HD(P)KK ile ittifak yapmadın öyle mi?

22.06.2021 10:00

          HDP’nin kapatılması istemiyle yeniden açılan davada ilk incelemesini tamamlayan Anayasa Mahkemesi, iddianamenin kabulüne karar verdi. Bu kararın Türk milletine hayırlı olmasını diliyorum. Şehitlerimizin ruhunu şâd edecek, gazilerimizin yüreğini soğutacak, toplumu huzura eriştirecek sonucu dört gözle bekliyoruz. Bu aşamadan sonra HDP’nin kapatılmaması mümkün değildir. Eğer HDP gibi bir partiye yine hayat hakkı tanınırsa zaten bu “PKK’nın terör eylemlerine HDP’nin yardım ve yataklığına onay” anlamına gelecektir. Türkiye’de hukuk varsa HDP de kapatılacak ve PKK ile bağı-bağlantısı olan kim varsa siyaset alanından temizlenecektir. “Biz sırtımızı PKK’ya, YPG’ye, PYD’ye dayıyoruz” diyerek terör örgütlerini dayanak olarak gösteren HDP’nin kapatılması karşısında kazanan hukuk, demokrasi ve Türk milleti olacaktır.

          HDP’nin kapatılması karşısında kaybeden terör örgütü PKK, CHP ve siyasi kuyrukları, emperyalist devletler, HDP üzerinden algı yaratmaya ve sonuç almaya çalışan FETÖ olacaktır. Anayasa Mahkemesi bunları sevindirecek bir karar alamaz. Alacağı böyle bir karar zaten hukuk katliamı ve Türk milletine ihanet olur.

          Anayasa Mahkemesinin HDP’nin kapatılmasına dair iddianameyi kabul etmesi karşısında HDP’den daha çok CHP tepki verecektir. Çünkü CHP tüm siyasi planlarını HDP üzerinden yapmaktadır. Gerçi CHP bunu bile yalanla-dolanla idare etmeye çalışmaktadır. Dünyanın gözü önünde yaptıkları iş birliğini, ittifakı bile inkâr edebilen Kemal Kılıçdaroğlu gibi çizgi film kılıklı bir adam CHP’nin başındadır.

          Kemal Kılıçdaroğlu, Türk milletinin gözünün içine baka baka “HDP’nin ittifaka hazır olduğunu ilk defa sizden duyuyorum. Benim bildiğim genel başkanları açıklama yapıp, ‘Biz ittifak içinde değiliz. İttifak da yapmayacağız’ dedi. İttifak yaparlar, yapmazlar, böyle bir niyetleri var mı, yok mu, ben bilemem. Bizim ittifakımız bellidir. Kimlerle beraber masaya oturduğumuz bellidir. Yerel seçimlerde de diğer seçimlerde de kamuoyuna açıkladık. Türkiye’de iki ittifak var. Bir devleti soyulacak olan organ olarak görev alan bir ittifak var. Diğer ittifak da milliyetçi ve yurtseverlerin ittifakıdır. Biz ikinci ittifakta yerimizi aldık” yalanını söylemiştir.

Yerel seçimde HDP ile ittifak yapmadınız öyle mi? Utanmadan bunu söyleyebiliyorsun ya…

Pes doğrusu!

Çakma Atatürkçü Kemal Kılıçdaroğlu…

HDP’li Ahmet Türk ile kahvaltılı gizli görüşme düzenlerken deşifre olan sen değil miydin?

          Ahmet Türk gizli toplantının deşifre olması sonrası 2018 Kasım ayında RS FM’de Yavuz Oğan’a yaptığı açıklamalarla senin “HDP’yle ittifak görüşmeleri yapmadık” sözlerinin nasıl yalan olduğunu bir bir anlatmadı mı?

          Yavuz Oğan: (Kemal Kılıçdaroğlu ile yemek) Nasıl oluştu bu yemek meselesi? Biraz bilgilendirir misiniz bizi?

          Ahmet Türk: Tabi bir yemek değildi. Sabah kahvaltısında bir araya geldik. Arkadaşımızın eski milletvekili o partiden. Böyle bir görüşmenin mümkün olup olmadığını sordu. Ben de ‘Niye olmasın’ dedim. Yani bu teklif bizden gitmedi. Görüşme teklifi. Onlardan geldi. (Kemal Kılıçdaroğlu’ndan) Seçmen başında doğru kararlarla, doğru adaylarla gerçekten bu yerel seçimlerde daha başarılı olmanın artık kaçınılmaz olduğunu hepimizin görmesi gerek. Demokrasiyi savunabilecek, demokrasiyi esas alan, demokrasi prensiplerini uygulayabilen ve bunu yürütebilen bazı yerlerde, o adaylar etrafında bütünleşmek gerek diye düşünüyorum.

          Yavuz Oğan: Az önce aktardığınız düşüncelerle paralel miydi? Yani bazı kritik illerde           memnuniyetsiz olan seçmenin tamamını kapsayacak CHP de paralel mi yani?

          Ahmet Türk: Evet inanıyorum ki söylediklerimiz biraz etkili olur. Çünkü söylediklerimiz doğru şeylerdi. Yapılması gereken şeylerdi. Sayın Kılıçdaroğlu’nu biliyorsunuz. Öyle çok açık konuşmaz.

Yavuz Oğan: Dinledi mi sizi?

          Ahmet Türk: Tamam ama söylediklerimi hep onayladı. Yani yapılması gereken, yürütülmesi gereken politikalar konusunda karşı çıkmadı.

Neymiş çizgi film kılıklı devrimci!

HDP ile yerel seçimlerde ittifakı ilk önce HDP’li Ahmet Türk ile görüşerek değerlendirmişsin…

          Ankara’da, İstanbul’da, Antalya’da, Adana’da, Mersin’de, İzmir’de ve birçok yerde HDP aday çıkarmadı CHP’yi destekledi. HDP’nin tüm yöneticileri, cezaevindeki dostun terörist Demirtaş ve Kandil’deki tüm teröristbaşları CHP’ye oy verme çağrısı yaptı. Hadi diyelim HD(P)KK kendi iradesiyle, senin alakan olmadan kendi kendine CHP’yi destekledi diyelim. Sen de bizi her şeye rağmen aptal yerine koy, sana da inanalım.

          Peki, ittifak yapmadıysanız İstanbul’u kazanan Ekrem İmamoğlu niçin “HDP ve terörist Demirtaş’a” desteklerinden dolayı teşekkür etti?

          Peki, Mersin’i kazanan Vahap Seçer “Bu aynı zamanda HDP’nin başarısı, HDP’nin zaferi” demedi mi?

          Peki, İzmir’i kazanan Tunç Soyer, HDP’nin “bizim profilimize en uygun aday” dediği kişi değil mi?

          Demek ki, HDP sıradan bir parti değil ki, ittifakını bile gizli gizli yürütme peşindesin. Yok, eğer hâlâ “bizim HDP ile işimiz olmadı, olmaz” diyorsan, sende biraz adamlık, biraz şeref varsa bu HDP’ye ittifak ve destek teşekkürü eden CHP’li belediye başkanlarını ve diğerlerini bugün itibarıyla CHP’den ihraç edersin. Bekliyoruz hadi…

          Bu oyunları geçeceksin Kemal Kılıçdaroğlu… Her yerin ayrı oynuyor. Yaptığına adam gibi sahip çıkamıyorsan bu işlere niye giriyorsun? HD(P)KK, genetiğini bozduğun CHP’nin tüm hücrelerine girmiştir.

          HDP Eş Başkanı Mithat Sancar “HDP-CHP arasında PKK-Öcalan konusu hiçbir zaman sorun olmadı” dedi. Daha bu alçaklığa bile cevap veremedin. Kime masal anlatıyorsun sen?

          HDP kapatılırsa üzülmesin, kendi misyonunu yaşatacak olan PKK’nın Türkiye’deki en büyük avukatı, oksijeni CHP vardır. Bu arada Kemal Kılıçdaroğlu hakkında “Türk milletini ve devletini aşağılama, terör propagandası” iddiasıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına MHP’nin yaptığı başvuru ne aşamada acaba?

          Kemal Kılıçdaroğlu hakkında terör örgütlerine yardım ve yataklık yapma suçlamasıyla hazırlanan fezlekesi TBMM’ye gelmedi mi daha?

Geldiyse dokunulmazlığı ne zaman kaldırılacak ve yargıya hesap verecek?

          Dağdaki terörle mücadele başarısı şehirde de, TBMM’de de aynı oranda yapılmalıdır. HDP’nin kapatılmasına yönelik ilk adım bunun için umut ışığı olmuştur.