İsrail’in elektriğini kestiği Gazze şehrinin hastaneleri son saatlerini geçiriyor.

Kuvözde bekleyen binlerce bebeğin, yoğun bakım ünitelerine tutunmuş binlerce hastanın, yaşlıların ve yaralıların kaderi sadece bir el hareketine bağlı.

Saatler çok kritik bir aşamada. Sayılar da öyle.

İsrail saldırılarında ölen Filistinli sivillerin sayısına günde en az bin kişi ekleniyor.

Bigünah insanları öldüren İsrail yönetiminin arkasındaki Batılı devletlerin sayısı her geçen gün artıyor.

Birleşmiş Milletler’in, İslam İşbirliği Teşkilatı’nın, uluslararası örgütlerin dünya nezdindeki itibar kaybı sürüyor.

İçilebilir suyu tükenen Filistin halkı güvenilir olmayan su kaynaklarına yöneldi. İlaç yok, doktor az, salgın hastalıklar kapıda.

Her saniye insanlık suçlarına bir yenisinin eklendiği Gazze’de sayılacak mesele çok!

Bu sayılara gözlerini kapatan bir güruh, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Filistinli çocuklar, siviller, masumlar ölmesin diye İsrail’e verdiği 24 saatlik süreyi sayıyor. “24 saat doldu da ne oldu” diyorlar. Kıt zekalarıyla üzerinde tepinebilecekleri bir malzeme bulduklarını düşünüyorlar.

MHP Lideri Devlet Bahçeli katil İsrail’in anladığı dilden konuştu. Kıyımlarına son vermezse tepesinde esecek fırtınanın fragmanını gösterdi. İsrail’in kanını döktüğü her yavruda kendi yavrusunu gören milyonlarca Türk’ün haykırışı oldu. 

Gazze ölçeğinde gelişen olaylarda artık “tarafsız bir taraf” kalmadı.

Filistinlilerin canına tebelleş olan İsrail kendisinden taraf olmayan herkesi potansiyel düşman olarak görüyor. Yol açtığı yıkıma ses çıkaranları Yahudi sermayesinin gücüyle terbiye etmeye kalkıyor. 

Filistinli sivillerin katledilmesine tepki gösteren Fazıl Say’ın İsviçre’deki konserlerini iptal ettiler.

Öldürülen Filistinlilere kayıtsız kalınmasını eleştiren “eLife” adlı derginin baş editörü Michael Eisen’ın işine son verdiler.

ABD’li CNN kanalı, yorumcusu olan Lamont Hill’i Birleşmiş Milletler’de Filistin’i destekleyen bir konuşma yaptı diye kanaldan kovdu.

Bunun gibi birçok örnek var.

Dünya’nın her tarafını ele geçiren Yahudi sermayesi devletleri, politikacıları, sanatçıları, medyayı, kanaat önderlerini satın almaya, sindirmeye, bebeklerin, çocukların, suçsuz ve günahsız sivillerin barbarca öldürülmesine karşı susmaya zorluyor.

Şu sıralar masumların safında kıyama durmak eşsiz bir değere sahip. Zulme sessiz kalmamak, direnmek, katile “katil” demek hiç bu kadar pahalı olmadı.

Dolayısıyla İsrail’e lisanı münasiple cevap veren Devlet Bey’in sözlerini diline dolayanların banka hesaplarına bir göz atılsa Türkiye’de birçok kişi ofsayta düşer.

ABD Başkanı Joe Biden’ın dediği gibi Siyonist olmak için ille de Yahudi olmak gerekmiyor…