Bölücü kebapçılar

MHP Lideri Devlet Bahçeli, geçtiğimiz salı günü konuşması içinde “Teröre yardım ve yataklık yapan bölücü kebapçıların işsizlikte payı vardır” cümlesini kullandı.

Günün Başyazısı
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Bölücü kebapçılar

MHP Lideri Devlet Bahçeli, geçtiğimiz salı günü konuşması içinde “Teröre yardım ve yataklık yapan bölücü kebapçıların işsizlikte payı vardır” cümlesini kullandı.

Bu cümleyi isterseniz hecelere ayıralım, ister kelimelere bölelim bu cümlenin muhatapları teröre yardım ve yataklık eden bölücülerdir. Bu sözün muhatabı ister bölücü kebapçılar olsun, ister kebapçılarda toplanan bölücüler olsun bu cümleden “Devlet Bahçeli tüm kebapçıları bölücü ilan etti” diye bir anlam çıkarmak için ya aklı büzüşmüş ya da karakteri kokuşmuş olmak lazımdır.

Cümlenin öznesi “Teröre yardım ve yataklık yapan…” iken buradan tüm kebapçıları özne hâline getiren siyasiler, yazarlar, yorumcular, şarapçılar, dernek başkanları büzüşmüşlüğün, kokuşmuşluğun bizzat muhatabıdır.

MHP Liderinin bu sözlerini “tüm kebapçıları bölücü ilan etti” diye değil, ancak “Devlet Bahçeli bahsettiğin ‘Teröre yardım ve yataklık yapan bölücü kebapçılar’ kimler?” diye sorgulayabilirsiniz. Aksi takdirde bunun dışında yapacağınız her sorgulama sizin aptallığınızı, ahmaklığınızı, gerzekliğinizi, beyinsizliğinizi ve siyasetteki alicengiz oyunlarınızı ortaya döker.

Geçtiğimiz salı gününden itibaren bol bol bu özellikleri olan tipleri izliyoruz, dinliyoruz. Ne kadar mide bulandırıcı tipler, ne kadar tiksinti veren yorumcular varsa alayı bir ağızdan kebapçılara bölücü denildiğini anlatmaya çalışıyor.

Deli misiniz?

Beyniniz su mu aldı?

Bu kadar mı çaresiz kaldınız?

Bu kadar mı acizsiniz?

Ahlakınız dibe mi vurdu?

Karakteriniz çukura mı battı?

Memleketi kebabıyla ünlü olan MHP Lideri Devlet Bahçeli niçin tüm kebapçılara “bölücü” desin?

Aklınızı şeytan bu derece mi ele geçirdi?

Bu çirkef propagandayı, bu iğrenç algıyı üretirken hiç mi rezil bir hâle düşeceğinizi hesap etmediniz?

İftira atıyorlar, bir de o kokuşmuş akıllarıyla o iftira üzerinden yeni yeni fitne üretiyorlar.

CHP merkezli zillet ittifakının haber sayfası Oda TV, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Uluslararası Adana Lezzet Festivali Açılış Töreni’ne katılmasıyla ilgili şöyle başlık atmış: “Cumhur ittifakında çatlak. Bahçeli “Terörist kebapçılar” dedi: Erdoğan kebap tezgâhının başına geçti.”

Şunlardaki zekâ seviyesine bak Ya Rabb’im…

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin sözlerinin başlangıcı ve bitimi çok belliyken, hangi konuya vurgu yaptığı ortada iken ciddi ciddi Sayın Devlet Bahçeli’nin “tüm kebapçılara bölücü dediğine dair” iftira atıyorlar ve o iftiralarına kendileri inanıp, bir de onun üzerinde tepiniyorlar.

Binlerce askerimizi, polisimizi, masum vatandaşlarımızı PKK’lı teröristleri azmettirerek şehit ettiren, öldüren Demirtaş’ın terörist olduğunu kabul etmeyenler, Sayın Bahçeli’nin tüm kebapçıları terörist ilan ettiğini söylüyor. İşte bunlar inanın lağım gibi muhalefettir.

Yorumlar