Şşşt! Şşşt! Sakin ol, sinirlerine hâkim ol...

11.08.2021 10:00

Hayırdır Meral Hanım nedir bu sinir, bu şiddet hâli?

Anlaşılan psikolojiniz oldukça bozuk…

CHP mi bir madik attı?

HD(P)KK mı köşeye sıkıştırıyor sizi?

Kim sizi bir şeylere zorluyor ki sinir sisteminiz böyle çökmüş?

O yaşlı vatandaşa nasıl bağırıp çağırma hâlidir o…

          Yanınızda hiç mi aklı başında bir adam yok, yaşlı bir vatandaşa böyle hiddet gösterisi yapılmaz, histeri nöbetine girilmez diye sizi uyarmıyor?

          Bartın ziyaretinizde yaşlı adamcağız sadece “Ankara’da Kılıçdaroğlu’nun koluna giriyorsun. Kılıçdaroğlu el kaldıracak, Meral Hanım da el kaldıracak. Aldatmayın milleti” diyerek siyasi bir eleştiri yaptı. Buna karşılık bağırarak çağırarak “Etmiyorum, size hakkımı helal etmiyorum. Benden helallik almak zorundasınız. Haram olsun hepinize, tamam mı? Ruzi mahşerde özellikle seninle görüşeceğiz. ‘Kol kola...’ Çok günah… Ne ayıp bir şey, ne zaman koluna girdim ben Kılıçdaroğlu’nun?” demenin anlamı nedir?

          Muhafazakâr bir düşünceye sahip olduğu belli olan sakallı bir amca, belli ki Kemal Kılıçdaroğlu’nun İslam’a hakaret eden kadrosundan, terör örgütleriyle içli dışlı olan zihniyetinden rahatsız ve Meral Akşener’in de CHP ile yaptığı iş birliğine vurgu yaparak “Ankara’da Kılıçdaroğlu’nun koluna giriyorsun” diyor.

“El kaldırma” ifadesi de her konuda beraber hareket ettiğinizi vurgulamak için söyleniyor.

Bunun için yaşlı bir adama bağıracak ne var?

Herhâlde sana dinlemen için şu şarkıyı tavsiye etmek gerekiyor.

“Of bu ne sinir, bu ne öfke?

Aman bir telaş, bir acele

Herkes birbirini boğacak

Bu gidişle sonumuz ne olacak?

Şşşt! Şşşt! Sakin ol

Sinirlerine hâkim ol

Şşşt! Şşşt! Sakin ol

Sinirlerine (Hahahaha)” şarkısı devreye girsin de biraz sakinleş Meral Hanım…

Sakinleştiysen devam edelim?

          Partin İP’i kurduktan 1 yıl sonra Çankırı ziyaretinde gazetecilerin sorduğu soru karşısında “İYİ Parti’yi CHP ve HDP ile yan yana getirme çabasını çirkin, saygısız ve çok ayıp buluyorum” demedin mi?

          Devamında “Dolayısıyla ne CHP ne de diğer partiyle birlikte seçime gitme gibi bir birlikteliğimiz olamaz” demedin mi?

          Senin “çirkin, saygısız ve çok ayıp buluyorum” dediğin CHP-HDP ile yan yana gelme konusunda yaşlı amcamız “kol kola yürüyorsunuz, beraber el kaldırıyorsunuz” demesi niçin bu kadar zoruna gitti gerçekten biz anlayamadık…

          Belli ki, canın sıkkın, psikolojin bozuk, ruhun daralıyor. Cumhurbaşkanı adayı olmak istiyorsun da sana yol mu vermiyorlar?

Yine Abdullah Gül gibi bir dayatma yapıyorlar da işin içinden mi çıkamadın?

Yoksa Koray Aydın parti içinde yine hizip ve tezgâh işlerine mi başladı?

          Yani normal bir siyasetçi yaşlı adamın o tepkisine, böyle bağırarak cevap vermez. Edeple, adapla bezenmiş bir dil kullanılır.

          CHP-HDP ikilisiyle yan yana olmayı sen bile “çirkin, saygısız ve çok ayıp” şeklinde tarif etmişken, vatandaş senin siyasi ilişkilerine yorum yapamayacak mı?

          Gittiğin her yerde sana HDP ile yaptığın yerel seçim ittifakını soruyorlar. Daha 1 hafta önce Çankırı’da sordular “PKK ile iş tutanın Allah belasını versin” diyorsun… Bedduanı tekrar gözden geçir. Gelir “Dualarım onunla” dediğin Kemal Kılıçdaroğlu’nu vurur.

          Dualar ettiğin Kemal Kılıçdaroğlu gizlice CHP-HDP ittifakını görüşmek ve anlaşmak için Ahmet Türk ile buluşacak, senin desteklediğin Ekrem İmamoğlu, Tunç Soyer, Zeydan Karalar, Vahap Seçer ve diğer CHP’li belediye başkanları HDP’ye “Bu aynı zamanda HDP’nin zaferidir” diye teşekkür edecekler. Sen de çıkıp “PKK ile iş tutanın Allah belasını versin” diyeceksin. Tüm bu belediye başkanlarını sen desteklemedin mi? Bunlar “Biz HDP-Demirtaş sayesinde kazandık” diyorsa sen de çıkıp “Yalan söylüyorsunuz” diye yaşlı amcaya bağırdığın gibi bağırsana… Yapamazsın değil mi?

          Sen, Tunç Soyer gibi HDP aşığı bir adama bile yerel seçimlerden hemen sonra genel başkan yardımcını “müdür” olarak göndermiş birisin… Bu masallarını vatandaşa anlatma o yüzden…

          HD(P)KK ile hem yerel seçim ittifakı yaptınız, hem de her konuda iş birliği yapmaya devam ediyorsunuz.

          “Dualarım onunla” dediğin Kemal Kılıçdaroğlu daha geçtiğimiz günlerde “HDP’yi terör örgütü üzerinden suçluyorlar” diye savunuyordu, terörist Demirtaş’a şeref madalyası takmak için hâlâ ısrarlı… Hadi yaşlı amcaya bağırdığın gibi bunları yaptığı için Kemal Kılıçdaroğlu’na da bağırsana, cinnet geçirmiş, histeri nöbetine girmiş gibi davransana…

Gerçi senin ona söz söyleyecek yüzün var mı?

          Sen, HDP’yi “Kürtlerin siyasal temsilcisi” olarak görmüş, terörist Demirtaş’ı kahvaltıda konuk etmeyi hayal eden, teröristbaşı Öcalan’ın serbest bırakılmasını isteyen iki kişiyi kendine genel başkan yardımcısı yapmış birisin… “PKK ile iş tutanın Allah belasını versin” diyorsun ya, seni bu beddua ile muhatap edecek çok örneğimiz var da, gerçekten aynı şeyleri yazmaktan hem yorulduk, hem bıktık…

          Öyle yaşlı insanlara “Size hakkımı helal etmiyorum” diye bağırarak CHP-HDP çizgisindeki ihanetlerinizi kapatamazsınız… Peki, senin bu CHP-HD(P)KK ilişkinden dolayı Türk milleti sana hakkını helal edecek mi?