HİÇ BAKTIN MI HEVAL ABLA?

Meral Akşener’in konuşma metnini yazan kişi kimse çok merak ettiğimi daha önce defalarca dile getirmiştim. Ne konuşulan yaptıklarına ne yaptıkları konuşulanlara uyum sağlıyor. Siyasetleri sürekli fır fır dönüyor. Bugün başka, yarın bambaşka olabiliyorlar. Her hallerini de sanki sabit duruşlarıymış gibi pazarlıyorlar. Bu hallerini yiyen var mı? Elbette var. Çünkü aldıkları oy oranı bunun resmi cevabıdır.

Meral Akşener, dün partisinin grup konuşmasında yine kendini bilmez bir konuşma yaptı. Yerel seçimlerde ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde “kürdistancı CHP ve HDP” ile ittifak yapmış ve bundan zerre rahatsızlık duymamış Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İsrail karşısında Hamas’a sahip çıkmasını “Söyle bakalım; Sen; sözde kürdistanın bir parçasını,

Türkiye’de gördüğünü söyleyen, Hamas’ı; ne diye savunuyorsun?” diye eleştirmiş…

Hamas’ın geçmişteki söylemlerini eleştirebilirsin, Hamas’ın İsrailli sivillere saldırısını eleştirebilirsin ki biz de Filistin ve Hamas yönetiminin geçmişte Türk milletinin milli davalarına karşı tutumlarını ahmakça bulduğumuzu defalarca ifade ettik, savaşın şiddetini artıran İsrailli sivillere yönelik eylemlerini eleştirdik…

Peki, senin “sözde kürdistan” üzerinden nutuk atabilecek yüzün var mı? Bence yok…

Hamas, sözde Kürdistan’ın parçasını Türkiye’de görüyorsa, sen terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HD(P)KK’yı “Kürtlerin siyasal temsilcisi” olarak gördüğünü söyleyerek ne yapmıştın Heval Abla?

Kurduğun İP isimli partinin program taslağında “Kürtlersiz bir Türkiye asla düşünülmemelidir. Böyle bir durumda, Fırat’ın ötesinin Kürdistan, batısının da Türkiye olarak kalmayacağını asla akıldan çıkarılmamalıdır.” ifadesiyle sözde Kürdistan’ı meşrulaştırmayı niçin yapmıştın Heval Abla? Bu konunun haberi Oda Tv’de “Akşener'in partisinin programı belli oldu” başlıklı haberle duruyor hala.

Siirt’e partinin programı için gittiğinde orada sözde alçak bir esnaf, 'Kürdistan' inkar ediliyor. Biz buna karşıyız. Şu an sizin bulunduğunuz yer 'Kürdistan'dır ama ne yazık ki Meclis'te bu 'Kürdistan' inkar ediliyor." dediğinde ona niçin “Alçak ne Kürdistan’ı?” diyemedin de “Sen burayı Kürdistan olarak tarifleyebilirsin başkası için de farklıdır.” dedin? Bununla da yetinmedin “Burası Kürdistan” diyen alçağın gözaltına alınmasından sonra İP’in Ortadoğu Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Salim Ensarioğlu’nun durumu, “Öncelikle gözaltına alınıp daha sonra serbest bırakılan vatandaşımıza geçmiş olsun dileklerini ilettiğini” ifade etmesine de sesini çıkarmamıştın. 

“Anavatanım Kürdistan'dır.”, "Artık gelecek yüzyılda Kürdistan kurulacak", “Kürdistan küllerinden yeniden doğuyor” diyen terörist Demirtaş’a sabah kahvaltısına gidebileceğini söyleyen, yüzlerce şehidimizin azmettirici katili PKK’lı Demirtaş’ın özgür bırakılmasını isteyen Heval Abla, senin gerçekten sözde Kürdistan’a karşı bir mücadele hassasiyetin mi var?

Elbette yok…

Olsa HD(P)KK ile CHP ile niçin ittifak yaparsın ki? Diyeceksiniz ki, geçmişte AKP’nin de bu manada söylem ve eylemleri oldu. Biz geçmişte hepsine karşı mücadele ettik, hepsine karşı tepkimizi gösterdik. PKK ve onun yandaş çizgisinde hiçbir zaman durmadık. Peki siz, niye PKK ortak paydasında birleşen CHP ve HDP ile iki seçimdir ittifak yapıyorsunuz?

Terör örgütü PKK’nın Suriye kolu YPG/PYD tüzüğünde, “Abdullah Öcalan’ı önderimiz kabul ederiz” dediği halde “YPG/PYD Suriye’de devlet kursun” diyen CHP yönetimiyle ne işiniz vardı? Yahut “YPG terör örgütü değil, vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşum” diyen Kemal Kılıçdaroğlu’nu niçin Cumhurbaşkanı seçtirmeye çalıştınız?

Terör örgütü YPG’ye karşı Türk Ordusu’nun Zeytin Dalı Operasyonu’na “Tek adam rejimini kalıcı kılmaktan başka hiçbir amaca hizmet etmeyecek ve beka sorunu yaratabilecek Afrin savaş senaryolarına İYİ Parti tamamen karşıdır" ifade şeklinizle Türkiye’de karşı çıkan niye ilk siz olmuştunuz? O operasyonda öldürülen YPG’li teröristlere ortaklarınız CHP ve HDP ile birlikte çok gözyaşı dökmüş müydünüz?

Heval Abla gördüğün gibi senin de sözde Kürdistan sicilin simsiyah… Metinlerini yazan şahıs, birilerine bu sicili yutturacağını sanabilir. Fakat biz bunları unutmadık ve asla unutturmayacağız.

Senin ne Hamas’a ne bir başkasına bu konularda konuşacak yüzünün olmaması gerekirdi. Fakat maşallah her konuda pabuç kadar dilin var …

Gazze’de şu an İsrail tarafından bir soykırım gerçekleşiyor. Hamas’ın ilk saldırısına odaklanıp İsrail’in soykırımını dikkatlerden kaçırma kurnazlığı yapılmaya çalışılıyor. Meral Akşener de bu rolünü oynayanlardan birisi. Haftalardır bunu yapıyor. İsrail 8 bin 796 sivili bombalarla öldürdü ve ölenlerin 3 bin 648'i çocuk… İsrail’in yaptığı vahşetle, Hamas’ın sivillere saldırısı sanki eşit bir hal gibi, sürekli İsrail ve Hamas’ı eşitliyor. Oysa İsrail bu vahşetleri 75 yıldır hiç ara vermeden yapıyor. İsrail niçin Hamas’la mücadele etmiyor da daha annesinin karnında doğumu bekleyen bebekleri öldürecek kadar vahşet uyguluyor? Çünkü niyet, Gazze’yi haritadan silmek ve kendi işgal toprağı haline getirmektir. 9 bine yakın sivil, 4 bine yakın çocuk ölmüşken, İsrail masumların üzerine bomba yağdırmaya devam ederken, Hamas’ı kendi işgal edilmiş topraklarında sorguya mı çekelim şimdi? Bu arada 2018 yılında “Türkiye Gazze’de beklenendir” dediğin Gazze’yi yıllardır Hamas yönetiyor.

Netanyahu isimli ruh hastasıyla Hamas’ı bir görmek, elbette akıl işi değildir. Nerden bakarsan bak İsrail o topraklarda işgalcidir. BM kararlarında da bu durum resmi olarak tescillidir. Kimin toprağında kime akıl veriyorsun?

İsrail’i kınıyor gözüküp Hamas’a daha çok saldırmayı sana “Biz üç kuzeniz. En mülayim kuzenimiz Osman Kavala” dediğin ABD ve AB’nin gözdesi Osman Kavala mı öğretiyor yoksa Heval Abla?

Hep merak etmişimdir. Meral Akşener ve ekibi, MHP’nin üzerinde operasyon yapmaya kalktıklarında acaba mülayim kuzen Osman Kavala’nın da o operasyonlarda bir parmağı var mıydı? PKK ve YPG’nin yurt dışı toplantılarında başaktör olan Osman Kavala, acaba kuzenini CHP ve HDP ile birleştiren güç müydü? Hiç beklenmeyen yerden bir soru, belki birçok cevabı ortaya çıkaracaktır.

Heval Ablamız, nerden tutarsanız tutun elinizde kalıyor. Hele hele HD(P)KK ortaklığı yapmış biri olarak “sözde Kürdistan” işine girmesi çok trajikomik oldu.