Fenerbahçe galip gelirken bile sıkıntı yaşıyor, yine de şampiyonluk yarışını sürdürüyor. Önce son haftaların en istekli futbolcusu Valencia hastanelik oldu, sonar İrfan Can Kahveci anlamsız ve gereksiz bir kırmızı kart gördü. Ama 10 kişi ile oynamayı öğrenmiş Sarı Lacivertli takım. Tabi buna Sivasspor da yardımcı oldu.

Ligin en çok top kaybeden ekibi olan ev sahibi, dünkü maçta da bu alışkanlığını sürdürdü. Düşme hattından uzaklaşan ve ligde hiç bir beklentisi kalmayan Sivasspor’un aklı belli ki, kupada kalmış. Çıkarken hemen hemen her topu kaybettiler.

Fenerbahçe böyle yakaladığı rakibi karşısında yaptığı her presin karşılığını aldı. Sahadaki bütün futbolcular iyi mücadele etti. İrfan Can ikinci yarıda yaptığı iki kurtarışla kalesinde devleşti. Ama Ferdi ve Arda’yı ayrı yere koymak lazım. Arda, attığı paslar, çalımlar ve çektiği şutlarla sarı lacivertlilerin hücumdaki zenginliği. Jesus, eksik kalınca yaptıklarını yeterli buldu, ikinci yarıda kulübeye çekti, genç yıldızı. Ferdi Kadıoğlu ise tam bir joker. Maça sol önde başladı, sağ önde devam etti ve sağ bekte nokta koydu. Başarılı futbolunu da iki golle süsledi. Sonuç olarak Fenerbahçe ilk kez, Sivasspor’un da yardımıyla haftayı deplasmanda 3 puan ile kapattı ve Galatasaray’ın derbi maçında puan kaybetmesi umuduyla beklemeye başladı.