Terörle birlikte HDP de biter

23.06.2020 10:00

PKK’nın bitmesiyle, FETÖ’nün temizlenmesi sonrasında zilletin de dayandığı ayaklardan birisi yok olacaktır. Türkiye’nin her yerinde vatandaşlarımız kendi iradeleri ile oy verme imkânı bulursa, HDP’nin de yok olup gideceğini hep birlikte göreceğiz ve o günler çok yakındır. HDP ile yol yürüyenler de bunu görüyorlar ve biliyorlar.

Zilletin kışkırtma, karıştırma, yıkma ve yok etme planları, Cumhur İttifakı’nın sağlam, kararlı ve başarılı duruşu karşısında bir sonuç vermese de, tehlikenin boyutlarını ortaya koyuyor. Varlığını, hedefini ve geleceğini Türkiye ile meselesi olanlara ipotek etmiş bir oluşumdan söz ediyoruz. Türkiye’nin gerçekleri ve Türk milletinin beklentileri ile bütün bağlarını koparmış, içe dönük kutuplaşmayı, tahrik ve provokasyonu siyaset olarak benimsemiş bir anlayışı ibretle izliyoruz.

ZIVANADAN ÇIKTILAR

Türkiye beka mücadelesinde mevzi kazanıp ilerledikçe, bunlar kelimenin tam anlamıyla zıvanadan çıkıyor. Darbe çağrısı yaptılar, rezil oldular. “Erken seçim” diye milletin zihnini bulandırıp bir belirsizlik oluşturmaya uğraştılar, ciddiye bile alınmadılar. Kovid-19’dan medet umdular, kös kös yerlerine oturdular. Ekonomi üzerinden manipülasyonlara giriştiler, karşılık bulamadılar. Hafter’e güvendiler, Sisi’ye inandılar, ama Türk milletinin iradesini bir türlü kabullenemediler. Yunanistan’a sarıldılar, ABD’yi, Rusya’yı, AB ülkelerini kışkırtıp üzerimize salmayı denediler, hiçbir fayda etmediğini gördüler. Terör örgütleri ile iş birliği yapıp Türkiye’nin varlığını, birliğini tartışmaya açtılar, PYD’yi terör örgütü saymadıklarını ilan ettiler, Kandil katillerinden gelen talimatlara harfiyen uydular, FETÖ’nün yalanlarını, ihanetlerini doğru kabul edip fitne çıkarmaya çabaladılar, sukutuhayale uğradılar.

ÇABALARI BOŞUNA

Şimdi bütün ümitlerini sokağa bağlamış durumdalar. CHP çağrı yapıyor, HDP yollara düşüyor. İzdüşümleri olan sivil toplum örgütleri de onları tamamlıyor. PKK tehdit ediyor, İP’i kopuklar şansını deniyor. Deva karanlık bir yol gösteriyor, Gelecek üzerine atlıyor. PKK dağlarda, şehirlerde darbe yedikçe bunlar telaşa kapılıyor. FETÖ’nün son kalıntıları da temizlendikçe bunlar panik oluyor. Çabaları boşunadır. Terörün kökünü kazımak için varını yoğunu inançla harekete geçirmiş ve sonuç almaya çok yaklaşmış bir Türkiye vardır. Kimin ne dediğine bakmadan, kendi imkânları, gücü ve kahraman güvenlik birimleri ile sınır ötesinde Pençe-Kartal, Pençe-Kaplan Operasyonları yapan, teröristlerin saklandığı, sığındığı, barındığı, ürediği alanları yerle bir eden bir Türkiye söz konusudur. Artık terör örgütleri son çırpınışlarını yapıyorlar ve hazin akıbetlerinden kurtulamayacaklar. Bölücülük, bu ülkenin gündeminden çıkacaktır. Bu hainlere destek veren, yataklık yapan, yardımda bulunanlar da aynı akıbeti paylaşacaklardır.

ZİLLETİN AYAĞI TOPAL KALACAK

Terörün ülke gündeminden çıkması ile birlikte bütün siyasi dengelerin de değişeceği kesindir. Bugün hesabını PKK ve uzantısı HDP üzerinden yapanlar onun için bu kadar telaşlı, bu kadar saldırgandırlar. PKK’nın bitmesiyle, FETÖ’nün temizlenmesi sonrasında zilletin de dayandığı ayaklardan birisi yok olacaktır. HDP denilen terör partisinin bir daha Meclis yüzü görmesi çok zordur. Terör biter, normalleşme sağlanır, Türkiye’nin her yerinde vatandaşlarımız kendi iradeleri ile oy verme imkânı bulursa, HDP’nin de yok olup gideceğini hep birlikte göreceğiz ve o günler çok yakındır. HDP ile yol yürüyenler de bunu görüyorlar ve biliyorlar.

 

MAZLUMUN YANINDAYIZ

Biz işimize bakalım. Zilletle kaybedilecek zaman kalmamıştır. Türkiye koronavirüs sürecinden güçlü ve iddialı çıkmıştır. Libya’da tarihin çağrısına kulak verip, haktan ve hakikatten yana tavır almıştır. Bu durum hem elimizi güçlendirmiş, hem bölgedeki dengeleri değiştirmiş, hem de Akdeniz’deki hak ve hukukumuzun korunmasının teminatı olmuştur. Ülke ve millet olarak her zaman mazlumun yanında, zalimin karşısındayız. Kıbrıs’ta kanlı ve hain bir oyun oynanıyor ama bu konuda da dikkatli ve uyanık duruyoruz. Özellikle Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın işgal ettiği koltuğa layık olmadığı açıktır. Suriye bugün hâlâ bölünmemişse, bu Türkiye sayesindedir. Bu ülkenin terör örgütleri tarafından parsellenmesi de yine Türkiye’nin sağlam ve kararlı duruşu ile engellenmiştir. Suriye’deki bataklığın kurutulması, İdlib’in huzura kavuşturulması Türkiye’nin olmazsa olmazıdır.

TARAFIMIZ BELLİ

Türk milleti her şeyin farkındadır ve Cumhur İttifakı’nın arkasında kale gibi durmaktadır. Bizim tarafımız da, hedefimiz de bellidir. Türkiye’yi yüceltmek ve yükseltmek, Türk milletine inanmak ve güvenmekten başka ne bir düşüncemiz, ne bir hesabımız var. Bunun dışında olan hiçbir şeyi kabul etmez, buna karşı çıkanlara hiçbir şekilde iyi gözle bakmayız. Sayın Devlet Bahçeli’nin de belirttiği gibi, Türkiye’mizin yaşadığı zorluklar, karşısındaki güçler üzerinden iktidar hesabı yapmak ahlaksızlık ve kundakçılıktır. Türk devleti diri, dik duruşlu ve çok güçlüdür. Geldiğimiz bu aşamada Türkiye’de gerçek hasta muhalefettir, bu hastalığın adı da zillettir.

SEÇİM, ZAMANINDA YAPILACAK

Son zamanlarda sıklaşan algı operasyonları, batakhaneye dönen sosyal medya oyunları, ısmarlama ve ipotekli kamuoyu araştırma şirketlerinin uyduruk paylaşımları, çaresizliğin tezahürüdür. Cumhur İttifakı’nın tarafları net ve kesin şekilde seçimlerin zamanında yapılacağını açıklamış, “Lider Türkiye” hedefine ulaşmak için kararlılıkla yürüneceğini göstermiştir. Sokaklarda iktidar arayanlar, o sokakların karanlığında kaybolup gideceklerdir.