Fitneçağ'ın bit yavrusu Günboyu'nun fitneleri

18.06.2021 10:00

"Fitne-fesada bürünmüş insanlar, şeytanın yeryüzündeki suretidir!” derler…

Fitne ve fesatlara karşı mücadele ettiğimiz için bize düşen de sürekli şeytan taşlamak oluyor.

Şair Eşref diyor ya:

“Söz demem bir kimse hakkında tahkik etmeden,

Eski bir darb-ı meseldir gerçi orman taşlamak;

Hicvedersem haini, zahid, günah ettin deme:

Din-i İslam’da sevaptır çünkü şeytan taşlamak...”

          Bizim mücadelemiz de aynı böyledir. Adı “Yeniçağ” olan namıdiğer “Fitneçağ” isminde bir gazete var. Bu gazetenin ilk kuruluşunda Yeniçağ olan adını MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli vermişti. İsim babası oydu. Fakat bu gazete sonradan şeytanın yoluna girdiği için Türk milliyetçileri, Ülkücüler arasında “Fitneçağ” ismiyle anılır oldu. Çünkü sürekli fitne üretir, sürekli fesat dağıtır. Bu “Fitneçağ” gazetesinin bir de “Günboyu” isminde yavrusu var. Bu bayilerde satışı yok denilecek durumda, reklam pastasından pay almak için kurulmuş bir gazetedir. Bu gazetenin internet sayfası da sürekli “yalan, iftira, fitne, dedikodu, şişirme haber” üreterek tıklanma almayı gaye edinmiş durumdadır.

          Daha önceleri de defalarca benim üzerimden misyonuna uygun haberler ürettiler ama son bir haftadır iki kere ismimi bulaştırdıkları haber ürettiler. RTÜK’te üye seçimi varmış ve MHP üzerinde fitne-fesat yaratabilmek için sürekli benim ismim üzerinden haber yaptılar. RTÜK üyesi seçimleri ne ilgi alanımda, ne takibimde, ne umurumda olmadığı hâlde beni konunun öznesi ve yüklemi yapmaya çalıştılar. Daha önce benim ismimi karıştırarak “yalan, iftira, fitne, dedikodu üretme konusunda” uzman başka bir şahıs da benim ismimi RTÜK üyeliği seçimlerine karıştırdı. O ruh hastası şahsı hiç dikkate almadım.

          Ama Fitneçağ’ın bit yavrusu Günboyu gazetesi “Bahçeli’nin en sadık adamı bavulunu toplayıp Ankara’yı terk etti! RTÜK üye seçimi MHP’de kriz çıkardı” başlıklı uzun bir fitne-fesat haberi yapınca mecburiyetten cevap vermek zorunda kaldım. Bu başlıklı haberi görünce zaten sosyal medya hesabımdan şu mesajları paylaştım:

          “Bir zamanlar FETÖ’nün en iyi medya karargahı olan Yeniçağ’ın bit yavrusu Günboyu... Ben üç gündür Ankara’dayım. Zaten benim şartlarım tutmuyor. Hayalini nasıl kurmuş olayım? Siz herkesi kendiniz gibi makam, mevki, sıfat için dava satacak hale gelir mi sanıyorsunuz? O paylaştığım yazı sizin hainliklerinizi destekleyenlere 2020 yılında yazdığım yazı içinden bir bölüm. Size boşuna Fitneçağ denmemiş ama bu kadar da gerzek olmayın”

Bu paylaşımdan sonra zaten apar topar yazıyı yayından kaldırdılar.

Hayal ürünü, fitne-fesat üretmek için zorlama yaptıkları haberin özeti şu idi:

          “Yıldıray Çiçek’in hayali RTÜK üyeliği imiş, bu uğurda milletvekilliği teklifini dahi tercih etmemiş, RTÜK üyeliğine kesin gözüyle bakarken Deniz Güçer tercih edilince travma yaşamış, apar topar bavulunu toplayıp tatile çıkmış, artık hiçbir partili ile görüşmüyormuş ve yıllardır, Bahçeli’ye sadakatini ispatlamak için hakaret etmediği, mahkemelik olmadığı insan kalmayan, ‘kötü adam’ olmaya gönüllü olan Çiçek’in içine düştüğü bu durum MHP içinde de şaşkınlıkla karşılanıyormuş…”

          RTÜK üyeliği seçimleri gündemde dahi yokken eşimin hastanede süren iki haftalık fizik tedavisi sonrası, onun fiziki dinlenmesi için, Sayın Genel Başkanımızdan da izin alarak onu tatile götürdüm. Bit yavrusu Günboyu gazetesi “Bahçeli’nin en sadık adamı bavulunu toplayıp Ankara’yı terk etti!” başlıklı haberinden günler önce de zaten Ankara’ya dönmüştüm. Ama Fitneçağ’ın yavrusu Günboyu, bu gerekçelerle yaptığım tatili bile RTÜK üyeliği konusuna bağlamıştır.

          Bir kurumda görev alabilmek için teknik şartlarının tutması gerekiyor değil mi? Benim şartlarım tutmuyorsa neyin travmasını yaşayacağım ben?

          “Medya ve Gazetecilik” bölümünden de seneye mezun oluyorum. Müptezel Sebahattin Önkibar ile birlikte o diplomayı alır bir yerinize monte edersiniz artık…

Hayali dahi aklımın ucundan geçmeyen RTÜK üyeliği konusunu nasıl şahsıma bağladınız?

          Gerçi fitne-fesat için akla hayale gelmeyen konular, konumlar, sıfatlar, makamlar malzeme yapılır değil mi? Sizin misyonunuzda bu olduğu için fazla kızmamak gerekiyor.

          Makamlar, menfaatler, sıfatlar, koltuklar için hep sata sata hayat yaşadığınız için herkesi kendiniz gibi sanıyorsunuz değil mi?

          44 yıllık hayatımın 31 yılı Ülkü Ocaklarında ve MHP’de çeşitli görevler yaparak geçti. Makam için, menfaat için, para için davamı sattığım bir tane davranışım olmadı. Ne dava satarım, ne dost, ne de bir arkadaş…

          Zaten satanlardan, ikiyüzlülerden bezdiğim için bu durumu yazılarımda da sık sık vurguluyorum. 13 Nisan 2020 yılında “MHP’den ihraç edilen CHP’nin dalları, İP’in yaprakları” başlıklı Suat Başaran başta olmak üzere eski Ülkü Ocakları Genel Başkanlarının ihanetlerine, gafletlerine, sahte sevgilerine ve sadakatlerine vurgu yapmak için yazdığım yazı içindeki şu bölümü tatilde iken sosyal medya sayfamdan tekrar paylaşmıştım:

          “İnsan gördükçe uzaklaşıyorum. İki kişi yanyana görsem yolumu değiştiriyorum. Güvenirken, inanırken birden balon gibi uçan sizin gibi insanları gördükçe zaten umut namına hiçbir şey kalmıyor. Etrafımda da, çevremde de çok böyle insanlardan… İkiyüzlü davranan kimi hissetsem anında hayatımdan çıkarıyorum. Dostluğu da, düşmanlığı da makam için, para için olanlardan, hesapçılardan uzaklaştıkça huzur buluyorum. Hayal kırıklıklarıyla kalabalıklar içinde yalnız yaşamak diyorlar herhalde buna. Allah’tan önümüze manevi ışık olan, dava adamlığına, ilkesine, ölçüsüne, vefasına güvendiğimiz bir liderimiz var da, bizi hayata o bağlıyor. Ama siz hayata artık farklı bağlanıyorsunuz tabi!”

          Bit yavrusu Günboyu geçen yıl yazılmış yazının bu bölümünü bile RTÜK üyeliği konusuna bağlamış… Oysa yazı içinde bile “Dostluğu da, düşmanlığı da makam için, para için olanlardan, hesapçılardan uzaklaştıkça huzur buluyorum” vurgusunu yapan biri makam, mevki için bavul toplar kaçar mı? Yahu fitne-fesat üretmek için her türlü geri zekâlılığı yapıyorsunuz tamam da, bu kadar mı düşük bir karakter taşıyorsunuz?

          Hazırladığınız fitne-fesat içerikli haberi apar topar silmek zorunda kaldınız da, hiç mi medya ahlakının kırıntısı yok sizde, bir özür dileme ihtiyacı hissetmiyorsunuz?

          Siz asla adam olamazsınız. Bundan sonra da aynı davranacağınızdan asla şüphemiz yoktur. Siz bu şekilde olmaya devam edin. Biz size daha çok haber sildireceğiz.

          Bu vesile ile MHP kontenjanından belirlenecek 1 üye için sunulan aday olan MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin basın başdanışmanı Deniz Güçer’e başarılar diliyorum. Allah utandırmasın, Deniz Hanım insan kalitesi yüksek bir kişidir.

          Hiçbir fitne, fesat kaliteli insanları yıkamaz. Hele hele Fitneçağ’ın bit yavrusu Günboyu’nun fitneleri-fesatları bu tür konularda hiç etki yaratmaz.