CHP YPG'ye, YPG CHP'ye âşık...

12.11.2021 10:00

            CHP’nin Irak ve Suriye tezkeresine HDP ile birlikte “Hayır” oyu kullanmasının etkileri ve tartışmaları hala devam ediyor. CHP hala tezkereyi soranlara tezkere metni içindeki “yabancı asker” maddesini söyleyerek ihanetine kılıf aramaktadır. Bundan önce ki tezkerelerde de aynı madde varken “Evet” oyu veren CHP’nin bugün bunu bahane etmesi “külahıma anlat” diye muhatap alınacak bir durumdur.

            CHP’nin ihanet yüklü kalın kafasına tekrar tekrar bir şey anlatıp yorulmaya gerek yok. Direkt tezkerenin “Hayır” boyutundan fayda bekleyen HDP’nin, Kandil’in, YPG’nin CHP’nin tutumuna yönelik söylemlerine bakmak yeterlidir.

            HDP “Bu tezkereye hayır oyu kullanmalarını önemli ve çok kıymetli buluyoruz” teşekkürüyle, Kandil’deki teröristbaşı Mustafa Karasu “Baktı ki eğer cenk tezkeresine oy verirse iktidar olma tezini sürdüremez. Biz iyimser yaklaşarak bu türlü düşünüyoruz. Bu türlü düşünüyorsa doğrudur. İyi bir iş yapmıştır. İyi bir adım atmışlardır. Gerçek bir adım atmışlardır” övgüsüyle CHP’nin tezkere oyununu zaten bozmuştur.

            Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’si HDP’den, Kandil’den bu teşekkürleri, övgüleri alırken Suriye’deki terör örgütü YPG/PKK’nın sözde genel komutanı ‘Mazlum Kobani’ kod adlı teröristbaşı Ferhat Abdi Şahin, PKK yalakası Amberin Zaman’a konuşarak, CHP’nin tezkerede hangi emellere hizmet ettiğini bir kez daha ispatlamıştır.

            ABD’nin kendilerine sahip çıkmasının CHP’yi Suriye tezkeresine “hayır” deme konusunda cesaretlendirdiğini belirten teröristbaşı Abdi, her halükârda bunun iyi bir sinyal ve önemli bir adım olduğunu belirterek, “CHP böyle bir şey yapıyorsa bu da Türkiye içerisindeki dengelerin değiştiğine işaret ediyor. Bu da umut verici” şeklinde konuşmuş ve “CHP’den bir heyet davet etmek ister misiniz buraya?” sorusuna da, “Olabilir. Bence olumlu da olabilir” cevabını vermiş…

Bu sözlerden sonra bizim başka yorum yapmamıza gerek var mı?

Her şey ortada değil mi?

            Bazı gerzekler teröristbaşı Ferhat Abdi Şahin’in CHP hakkındaki bu sözleri için “Bir teröristbaşının sözlerine mi inanıyorsunuz?”, “Bir teröristbaşının CHP üzerinde kirli algısına mı inanıyorsunuz?” yorumunu yapabilirler.

            Teröristbaşı Abdi gerçekten CHP ile ilgili sözlerinde çok samimidir. Bu samimiyeti Kemal Kılıçdaroğlu ve kadrosunun YPG konusundaki samimi itiraflarına dayalı ifadelerdir.

            Şimdi Kemal Kılıçdaroğlu “YPG terör örgütü değil, vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşumdur” , “Türkiye’nin beka sorunu yok, YPG bize saldırmaz” diyor ve tezkerede PKK/YPG’yi koruyacak duruş sergiliyorsa teröristbaşının sözünden “kirli algı” senaryoları yazmaya gerek var mı?

            Görüldüğü gibi teröristbaşı Ferhat Abdi Şahin’in gönlü CHP’de, Kemal Kılıçdaroğlu’nun gönlü de YPG’dedir. Karşılıklı bir aşk ortada olduğu için ve her iki tarafta ABD’nin çöpçatanlığında buluştuğu için ne CHP’nin YPG’ye, ne YPG’nin CHP’ye yönelik sözlerinde şaşılacak bir durum yoktur.

            Teröristbaşı Ferhat Abdi Şahin’in ABD’nin kendilerine “Türkiye’nin herhangi bir saldırısına karşıyız ve kabul etmeyeceğiz” dediğini ifade etmesiyle, CHP’nin HDP-Kandil ve YPG’yi memnun eden tezkereye “Hayır” oyu kullanması birbiriyle bağlantılıdır.

            ABD’den Türkiye’ye “özgürlük ve demokrasi” dilenen, Azerbaycan- Ermeni savaşında “Türkiye, Azerbaycan’a maalesef silah yardımında bulundu” diyen, Akdeniz’de hukuksuz şekilde aranan Türk gemisi ile ilgili “Yunan komutan Libya’ya giden gemide arama yapmakta haklıydı” diyen, Barzani’ye “Bağımsızlık referandumu yapmak hakkı” diyen Kemal Kılıçdaroğlu avanesi mi Türkiye’ye gelecek “yabancı askeri” kendine dert edinecek…

            HDP, Kandil ve YPG’nin başındaki teröristbaşı “Türkiye’ye yabancı asker gelmesin” mücadelesi verdiği için mi çok mutlu?

            CHP, iktidarı kendine vereceklerini bilsin ABD, Yunan, Ermeni askerlerinin postallarını yalamazsa ne olayım…

            CHP tezkere konusunda çuvalladı. Şimdi aklınca hikâye yazıyor. CHP, Türk milletini kandırmak için hikâye yazmak yerine HDP’nin, Kandil’in, YPG’nin övgüsüne, teşekkürüne bir tepki göstersin.

Gösteremez, ABD kızar değil mi?