Terörist Demirtaş konusunda, bir ''Serok Ahmet'' eksik kalmıştı

23.01.2020 10:00

      CUMHURBAŞKANI Erdoğan, ondan “terörist” diye bahsediyor, MHP Lideri Devlet Bahçeli, ondan “terörist” diye bahsediyor. Türkiye’de bu iki lider dışında ona “terörist” diye seslenen kişi de yoktur. Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu, Ali Babacan, Sezai Temelli gibi siyasiler, bunların parti yöneticileri, bazı gazeteciler, yorumcular bu teröristin serbest bırakılması için çok gündem yaratmaya çalıştılar. Bazıları da hâlâ buna devam ediyor. Kim o bahsettiğimiz “terörist”? Malum tiyatro oyunuyla Türkiye gündeminde olan HDP eski Eş başkanı Selahattin Demirtaş…

      Cezaevindeki bu teröristin bir kardeşi de Kandil’de…

      Eskiden o da Selahattin Demirtaş gibi kravat takıp, DTP isimli kapatılan bölücü partide eş başkanlık yapmıştı. Yani Selahattin Demirtaş’ın da yarın serbest bırakırlarsa gideceği yer Kandil olacaktır. Üzerinde terörist kıyafeti ve elinde silahla poz verirse kim şaşırır?

      Nurettin Demirtaş isimli kansız, Kandil’de abisi Selahattin Demirtaş cumhurbaşkanı adayı olduğunda “HDP’ye ve kardeşime oy verenlere Kürdistan dağlarında tatlı ısmarlayabilirim” açıklaması yapıyordu.

      Bu Nurettin Demirtaş öyle bir kansız ki, 13 Mart 2016’da Ankara’nın Kızılay semtinde TAK (PKK’nın bir kolu) tarafından üstlenilen, 36 sivilin hayatını kaybettiği ve 125 kişinin yaralandığı bombalı intihar saldırısı ile ilgili, 2 Mayıs 2016’da Almanya’dan yayın yapan PKK’nın yayın organlarından Yeni Özgür Politika gazetesinde bir yazı kaleme alarak, “Doğa” Zamanı! adlı yazısı ile “Doğa” kod adını kullanan ve saldırıyı düzenleyen Seher Çağla Demir’e atıfta bulunmuş, Kızılay saldırısının doğru bir eylem olduğunu, intihar saldırganı Seher Çağla Demir’in insanlığın yüz akı ve onuru olduğunu savunmuştu.

      Abisi Selahattin Demirtaş da HDP eş başkanı iken -PKK’lı gençler onurumuzdur, sahip çıkacağız. Sahip çıkmamak onursuzluktur, cenazesine, evladına sahip çıkmamak onursuzluktur, bu vahşete sessiz kalmak onursuzluktur. Biz böyle bir onursuzluğu kabul etmeyeceğiz.” diyerek “PKK’lıların cenazelerine katılmayan HDP milletvekilleri hakkında parti disiplin soruşturması açarım” diyerek terörist cibilliyetini göstermişti. Demirtaşlar ailece terör örgütü mensubu ve ailece teröristler ama bu ülkede bunları “barış sembolü” olarak gösterenler mevcut…

      “Demirtaş serbest bırakılsın” kervanına son olarak “Serok Ahmet” katıldı. Katılmasa zaten şaşırırdık. Karar gazetesine konuşan Ahmet Davutoğlu “Demirtaş’ın tutuklu olmasına ne ben ne partim bu çerçevede onay vermez, yani olumlu görmez.” açıklamasında bulunmuş…

      Ahmet Davutoğlu bu açıklamayı yapacak ki, CHP’nin, SP’nin, İP’in, HDP’nin yanına daha rahat monte edilsin… Yarın bir gün terörist Demirtaş’ı cezaevinde ziyaret ederse de şaşırmayız.

      Zaten ben Ahmet Davutoğlu’nun bu açıklamasından günler önce bir yazımda “Gelecek Partisinin Sözcüsü Selim Temurci aslında Demirtaş’tan, HDP’den rahatsız olduğu için değil, Ahmet Davutoğlu’na atıfta bulunarak aklınca ona kahramanlık yüklemeye çalışıyor. Yoksa geçmişte terör örgütü PYD’yi meşru gördüğünü söyleyen, Kobani’deki YPG’lilerin alnından öptüğünü söyleyen “Serok Ahmet’in” parti sözcüsü bunlardan rahatsız olmaz.” cümlelerini yazarak bugünlere işaret etmiştim.

      Ahmet Davutoğlu’nun partisinin kurucularından Etyen Mahçupyan da geçtiğimiz hafta “Demirtaş niye hapiste?” sorgulamasıyla, bu partinin de “HDP-Demirtaş” çizgisinde, CHP ve yancılarıyla uyumlu olacağını hissettirmişti. Ahmet Davutoğlu da bu açıklamasıyla bu durumu netleştirmiştir.

      Ahmet Davutoğlu sanırsın ekmek hırsızlığı yaparken yakalanan, namus için cezaevine düşen birinden bahsediyor ve onun için ‘Demirtaş’ın hapiste olmasını olumlu görmüyor!’

      Oysa hendek-çukur olaylarında 793 asker ve polisin katili bizzat terörist Demirtaş’tır. Türkiye’de terör örgütü PKK’yı hendek-çukur olaylarında en radikal şekilde yönlendiren ve tahrik eden Selahattin Demirtaş’tı.

      Terörist Demirtaş’ın sırf “Cizre, Sur, Nusaybin, Silopi kahramanca direniyor. Bu halk boyun eğmiyor. Yarın Kürt halkının tarihi yazıldığında bugünler çok özel olarak tarihe not düşülecektir. Cizre, Sur, Silvan, Nusaybin, Gever, Kerboran, Derik, Silopi, Şırnak... Gerçekten tarih yazıyorlar.” şeklindeki cümlesine bile bakarak azmettirici suçu sebebiyle 793 şehidin her birinden dolayı binlerce yıl cezaevinde kalması gerekirken, hâlâ aklımızla alay edercesine “Demirtaş niye hapiste?” diyorlar.

      Ahmet Davutoğlu Başbakan iken, terörist Demirtaş’a 6-8 Ekim olaylarını hatırlatarak “Katil görmek istiyorsan aynaya bak” diyor, şimdi “Demirtaş’ın hapiste olmasına olumlu bakmıyorum” diyor.

      Başbakan iken, terörist Selahattin Demirtaş’ın “Güvenlik paketini sokakta engelleriz” sözlerine, “Demirtaş’ın bu açıklaması son derece sorumsuzca. Demirtaş’ı uyarıyorum. Sokaklara çağrıda bulunuyorsa, dökülecek her kandan Demirtaş sorumludur. “ tepkisini gösteren Ahmet Davutoğlu, hendek ve çukur olaylarında kaybettiğimiz şehitlerimizin, Kobani olaylarında kaybettiğimiz vatandaşların katili ve sorumlusu olarak Demirtaş’ı görmüyor mu?

      Başbakan iken “Selahattin Demirtaş da İngiliz ve Fransız emperyalizminin kuklasıdır, sömürgesidir. Bu kadar net” diyen Ahmet Davutoğlu, şimdi terörist Demirtaş’ı Türkiye sevdalısı olarak mı görüyor?

      Başbakan iken “Rusya, Suriye’yi bombalarken bugünkü iş birlikçiler, bu terör örgütünün siyasi uzantısının eş başkanı soluğu Moskova’da aldı” diyerek, terör örgütünün hizmetkârı gördüğün terörist Demirtaş’ı şimdi vatansever mi görüyorsun Ahmet Davutoğlu?

      Başbakan iken Demirtaş’a “Günlerdir Sur’da çağrı yapılıyor, yok efendim oraya gidilecekmiş de yürüyeceklermiş de. Yani, bunların meselesi, herhangi bir şekilde ülkede huzur olması değil, aksine teröristlerle iş birliği yaparak Türkiye’yi kaosa sürüklemek.” şeklinde seslenip ve “teröristlerle iş birliğiyle” suçlayıp, şimdi Türkiye adına çalıştığını mı sanıyorsun Ahmet Davutoğlu?

      Başbakan iken “Demirtaş’ın provokatif çağrı yaptığını herkes biliyor. Silahlanın çağrısı yaptığı da biliniyor. Canlarımız sokakta yatarken, devleti katil olarak gösteriyordu. Bunların hepsi Demirtaş’ın sicilidir.” dediğin terörist Demirtaş şimdi “sevgi kelebeği mi” oldu Ahmet Davutoğlu?

      Ahmet Davutoğlu yeni parti kurunca hafızasını sildiğini sanıyor herhalde?

      Ama ne Demirtaş’ın, ne Ahmet Davutoğlu’nun sicili silinmiş değildir.

      Başbakan iken terör örgütü PYD’yi meşru gördüğünü söyleyen, PYD’nin başındaki Salih Müslim’i Ankara’da ağırlamakla övünen, Süleyman Şah Türbesi’nin kaçırılmasını YPG gibi terör örgütleriyle organize eden, Barzani’nin peşmergelerini Türkiye’den geçirip, onlarla birlikte Kobani’deki YPG’li teröristlere silah gönderten, Kobani’deki YPG’li teröristlere selam yollayıp, onları alnından öptüğünü söyleyen Ahmet Davutoğlu’nun “Serok Ahmet” sicilini de bu ülkede unutan akıl sahibi yoktur.

      CHP’nin siyasi maymuncuğu olarak misyon üstlendiği belli olan Ahmet Davutoğlu, terörist Demirtaş’ın cezaevinde olmasına çok üzülüyorsa ya yanına gitsin dert ortağı olsun ya da “Demirtaş’ın tüm cezasını ben çekeceğim” diyerek onun yerine cezaevine girip fedakârlık yapsın!

      Ne Demirtaş’mış be… Siyasette tutunmak, yol almak isteyenler teröristten sevgi kelebeği, barış güvercini yaratma hayaliyle nutuklar atıyorlar…

Mail: yildiraycicek@turkgun.com
Twitter: Yildiraycicek9
Instagram: yildiraycicek1944