Sanırım bu sezon Fenerbahçe hiç bu kadar geri pas yapmamış, hiç bu kadar top kaybı yaşamamıştır. Haftalar geçiyor ama Sarı Lacivertli takım, taraflarını mutlu edecek bir oyun sergileyemiyor. Tamam pozisyon buluyor, tamam savaşıyor, tempolu oynamak için gayret ediyor ama gözler sezon başında yıldızları parlayan isimleri mumla arıyor. En başta Jorge Jesus var. 


Ne ilk zamanlardaki heyecanı var hocanın, ne de oyuna etkili müdahaleleri. Hücumu unutmuş, gözü korkmuş, artık gol yememek için tedbirler alıyor, kurt hoca. Peki ya, Crespo’ya ne demeli ? Havaya girmiş belli ki, “Dünyaları ben yarattım” der gibiydi. Kaybettiği toplar ve yaptığı pas hataları Fenerbahçe’nin yüzdesini yükseltmiştir. Ve İrfan Can Kahveci, maç havasını özlemiştir diye düşünüyorduk, hiç öyle çıkmadı. Etkisizdi İrfan, tıpkı ters taraftaki Rossi gibi. Takımın en iyisi Ferdi’ydi, dün. Hem defansta, hem hücumda ayakta kaldı, ter döktü. Samet, Szalai ve Arao da ona eşlik ettiler. Valencia pozisyonlar buldu ama son vuruşlarda etkisiz kaldı. Kara bulutları Batshuayi dağıttı derken, bu sezon  Fenerbahçe’nin belalısı olan Ümraniye eşitliği yakaladı. Aynı Ümraniye maçın sonunda Fenerbahçe’ninyapamadığını yaptı, kendi ağlarına topu gönderdi.


Peki bundan sonra ne olacak derseniz, işte onucevaplamak zor. Hem Jorgeesus’un, hem de oyuncuların, titreyip kendilerine gelmeleri gerekiyor. Ligin dibine demir atmış bir takım ile ilk yarıda berabere kalıp, dün de zor geçiyorsanız, bu sezon da boşa kürek çekmiş olursunuz !