Sizin de dikkatinizi çekiyor mu?

Seçim sonrası yaşanan bazı önemli gelişmelere karşın CHP’den tek bir açıklama gelmiyor.

Mesela…

***

Can Azerbaycan’da yaşanan son gelişmeler hakkında sessizler…

Bu sessizlikten Macron’un endişelendiği gibi Ermenistan’ın toprak bütünlüğünün tehlikede olduğunu düşündükleri sonucunu mu çıkarmalı…

Yoksa tam tersi düşüncede oldukları yorumunda mı bulunmalı, bilinmiyor.

***

Türkiye ile Azerbaycan’ı doğrudan bağlayacak, Batı’nın bile coğrafyada gizlenen süper güç yorumlarını yaptığı Zengezur koridoru hakkında...

Ülkemizin ortaya koyduğu mutlaka açılacak iradesi karşısında Batı gibi panik halinde kıtalar arası dengelerin değişeceğini mi düşünüyorlar…

Yoksa Türkiye ve Türk dünyasının gücüne güç katacak bu girişimi destekliyorlar mı, bilinmiyor.

***

CHP’nin sessizliğinin yarattığı bilinmezler bunlarla sınırlı değil…

F-16 meselesine bakış açıları nedir?

Türkiye-ABD ilişkilerinin son seyrine yorumları nasıldır?

AB ile gelinen son noktaya, son AP raporuna tavırlarının ne olduğu da bilinmiyor.

***

TBMM’nin onayına sunulacak İsveç’in NATO’ya kabulüne evet mi diyecekleri, yoksa karşı mı çıkacakları konusunda bile niyetlerini ortaya koymuyorlar.

Türkiye’nin ana muhalefeti, nedendir bilinmez Türkiye’nin meseleleri hakkında konuşmaktan imtina ediyor.

Tüm dünyayı ilgilendiren konular hakkında görüş beyan etmiyorlar ama söz konusu Türk Silahlı Kuvvetlerine alçakça iftira atan milletvekilleri olunca pabuç kadar dilleriyle onu savunmaktan geri durmuyorlar. 

***

Milli konularda CHP sessiz çünkü onlar bütün enerjilerini gerçekleştirecekleri kongrede elde edecekleri makamlara odaklamış durumdalar.

Kongrenin ardından da tüm enerjilerini önce HDP’yi sonrada İP’i yerel seçimlerde ittifaka ikna etmek için harcayacaklar.

Yani kendi menfaatlerini her şeyin önünde görenlerin sessizlikleri bozulsa dahi onlardan Türk milletinin menfaatini önceleyen tek kelime yine duyulmayacak.