Türkiye’nin güvenlik tedbirlerini en üst düzeye çıkarması gereken bir dönemde Suriye ve Irak tezkeresine PKK’nın siyasi uzantısı YSP gibi CHP de hayır oyu verdi. Terörü kaynağında kurutmak, ülkemizin yanı başında bir terör devleti kurulmasını engellemek ve ülkemizin güvenliğini sağlamak amacıyla gerçekleştirilen sınır dışı operasyonların durmasını istediler. YSP (HDP) PKK terör örgütüne operasyon yapılmasını istemeyerek bu tezkereye karşı çıktı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise aynı gerekçeyi üstü kapalı bir biçimde “ülkemizde yabancı asker postalı istemiyoruz” diyerek reddetti.

2016 yılında Suriye sınırları içindeki terör örgütlerine yönelik başlatılan operasyonların tamamında aynı gerekçeyle tezkere çıkarıldı. Kemal Kılıçdaroğlu bu tezkerelere 2021 yılında “içim sızlaya sızlaya evet diyorum” sözleriyle destek verdi. Bundan sonra çıkan 2022 ve 2023 yılındaki tezkerelerde de hayır oyu kullandı. Gerekçe olarak “yabancı postal” dedi. Türkiye’ye yabancı askerlerin gelebileceği gibi bir ütopyaya tutundu.

Ülkemize ayak basan ve kalıcı olmaya çalışan yabancı postallar en son milli mücadele döneminde denize döküldü. Bu mücadelenin milli kahramanları başta Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Kuva-yı Milliye’nin yürekli neferleriydi. O günden bu yana hiç bir yabancı postal ülkemize ayak basmaya cüret edemedi. En son yeltendikleri 15 Temmuz’da da boylarının ölçüsünü fazlasıyla aldılar.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yabancı postalları denize döken Atatürk’ün adını silmeye çalışanları partisinde üst düzey görevlere getirdi. Kuva-yı Milliye’nin hasmı olan Kürt Teali Cemiyetinin günümüzdeki temsilcisi HDP ile ortak hedef ve işbirliği yaptı. Ülkemize girmek isteyen yabancı asker postallarının öncü kuvveti olan 15 Temmuz darbecilerinin önünden sıvışan bizzat kendisiydi. Kılıçdaroğlu, o yabancı postallar bir daha Türkiye’ye ayak basmaya cüret edemesin diye yapılan sınır dışı operasyonlara “hayır” oyu verdi. PKK/PYD/YPG ABD’nin koruyup kolladığı, beslediği ve vekâleti olarak kullandığı terör örgütü değil mi? Bu örgütün amacı Türkiye’yi bölmek ve sözde bir devlet kurmak değil mi? Bunu ABD adına yapmıyor mu? Bu senaryoyu yapılan operasyonlarla yırtıp atan ve yabancı postalların ülkemize ayak basmasını engelleyen bu tezkereler olmadı mı?

Peki, Kemal Kılıçdaroğlu tezkereye hayır oyu vererek kimlere hizmet etmiş oldu?

Bahsettiği yabancı postalların bizzat kendisine!

Güney sınırlarımız savaş alarmı verirken, yeni bir dünya savaşı ihtimali canlanmışken ve her zamankinden daha fazla güvenlik tedbiri almamız gerekirken Suriye ve Irak tezkeresine “hayır” oyu vererek askerlerimiz çekilsin demek düşman mevzilerinde yer almak demektir.

Türk milletini hedef almaktır.

Türkiye’ye karşı askerlik yapmaktır.

Kafasında düşman miğferi taşımaktır.

Ayağına geçirdiği postalda işte o ‘Yabancı Asker Postalı’dır.