Yurtta sulh konseyi ortaya çıkacak mı?

FETÖ’nün kökü kazınacaksa Yurtta Sulh Konseyi ve siyasi ayağın mutlaka ortaya çıkarılması gerekmektedir. Cumhurbaşkanının sözleri çok önemlidir. Seçimden sonra terörle daha sıkı ve amansız bir mücadele verileceğini göstermektedir.

23.03.2019 10:00

Yerel seçimlerin çok önemli olduğunu ve doğrudan bekamızı ilgilendirdiğini ilk fark eden, söyleyen ve tedbir alan lider, hiç şüphesiz sayın Devlet Bahçeli olmuştur. Sayın Erdoğan, bu tespitin çok isabetli olduğunu ve mutlaka dikkate alınması gerektiğini hissetmiş etmiş ve harekete geçmiştir. Cumhurbaşkanı Erdoğan, zillete geçit vermemek ve bu kirli hesapları bozmak için olağanüstü bir çaba sarf ediyor. Bu kadar iş güç arasında her güne en az iki miting sığdırıyor. Bu sayı üçe dörde ulaşabiliyor.

ANKARA MİTİNGİ

         Cumhur ittifakının bütün mitingleri olağanüstü ilgi görüyor. Ortak yapılan ilk miting olarak tarihe geçen İzmir, topladığı kalabalık, coşkusu ve mesajlarıyla tarihi bir nitelik kazanmıştır. Bugün yapılacak olan Ankara ortak mitinginde de sayı rekorları kırılması çok ama çok yüksek ihtimaldir. Cumhur ittifakı liderlerinin toplantılarda, televizyon açıklamalarında yaptıkları konuşmaları elimizden geldiği kadar değerlendiriyor ve satır aralarını okumaya çalışıyoruz. Sayın Bahçeli’nin her konuşması bir manifesto niteliğindedir. Tespit yapıyor, uyarıyor, öneriyor ve yol gösteriyor. Bugün ülkemizin birlik ve beraberliği tartışılmaz biçimde öne çıkmış, ihanet ve zillet geçit bulamamışsa, hiç kuşkusuz bunda sayın Bahçeli’nin payı çok ama çok fazladır.

HER KILIĞA GİRİYORLAR

         Her şey ortaya çıkmıştır. 31 Mart’ta yerel yöneticileri seçmekle kalmayacağız. Ülkemizin geleceğini belirleyeceğiz. Bekamıza yönelmiş yüksek tehdide cevap vereceğiz. Bu açık ve net tablo karşısında zilleti oluşturanların beka meselesini görmezden gelmeye, yok sayma çabalamasının nedeni çok daha iyi anlaşılıyor. Ne kadar saklar, ne kadar asıl niyetlerini gizlerlerse o kadar vatandaşı aldatabileceklerini zannediyorlar. Akla ziyan değerlendirmeler yapıyor, her türlü yalanı söylüyor, her kılığa giriyorlar. Bazen domates ve patlıcanın arkasına saklanıyor, bazen gerçek dışı argümanlar geliştirip vatandaşın aklıyla alay ediyor, bazen tehditler savurarak korku oluşturmaya çabalıyorlar. Ancak, yağma yok. Bu ülke sahipsiz değil. Sayın Bahçeli her konuşmasında bütün bu yalanları, fitneyi ortaya çıkarıyor, gerçek niyetleri, ihanetleri ifşa ediyor.

YURTTA SULH KONSEYİ

          Sayın Erdoğan’ın da zillet ve ihanet konusunda yüksek bir duyarlılık ortaya koyduğunu memnuniyetle görüyoruz. Konuşmalarında çok önemli değerlendirmeler yapıyor. HDP sözcülerinin, Kandil piyonlarının açıklamalarını doğrudan miting alanlarını dolduran vatandaşlarımıza dinleterek, zilletin kirli yüzünü belgeliyor. Böylece zilletin ne olduğu, nereye gittiği, kime hizmet ettiği en küçük bir itiraza yer kalmayacak şekilde ortaya çıkıyor. Kandil’den gelen talimatların CHP ve İP’i nasıl bağladığı, en küçük bir şüpheye yer bırakmayacak şekilde ispatlanıyor. Konya mitingindeki konuşması çok dikkat çekicidir. Zillet ittifakını kast ederek, "içlerinden biri var güya hanımefendi yurt konseyinin temsilcisi ayın 15’inden sonra Başbakan olacağım dedi. Oldu mu? Şu anda senin iyi günlerin sen Erdoğan’a söylememiş olduğu sözleri söylemiş gibi yaptın, asıl fatura sana kesilecek. Ben halkıma nasıl terörist derim? Bu ülkede adalet var gereken hesabı vereceksin dirsek temasında olduğun Bay Kemal vekilliğine güveniyor. Onunla ilgili çalışmaları da avukatlarımla yaptırıyorum. Seçimden sonra bir taraftan parlamento bir taraftan yargıyla işin üzerine gideceğiz, bu seçimi sırf kızgınlıkla sandık hesaplaşmasına döndürmeye çalışanlar şunu aklından çıkarmasın hesap sorulacaktır" diyor.

YENİ BİR GELİŞME

         Kişisel hakaretler, iftiralar, yalanlar sahiplerini bağlar. Kaldı ki, bunların yargı önünde hesabının sorulması da mümkündür. Ancak, asıl önemli olan devletin varlığını ve birliğini hedef alan, terör ve ihanetle bağı bulunanların ortaya çıkarılmasıdır. Biz eğer yanlış anlamıyorsak, seçimden sonra Yurtta Sulh Konseyi’nin parlamento ve yargı yoluyla üzerine gidileceği ifade edilmiştir. Bu çok önemli ve yeni bir gelişmedir. Yurtta Sulh Konseyi FETÖ ihanetinin en karanlık tarafıdır. Bir türlü net şekilde ortaya çıkarılamamıştır. Siyasi bağlantılarının ne olduğu anlaşılamamıştır.FETÖ’nün kökü kazınacaksa Yurtta Sulh Konseyi ve siyasi ayağın mutlaka ortaya çıkarılması gerekmektedir. Sayın Bahçeli’de bu konuya sıklıkla dikkat çekmekte ve bu karanlığın aydınlatılmasını beklediğini söylemektedir. Cumhurbaşkanının sözleri çok önemlidir. Seçimden sonra terörle daha sıkı ve amansız bir mücadele verileceğini göstermektedir.

KAPSAMLI MÜCADELE

           Türk milletinin sandıkta bekasına sahip çıkacağını, zillete geçit vermeyeceğini biliyoruz. Parlamento ve yargı da bu konuda üzerine düşeni yapar ve terör ve ihaneti bağlantıları ile ortaya çıkarıp gereğini yaparsa bekamıza yönelik tehditle çok daha kapsamlı ve kalıcı bir mücadele yapılmış olur. Sayın Cumhurbaşkanının sözleri bu bakımdan çok ama çok önemlidir.