"PKK yaksın, kundaklasın, öldürsün mesele değil" diyen muhalefet!

12.08.2021 10:00

          CHP ve yancılarının kalemi ve yorumcusu, zilletin en çirkef sesi Can Ataklı bir gün âdeta yol haritası verircesine “Darbe ihtimalini en az görenlerdenim. Darbe hem de bugünün koşullarında darbe yapabilecek kabiliyet yok. Teknik açıdan darbe yapmak bana göre çok zor. Peki neler olabilir? Tayyip Erdoğan’ın gitmesi için çok büyük bir halk öfkesinin olması lazım. Büyük bir doğal afet, büyük bir deprem, büyük bir başka bir doğal felaket… Çok büyük sel, çok büyük yangınlar… Hani yani Avustralya’yı yakan yangın vardı ya ülkenin her tarafı neredeyse… O kadar büyük yangınlar, deprem, çok büyük can kaybına yol açacak bir sel felaketi gibi… Ama esas en korkutucu olan, Türkiye’nin bir askeri başarısızlık elde etmesi” şeklinde bir konuşma yapmıştı.

          Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın devrilmesi için açık açık birçok insanın canına, malına bir felaket gelmesini, devletin büyük bir zarar görmesini ve Türk ordusunun büyük bir başarısızlık yaşamasını açık açık ifade etmişti.

          Can Ataklı’nın bahsettiği felaketlerden biri olan orman yangınlarında terör örgütü PKK özellikle son üç yılda terör eylemlerini artırdı. PKK’nın içindeki terör uzantısı “Ateşin Çocukları” bu son orman yangınlarını da “Öfke ve intikam hareketimizi ateşler içinde kalan şehirler, kül ve dumanla kaplanmış gökyüzü, alevler içinde kalan dağ ve ovalarınızda göreceksiniz. Arabalarınızı, iş yerlerini, ekin arazilerinizi ve şehirlerinizi ateşler içinde bırakacağız” (1 Ağustos 2021) içerikli bir basın açıklaması yaparak üstlendi. Geçtiğimiz yıllardaki orman yangınlarını da yazılı ve videolu açıklamalarla üstlenmişlerdi.

          PKK elebaşı Murat Karayılan isimli alçak da zaten geçtiğimiz yıl teröristlere “2-3 genç bir araya gelerek eylem yapabilir. ‘Silahımız yoktur’ diyebilirler. Silahları çakmak ve kibrittir. Onlar da çakmak ve kibritle mücadele edebilir” talimatını vermişti.

          Can Ataklı’nın akıl hocalığında bu tür felaketlerin “Tayyip Erdoğan’ın gitmesini” sağlayacağını düşünen Türkiye’deki karakter yoksunu muhalefet, ne geçmişte, ne de şimdi orman yangınlarını üstlenen PKK’yı kınamadılar ve zerre eleştiri getiremediler.

          Raporlar hazırlayıp ağzında ekoloji mekoloji geveleyen Kandil tasmalısı HDP’nin orman yakan şeytanın doğurması “Ateşin Çocuklarına” tepki gösterememesini anlıyoruz da Kemal, Meral, Temel, Ahmet, Ali niçin bir cümlelik tepki dahi gösteremiyorlar?,

          Yoksa Can Ataklı’nın yol haritasında orman yakma ihalesini “Ateşin Çocuklarına” bunlar mı verdi?

          Bu zillet ittifakı orman yakan PKK’ya tepki gösteremedikleri gibi, orman yangınları başladığı günden bu yana devleti ve hükümeti saldırgan bir şekilde eleştirmektedir. Âdeta çıldırmış, kudurmuş gibi hükümete saldırmakta ama PKK’nın terör kolu “Ateşin Çocuklarına” toz dahi kondurmamaktadır.

          Mesela, Meral Akşener’in çok renkli Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem bağıra bağıra “Şunu da söyleyeyim. Sabotaj mabotaj meseleleri önemli değil. ‘Ne kadar mağdur bu AK Parti iktidarı. Bak gördün mü? Yine her yerde yangınlar çıkardılar. Kötü duruma düşürmek için’ diyorlar. Velev ki öyle, söndürseydi. Becerseydi hükümet. Ormanları yaktırtmasaydı hükümet” açıklamasını yaptı. Terörist Demirtaş serbest bırakılsın, Apo serbest bırakılsın diyen, PKK’lı Leyla Zana’ya methiyeler dizen Bahadır Erdem’den biz de PKK’yı kınamasını bekliyoruz, olacak şey mi?

Bunu beklemek zaman kaybı da, Bahadır Erdem’den şunu beklesek yapar mıydı acaba?

          Meral Akşener’in prensi Bahadır Erdem, acaba New York’ta gerçekleşen ve ailece katıldığı LGBT onur yürüyüşüne katılan LGBT’li diğer arkadaşlarını toplayıp gelip orman yangınlarına müdahale etseydi ekolojik dengeye bir katkı sağlar mıydı?

“Sabotaj mabotaj meseleleri önemli değil” imiş… Ağza bak ağza…

          Terör örgütü PKK’nın olduğu her konuda CHP-İP ve diğer yancıları anında koruma refleksi gösteriyor.

          Hatırlarsanız PKK’nın televizyon kanalı Medya Haber’e katılan CHP’nin gevezesi Özgür Özel de “Gara’da esas mesele vatandaşlarımızı kimin öldürdüğü değil” açıklamasını yapmıştı. PKK orman yakarsa “Sabotaj mabotaj meseleleri önemli değil”, PKK askerimizi, polisimizi, vatandaşımızı şehit ederse “esas mesele kimin öldürdüğü değil” şeklinde olaylara yaklaşan bunlar Türkiye’nin gerçekten milli güvenlik sorunudur.

          Terör örgütü PKK ormanlarımızı içindeki canlılarla birlikte yakacak, kül edecek ama muhalefet “Sabotaj mabotaj meseleleri önemli değil” gözüyle bakacak… Allah belanızı versin. O ormanlarda yanan milyonlarca ağacın, bitkinin, canlının vebali öteki dünyada üzerinizde olsun.

          Terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile siyasi proje ittifakı yaptıkları için PKK’ya toz kondurmaya korkuyorlar. O yüzden PKK orman yaksın, sen devleti ve hükümeti suçla taktiğini uyguluyorlar.

          Bunlar sırf “Cumhurbaşkanı Erdoğan devrilsin, biz iktidara gelelim” diye Türkiye yansa mutlu olurlar. Can Ataklı bunların mutluluk reçetesini vermiş baksanıza…