Terör azmettiricisini öven Kemal Kılıçdaroğlu!

14.11.2019 10:00

     CHP-PKK-HDP ilişkisini yazmaktan bıkmadın’ diyorlar. Biz bıksak bile CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu, PKK’lıları, HDP’lileri savunmaktan, korumaktan bıktı mı? Bıkmadı, bıkacak gibi de görünmüyor.

     Terör örgütü PKK’nın ve siyasi uzantısı HDP’nin yöneticileri CHP’ye sitem edip, tehdit mesajları verince Kemal Kılıçdaroğlu PKK’lılara, HDP’lilere sahip çıkma potansiyelini yine harekete geçirdi.

     CHP’ye ayar verenlerin başında da “Ancak hiç kimse bugünleri de unutmayacaktır elbette. Günü geldiğinde kimse bağrına taş falan basmayacaktır, o bir kere olur. “ diyerek, CHP’ye verdikleri desteği ima eden terörist Selahattin Demirtaş geliyordu.

     Kemal Kılıçdaroğlu da terörist Demirtaş’ın sitemli mesajını almış olacak ki, geçtiğimiz hafta Halk Tv’nin canlı yayın konuğu olduğu programda aynen şu cümleleri kurarak ona sahip çıktı:

     Kemal KILIÇDAROĞLU- Selahattin Demirtaş niye hapiste Allah aşkına? Bir siyasetçiyi niye hapse atarsınız? Farklı düşünüyor diye. İnsan, düşüncesinden ötürü 21. yüzyılda hapse mi atılır Allah aşkına bana söyleyin. Siyasi düşünce… Eline silah aldı, gitti birisini vurdu, doğru yakalayın atın hapse hiçbir şey demem, yargılarsınız atarsınız. Ama farklı düşündü diye birisini alıp hapse atarsanız bu yanlıştır, bu doğru değildir.

     Fikret BİLA- Yani serbest bırakılması gerektiğini söylüyorsunuz.

     Kemal KILIÇDAROĞLU- Niye bırakılmasın efendim, bırakılması lazım. Mahkeme tutuklanmasını kaldırdı, hemen, derhal müdahale ettiler, bir başka mahkemeden tutuklama ve ceza kararı verdiler.

* * *

     Şu konuşmaya bakınca, sanırsın Demirtaş evdeki aç çocukları için bakkaldan ekmek, süt çalarken yakalanıp cezaevine konuldu. CHP’yi PKK’nın siyasi karargâhına çevirmiş olan Kemal Kılıçdaroğlu “Demirtaş eline silah alıp kimseyi vurmadı” savunması yapıyor. Bu mantığa göre de teröristbaşı Öcalan da silahla kimseyi öldürmedi, kimseyi vurmadı. O zaman onu da serbest bırakalım mı?

     Kemal Kılıçdaroğlu, TDK’da “Bir suçu veya herhangi bir işi kesinlikle yapmasına karar verdirmek.” şeklinde anlamı olan “azmettirmek” diye bir kelimeyi hayatında hiç mi duymamıştır?

     Terörist Demirtaş, azılı bir terör azmettiricisidir. Kemal Kılıçdaroğlu “azmettirmek” kelimesinin anlamını bilmiyordu da Türk Ceza Kanunu’nun şu maddesine de mi hiç bakmamıştır? :

     Suça Azmettirme Suretiyle İştirak (TCK m.38): “Suça azmettirme, belli bir suçu işleme konusunda henüz bir düşüncesi olmayan bir kişinin başkası tarafından ikna, telkin veya diğer bir suretle bu suçu işlemeye karar vermesinin sağlanmasıdır. Suça azmettirme, “şeriklik” biçimlerinden biridir. Azmettiren kişi, suç teşkil eden fiili işleyecek kişinin karar almasında önemli bir rol üstlendiğinden, azmettiren de işlenen suçun cezası ile cezalandırılır.”

     “PKK’lı gençler onurumuzdur, sahip çıkacağız. Sahip çıkmamak onursuzluktur, cenazesine, evladına sahip çıkmamak onursuzluktur, bu vahşete sessiz kalmak onursuzluktur. Biz böyle bir onursuzluğu kabul etmeyeceğiz.” diyen terörist Demirtaş, azmettirici değil midir?

     Terör örgütü PKK’nın kazdığı hendeklere, kurduğu barikatlara “Cizre, Sur, Nusaybin, Silopi kahramanca direniyor. Bu halk boyun eğmiyor. Yarın Kürt halkının tarihi yazıldığında bugünler çok özel olarak tarihe not düşülecektir. Cizre, Sur, Silvan, Nusaybin, Gever, Kerboran, Derik, Silopi, Şırnak... Gerçekten tarih yazıyorlar.” şeklinde destek veren terörist Demirtaş, azmettirici değil midir?

     “Gazetelere bakın, büyük temizlik operasyonuymuş… Siz kimsiniz ya? Siz kimi, nereden süpürüyorsunuz? Siz ancak bu toprakların kanalizasyonunu temizlersiniz. “ diyerek, terörle mücadele eden Türk devletinin emniyet güçlerine hakaret eden, teröristlere destek veren terörist Demirtaş, azmettirici değil midir?

     “Biz PKK’yı terör örgütü olarak tanımlamıyoruz” diyen terörist Demirtaş, azmettirici değil midir?

     PKK’lıların HDP’nin seçmeni olduğunu ve PKK’lıların cenazesine gitmeyen HDP’li milletvekilleri hakkında soruşturma açacağını “Bizim bir milletvekilimiz bir PKK’lının cenazesine katıldı diye linç edilebiliyor medyada. Seçmenimiz o. Bize oy veren, güvenen insan. Evladını yitirmiş çatışmada. Açık söyleyeyim; halkımızın acısına sahip çıkmayan milletvekiliyle ilgili kusura bakmasınlar ben soruşturma açtırırım, parti disiplini gereği. Sen oy almışsın o insandan, hassasiyetine dikkat edeceksin arkadaşım. Cenazesine de gideceksin, taziyesine de…” sözleriyle ifade eden terörist Demirtaş, azmettirici değil midir?

     “Bir kıvılcım bir bakarsınız ki hiçbirimizin hesap etmediği, hiçbirimizin öngörmediği bir yerden bir kıvılcım, hiç kimsenin durduramayacağı bir iç savaş başlatır” diyerek, Türk devletini tehdit eden terörist Demirtaş, azmettirici değil midir?

     “Halkımıza ve belediye çalışanlarımıza sesleniyorum. Kayyumu tanımayın ve emirlerini yerine getirmeyin. Diktatörlüğe geçtik. Biz böyle bir adama biat etmeyeceğiz. Her an sivil bir direnişe hazır olmalısınız” diyerek, kışkırtıcılık yapan terörist Demirtaş, azmettirici değil midir?

     “Batıda yaşayan kardeşim Cizre’ye karşı sussak, yollarda olmasak inanın ki bu ateş her tarafı yakar. Zannediyor musunuz ki Bodrum, Cizre’ye çok uzak? Uzak değil. Her yer birbirine çok yakın. Cizre yanarken Bodrum’daki mutlu olabilir mi? Cizre yanarken İstanbul’daki, Edirne’deki sessiz kalırsa yarın kardeşlikten nasıl söz edecek?” diyerek, tehditlerde bulunan terörist Demirtaş, azmettirici değil midir?

     PKK’lı Selahattin Demirtaş, küçük Öcalan modelidir.

     Bu bazı örneklerini verdiğimiz tehditlerden, kışkırtmalardan, azmettiricilikten dolayı kaç tane askerimiz, polisimiz şehit olmuştur.

     HDP eş başkanı iken, HDP Genel Merkezi’nin Twitter sosyal paylaşım sitesinden “Şu anda toplantı halinde olan HDP MYK’dan halklarımıza acil çağrı, Kobani’de durum son derece kritiktir. IŞİD saldırılarının ve AKP iktidarının Kobani’ye ambargo tutumunu protesto etmek üzere halklarımızı sokağa çıkmaya ve sokağa çıkmış olanlara destek vermeye çağırıyoruz.” çağrısını yaptırmış ve Türkiye genelinde çıkan olaylarda 53 vatandaşımız hayatını kaybetmişti. Şimdi bu Demirtaş, azmettirici olmuyor mu?

     Hendek, barikat ve Kobani olaylarında bine yakın asker, polis ve sivil vatandaş hayatını kaybetmiştir. Terör örgütü PKK’nın her eylemini de desteklediği için azmettiricilik suçu oldukça yüksektir.

     Kemal Kılıçdaroğlu’nun utanmak gibi bir değer yargısı olmadığı için böyle bir azmettirici ve terör örgütü destekçisinin serbest bırakılmasını istemektedir.

     Kemal Kılıçdaroğlu böyle bir terör azmettiricisini övdüğü ve savunduğu için suç işlemektedir. Bu durum cezasız kalmamalıdır.

     Eğer Kemal Kılıçdaroğlu terörist Demirtaş’ın cezaevinde olmasına çok üzülüyorsa “onun cezasını ben çekeceğim, onu serbest bırakın” teklifiyle siyasi gündem oluşturabilir.

     Zaten CHP’nin geldiği noktaya bakarsak, CHP Genel Başkanlığına Selahattin Demirtaş gibi biri yakışır…

     Kemal Kılıçdaroğlu da belki CHP’yi ona bırakmayı düşündüğü için hemen serbest bırakılmasını istemektedir.

     Nerede PKK’lı, nerede FETÖ’cü varsa onların serbest bırakılmasını isteyen Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’lilerin utancı olmalıdır. Eğer utanma kaldıysa tabi…

Mail: yildiraycicek@turkgun.com
Twitter: Yildiraycicek9
Instagram: yildiraycicek1944