Kemalciler Atatürk düşmanı da Ekremciler sevdalısı mı?

Yıldıray Çiçek yildiraycicek@turkgun.com

          CHP içinde Kemalciler-Ekremciler kavgası olduğunu ilk CHP’liler yazmıştı biliyorsunuz. Hem de bunu yazan kişi CHP’nin televizyonu Halk TV’de program yapan Murat Sabuncu idi.

Murat Sabuncu’nun yazısındaki can alıcı kısım şurasıydı:

          “Parti içinde cumhurbaşkanlığı adaylığı için Kemalciler Ekremciler diye bir ayrım olmaya, hatta büyümeye başladı. Genel merkezde, il örgütlerinde, belediyelerde… Bunu hem parti hem seçimlerin geleceği açısından riskli buluyorum.”

          Bu cümleleri biz yazsak “Cumhur ittifakı CHP içinde fitne tohumları ekiyor” diye bu sözleri itibarsızlaştırmaya çalışırlardı. Bu cümleleri CHP’nin televizyonunda program yapan birinin söylediğini takip edemeyen ve gündemden geri kalanlar ise tartışmalarda bu itibarsızlaştırmayı yapıyorlar. Oysa kaynağı CHP’nin içi…

          CHP’de “Kemalciler-Ekremciler” tartışmaları yaşanırken Ekremcilerin trenine ilk atlayan CHP’nin sembol gazetesi Sözcü’nün CHP’li yazarı Yılmaz Özdil olmuştur.

          Kemal Kılıçdaroğlu Trabzon’daki 10 yaşındaki çocuğun kendine “Hain” demesini tam mağdur-mazlum siyasetçi atmosferine dönüştürecekken tam o sıralarda medyaya Yılmaz Özdil’in Kılıçdaroğlu hakkındaki “Adam Atatürkçü ise partiden atıyorlar. Bu nasıl Atatürk partisi? Mustafa Kemal gelse partiden ihraç edecekler. Böyle parti olur mu ya?” sözleri düştü. Yılmaz Özdil’in her sözü aslında Kemal Kılıçdaroğlu’nun hain olduğunu ima ediyordu. 10 yaşındaki çocuğun ona hain demesi fasulye üstü pilavdı yani…

Ama aynı gün, aynı saatlerde Yılmaz Özdil Ekrem İmamoğlu’na cila atıyordu.

          Ekrem İmamoğlu’nun tamamen ikiyüzlü ve yapmacık “Siyasette etik ve ahlak ne yazık ki iyice terk edildi. Devleti yönetenler, masum bir çocuğa söyletilmiş “hain” ifadesine gülüyor. Trabzon’un iyi kalpli tüm insanları bu kötü duygulardan uzak duracaktır. Bir Trabzonlu olarak memleketimde bu şovun yapılmasını kınıyorum.” şeklindeki twitini alıntılayıp üzerine “Etik” uyarısı işte böyle yapılır, eyyamcılıkla değil…” diye cila atmaya çalışıyordu.

          Trabzon’daki 10 yaşındaki çocuk “Ben Yılmaz Özdil’in eski yazılarından okudum, televizyondaki programından dinledim. Kemal Kılıçdaroğlu Atatürkçüleri CHP’den atıp, Atatürk düşmanlarını CHP’ye dolduruyormuş ondan hain dedim” derse Yılmaz Özdil ne cevap verecektir?

          Kemal Kılıçdaroğlu’na “Atatürk düşmanı” diye gömdüğü gün, onu yine Ekrem İmamoğlu üzerinden savunuyormuş gibi, Ekrem İmamoğlu’na PİAR yapmaya çalışması artık onun Ekremciler safında olduğunu tescillemiştir.

          Yılmaz Özdil’in Kemal Kılıçdaroğlu’na özel bir takıntısı olduğu muhakkak. Ama bu takıntı hali Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’yi ihanet çukuruna düşürdüğü gerçeğini değiştirmiyor. Ama Kemal Kılıçdaroğlu’nu Atatürk’ün emanetlerine ihanet eden adam şeklinde etiketleyen Yılmaz Özdil, Ekrem İmamoğlu gibi HD(P)KK ilişkisi alenen ortada olan bir adama nasıl güzellemeler yapıp, cilalar çekebilir ki?

Kemal Kılıçdaroğlu “Atatürkçü” değil de Ekrem İmamoğlu mu Atatürkçü?

Kaldı ki Yılmaz Özdil’in Atatürk ile ne alakası var ki?

          Geçmişte biz de Yılmaz Özdil’i Atatürkçü, vatansever, PKK ve terörist düşmanı sanıyorduk. Oysa çok yanıldığımızı kendisi özellikle son 6 yılda defalarca gösterdi.

          2015 yılında “Atatürk düşmanı” dediği Kemal Kılıçdaroğlu’na “Tıpış tıpış değil… Defolup gideceksiniz kardeşim.” yazısı yazan Yılmaz Özdil, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” gibi bir sloganı doğru bulmuyorum.” diyen Atatürk düşmanı Canan Kaftancıoğlu için 2019 yerel seçimleri sonrası niçin “Canan Kaftancıoğlu gibilerin sayısını artırmalıyız, çoğaltmalıyız” diyerek ona her manada destek olmaya başlamıştır?

          Oysa 2018 yılında Canan Kaftancıoğlu’nu kastederek “CHP seçmenleri meydanlarda caddelerde televizyon programlarında bangır bangır “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” diye haykırırken, bu slogandan onur duyarken, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” diyemeyen il başkanları mı… Ümit Kocasakal mı?” yazısını yazan da Yılmaz Özdil idi.

Yılmaz Özdil’i Ekremci, Canancı, Demirtaşcı yapan nasıl bir süreç olmuştur?

İşin içinde para mı, şantaj mı var?

          Yoksa Yılmaz Özdil de “kendimi artık HD(P)KK ve terörist Demirtaş’ı savunmaya adadım” noktasına gelmiştir?

Bunun için Ekremci olmana gerek var mı, zaten Kemalciler de çok iyi yapmıyor mu?

HDP’ye oy isteyen Yılmaz Özdil…

          Terör örgütü PKK’ya yardım ve yataklık eden HDP’li belediyelere “Kayyum” atanmasına karşı çıkan Yılmaz Özdil…

Terörist Demirtaş’ın kitabının tanıtımını yapmayan basına “puşt tarlası” diyen Yılmaz Özdil…

PKK karargâhına dönmüş TTB’ye sahip çıkan Yılmaz Özdil…

          Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edilmesinin ardından, yapılan operasyonda DHKP-C’nin Türkiye sorumlularından Kamile Kayır’la aynı bölmede yakalanarak gözaltına alınan ve tutuklanan ve daha sonra cezaevinde eylemde ölen avukat Ebru Timtik’e “Yazıklar olsun bu ülkeye, yazıklar olsun, bu zulme esir olduğumuz için, sesimizi yükseltme cesareti göstermediğimiz için milletçe utancımızdan yerin dibine girmemiz gerekiyor” sözleriyle de sahip çıkan Yılmaz Özdil…

          “Kemal Kılıçdaroğlu Atatürkçülerin düşmanı” diye yazan-konuşan Yılmaz Özdil’in Atatürkçü olduğuna dair bu özetten bir kanıt gören oldu mu?

          İBB’yi PKK kampına dönüştüren, terörist Demirtaş aşkıyla yanan HDP’ye toz kondurmayan, şehit Ömer Halisdemir ismine alerji duyan Ekrem İmamoğlu’na çekilen cilanın bedeli nedir?

Aynı proje sahipleri ikinizi de aynı çuvala mı attı?

Yılmaz Özdil neyin karşılığında Ekremci olmuştur?

Proje sahipleri kendine ne vaatlerde bulunmuştur?

          Yoksa Ekrem seni “her rakı-balık keyfinde seni yanımda götüreceğim” diye kandırarak mı Ekremci yapmıştır?

          Çünkü Yılmaz Özdil “Rumlar öyle bir meze yapar ki Kıbrıs’ı veresin gelir” diyecek kadar alkolik, “Samimiyetle söylüyorum, bu sözlerimde en ufak bir kinaye yoktur, Tayyip Erdoğan bir tane bira içmiş olsaydı bugün çok daha iyi bir Türkiye olurdu.” diyecek kadar berduştur. Onun Ekremci olması bu kadar basittir. Ama Kemal Kılıçdaroğlu da kendisine çilingir sofrası kuracak kadar kabiliyetli biridir. Yılmaz Özdil iyi düşünsün Kemalciler-Ekremciler arasında bir fark yoktur. Her iki tarafın yaptığı da Atatürk düşmanlığıdır. Yılmaz Özdil sen de artık her iki tarafa yakışan bir hale geldin… O yüzden ayrımcılık yapma…

Tüm yazılarını göster