İçimizde görünen CHP'lilerle ideolojik ayrılıklar...

27.09.2021 10:00

          Geçtiğimiz hafta MHP’den 7 kişi ihraç edildi. İsimler üzerinden değil ilke, ölçü ve yaşananlar üzerinden değerlendirirsek zaten gayet anlaşılır bir sonuç yaşanmıştır. MHP’den ihraç edilen bu kişilerin tamamı CHP ve yancısı İP’e çalışan, oy veren ve onların ülkeye ihanetlerini perdelemeye çalışan kişilerden oluşmaktadır. Şimdi AK Parti ile kurulan Cumhur İttifakı’nı bahane ettiklerine bakmayın, tamamı zaten Cumhur İttifakı kurulmadan önce MHP’den ruh olarak kopmuş, bedenlerini de sağda-solda gezdiren tiplerdi.

          Mesela içlerinden birisi “Devlet Bey ile 2016 öncesi ayrılığım yönetim anlayışı noktasındaydı. Bugün ise buna ilâveten ideolojik birlikteliğimiz de ortadan kalkmıştır” diyerek bunu teyit etmiştir.

          “İdeolojik birlikteliğimiz de ortadan kalkmıştır” sözü oldukça doğrudur. Çünkü kendisi de diğerleri gibi CHP seçmeni olmuştur. Ankara ve İstanbul’da CHP’nin başarısı için çalışmışlardır.

          Hepsinin sosyal medya sayfalarına, televizyon programlarına, yazılı açıklamalarına bakın, bir tane CHPHDP- İP birlikteliğinden oluşan ihanet cephesine dair eleştirileri yoktur.

          Bunlar işin kolayını geçmişte AKP’nin yaptığı yanlışlar üzerinden MHP eleştirileri yaparak bulduklarını sanmaktadır. AKP çözüm süreci yapmış da, AKP Oslo’yu, Habur’u, Dolmabahçe’yi yapmış da, AKP milliyetçiliği ayaklar altına almış da… Tüm bunların hepsine MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin ve MHP kadrolarının vermediği mücadele kaldı mı?

          Son 6 yılda 18 bin 500 terörist öldürme iradesini gösteren bir hükümet ve Cumhur İttifakı tavizsizliği ortada iken hala “geçmişte bunlar oldu” diyerek bugün PKK ile ittifak yapan CHP’ye, İP’e ve diğer yancılara niçin susulmaktadır?

Siz yoksa PKK’ya değil de sadece AKP’ye mi karşısınız?

          Ortaya koyduğunuz eylem ve söylemlere bakınca sizin PKK’dan bir rahatsızlığınız gözükmemektedir.

          Öyle bir rahatsızlığınız olsa idi, özellikle son 6 yıldır PKK’nın siyasi karargâhı haline gelen CHP’ye iki kelam eleştiri yapardınız.

          O zaman denirdi ki; “AKP’nin dün yaptıklarından, CHP’nin bugün yaptıklarından dolayı her iki partiye de tavizsiz bir tavır içindeler, MHP’ye de bu uzaklık-yakınlık ölçüsünde eleştirileri oluyor.”

          Ama bunlar sadece “cambaza bak” oynayarak içlerinde barındırdıkları nefreti, kini ve görevlendirilmeyi tatmin ediyorlar.

          Recep Tayyip Erdoğan’a madem karşısınız, o halde Kemal Kılıçdaroğlu’na, Meral Akşener’e, Ahmet Davutoğlu’na, Ali Babacan’a, HDP’ye niye karşı değilsiniz?

          Yoksa sizin ideolojiniz sadece “Devlet Bahçeli nerede, biz tam karşısındayız” şeklinde mi sınırlı?

Bu işte bir tuhaflık yok mu?

          Ortaya koyduğunuz gerekçelere bakıyoruz geçmişteki AKP’nin yanlışları var ama günümüzde CHP’nin başını çektiği ihanetlere, Türk-İslam düşmanlıklarına zerre itirazınız yok…

Kaygılarınız asla Türk milliyetçiliği, Ülkücülük adına değil…

Hep bir MHP’den ve Lider Devlet Bahçeli’den intikam alma duygusu var.

          Kaygınız Türk milliyetçiliği olsaydı, şimdiki terörle mücadeledeki başarıya bir tebrik ve desteğiniz olurdu.

          Kaygınız Türk milliyetçiliği olsaydı, Karabağ’ın Ermeni işgalinden kurtulmasında Türkiye’nin duruşuna ve desteğine övgünüz olurdu.

          Kaygınız Türk milliyetçiliği olsaydı, Ayasofya’nın tüm emperyalist diklenmelere rağmen ibadete açılmasına bir teşekkürünüz olurdu.

          Kaygınız Türk milliyetçiliği olsaydı, Türk dünyasıyla geliştirilen ve somut adımlar atılan işbirliği için alkışınız olurdu.

Bu ve benzeri birçok olayda üç maymunu oynuyorsunuz.

          Hadi Recep Tayyip Erdoğan nefretinden bunu yapıyorsunuz diyelim, peki CHP’nin PKK, YPG, PYD, DHKP- C, FETÖ ilişkisine, bu terör örgütlerine karşı yapılan operasyonlara karşı çıkmasına, terörist Demirtaş’ı Cumhurbaşkanı görmeyi isteyecek aşkına, HDP ile ittifak ve işbirliği yapmasına, HDP ile Anayasa taslakları hazırlamasına, Karabağ zaferini lekelemeye çalışmasına, ABD’den özgürlük ve demokrasi dilenmelerine, “Anayasa’nın 2. ve 3. maddelerini değiştirelim” tekliflerine susarak Kemal Kılıçdaroğlu’na neyin diyetini ödüyorsunuz?

          Sadece Kemal Kılıçdaroğlu’na değil yanındaki yancı parti genel başkanları da ortaya birçok ihanet koydu. Hepsinde de sustunuz, hepsinde de görmemezlikten geldiniz.

          Aklınızca “İdeolojik birlikteliğimiz de ortadan kalkmıştır” şeklinde beylik laflar kurup Ülkücülerin aklıyla dalga geçmeye çalışmayın. Açıkça “Biz CHP’li olduk, CHP’nin başarısı için çalışıyoruz, MHP ile ideolojik ayrılığımız bu yüzden” diyerek en azından durduğunuz noktanın namusuna sahip çıkın.

          Omuz verdiğiniz siyasal Kürtçülerin yeni cazibe merkezi CHP Barzani’ye gitti, “Kürt sorununu biz çözeriz” dedi. Buna suskunluğunuz Türk milliyetçiliği hassasiyetinden mi?

          HDP’nin kapatılma dosyası Anayasa Mahkemesi’nde iken yeni önderiniz Kemal Kılıçdaroğlu “Kürt sorununu meşru gördüğümüz HDP ile çözebiliriz” dedi. Buna suskunluğunuz Ülkücülük hassasiyetinden mi?

          Desteklediğiniz ve “2. tura kalması halinde oy veririz” dediğiniz Meral Akşener ve avaneleri de “HDP meşrudur” diyerek hem Kürt sorunu isimli emperyalizm tuzağını kabullendi, hem de önderiniz olan Kemal Kılıçdaroğlu’na destek açıklamaları yaptılar. Heval Akşener “Kılıçdaroğlu açılım süreci için meclisi işaret etti. Bunu ilk defa söylemiyor” diyerek de CHP’nin çözüm sürecini sahiplendi.

          MHP içinde CHP’lilik yaptıkları ve İP’sizlere köprü oldukları için ihraçlık olanlar, CHP ve yancıları HD(P)KK’ya oksijen deposu olunca size dert olmuyorsa bırakın bize Türk milliyetçiliği, Ülkücülük masalları anlatmayı…

          MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin attığı her adımın Türk milleti için olduğunu, dün AKP ile en sert mücadeleyi yaparken, bugün AK Parti ile Cumhur İttifakı’nı kurarken Türkiye’ye hangi katkıları sağladığını, ülke adına hangi tehlikeleri önlediğini adınız gibi biliyorsunuz.

          Yeni ideolojiniz, önderiniz Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve ablanız Meral Akşener’in başarısı için görev dağılımı yapmak olduğu için bunları görmek ve göstermek işinize gelmiyor. Sizinle gerçekten ideolojik ayrılıklarımız var CHP’nin dalları, İP’in yaprakları…