Partisinin haftalık TBMM grup toplantısında konuşan MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin sözleri milletvekilleri tarafından sık sık ayakta alkışlandı. Siyasette ahlak reformuna ihtiyaç olduğunu belirten MHP Lideri, CHP’nin 38. Olağan Kongresiyle ilgili de çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu’nun “hançerlendim” itirafının gecikmiş bir sızlanma olduğunu, kurultayda şehitlere rahmet dilemek yerine teröristlere selam gönderildiğini söyledi. İsrail’in Gazze’deki katliamına da değinen MHP Lideri, dünyanın üç maymunu oynadığının altını çizdi. 3 Kasım’da Kazakistan’da yapılan Türk devletleri Teşkilatının 10. Zirvesine geniş yer ayırdı ve “devir artık Türk devridir” diyerek tüm üye ve gözlemci ülkelerin devletlerin başkanlarına selam göndererek teşekkür etti.

 

Artık devir değişti

Kazakistan’ın başkenti Astana’da “Türk Devri” temasıyla düzenlenen Türk Devletleri Teşkilatı 10’uncu Zirvesiyle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulunan MHP lideri Devlet Bahçeli’nin sözleri milletvekilleri tarafından ayakta alkışlandı. MHP Lideri Bahçeli, “Artık devir değişmiştir. Köprünün altından çok sular akmıştır. Çok şükür dünyaya ümit ve huzur vaat eden bir Türk kuşağı doğmuştur. Devir artık Türk devridir” ifadelerini kullandı. TDT’nin üye ve gözlemci ülkelerin devlet başkanlarına selam gönderen MHP lideri, Türk dünyasının birlik ve beraberlik ruhunun her alanda kökleşmeye başladığını belirtti. Kıbrıs Türk Devleti’nin önümüzdeki Türk Devletleri Teşkilatı Zirvesi’nde gözlemci üye statüsüyle yer alacağına inandığını vurguladı.

Çocukların katline sessiz kalamayız

Konuşmasında İsrail’in Gazze katliamına da geniş yer ayıran MHP lideri Bahçeli, sözde medeni ülkelerin Gazze’deki yıkım karşısında üç maymunu oynadığını, küresel vicdanın buzlu ve sisli olduğunu dile getirdi. Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın anlayışının bozuk ve bulanık bir anlayış olduğunu, o yılanın bir gün zehirli ağzının Türkiye’ye de dokunabileceğinin altını çizdi. Çocukların katline sessiz kalmayacaklarını söyleyen MHP lideri, “Bu gidişat durmazsa, bu soykırım sonlanmazsa, Ortadoğu her ihtimale açık olacaktır. Silahlar derhal susmalı, ateşkes sağlanmalıdır” ifadelerini kullandı.

Barış Konferansı toplanmalı

İsrail terörüne karşı Türkiye’nin duruşunun sağlam olduğunu belirten MHP lideri Bahçeli, Türkiye’nin önerisi olan Uluslararası Barış Konferansının gecikmeksizin toplanması gerektiğine dikkat çekti. Ankara’ya gelen ABD Dışişleri Bakanı’na Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı’nın simgesel mesajlarla birlikte İsrail zulmünü bir kez daha ifade etmesinin son derece anlamlı ve değerli olduğunu ifade etti. Milliyetçi Hareket Partisinin, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin alacağı her karar ve politikanın sonuna kadar yanında olduğunu dile getirdi ve Erdoğan’ın attığı adımların herkesçe desteklenmesi gerektiğinin altını çizdi.

Kılıçdaroğlu beyhude sızlanıyor

CHP’nin 38. Olağan Kurultayında Kemal Kılıçdaroğlu’nun “sırtımda hançerlerle seçime girdim” sözünü değerlendiren MHP lideri Bahçeli, “Eline aldığı kadife kılıflı hançeri saplayacak beden arayanlar, günü geldiğinde aynı nankörlüğün, aynı namertliğin, aynı nimet bilmezliğin kurbanı olacaklarını asla unutmamalıdır” dedi. Kılıçdaroğlu’nun itirafının gecikmiş beyhude bir sızlanma olduğunu söyledi. CHP’deki Genel Başkan değişiminin gündemleri olmadığını kaydeden MHP lideri Bahçeli, üzüldüğü hususun Atatürk’ün kurduğu partinin büyük kurultayında şehitlere rahmet dilemek yerine casuslara, teröristlere, işbirlikçilere, kiralık gazetecilere selam gönderilmesi olduğunun altını çizdi. “Demirtaş’a selam göndermek, PKK’yı selamlamaktır” ifadelerini kullandı.

Bölge İstişare Toplantıları

MHP lideri Devlet Bahçeli Türk siyasetinin bir ahlak reformuyla toparlanmaya ihtiyacı olduğunu bunu da Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakının gerçekleştireceğini söyledi. Bu anlamda yeni yüzyıla hazırlandıklarını ifade eden MHP lideri Bahçeli, 14 Ekim 2023 tarihinde başlattıkları Genişletilmiş Bölge İstişare Toplantılarının 6’ıncısını gerçekleştirdiklerini kaydetti. Vatanın her köşesindeki vatandaşlarla buluşmaya devam edeceklerini dile getirdi ve “Hiçbir engel yolumuzu kesemeyecektir” dedi.